Çarşı Cepte – Girişim

05455192700 Çarşı Cepte

10.000 tl

Girişim – Bir Fikrim Var – Sponsor Arıyorum – Yatırımcı Arıyorum – Satılık Marka – Satılık Şirket

Çarşı CEPTE bir pazaryeri uygulamasıdır. Uygulamamız ios ve android olarak hazırlanmıştır. İsim hakkı da tescil edilmiştir.

Pazaryeri satıcılardan çeşitli yollardan gelir elde eder.
Aylık Mağaza Bedeli
Ürün Başı Listeleme Ücreti
Satılan Üründen Elde Edilen Komisyon
Ürünlerin diğer ürünlere göre ön plana çıkarılması için reklam ve banner çalışmalarından gelir elde edebiliriz.

Çarşı Cepte projesi içerisinde bulundurduğu 10 dan fazla farklı kategoride yemek, market, taksi çağırma, çiçekçi, usta-tamirci, sucu-tüpçü vb. gibi sektörleri tek bir programda toplayarak programı kullanacak kişilerin ihtiyaçlarını tek bir elden karşılanmasını amaçlamaktadır.

1- İnsanlara Uygulamayı Nasıl Kabul Ettireceğiz?

İnsanların uygulamayı kullanması için anlaştığımız  yüzde oranında ürünlerde indirim düşünüyoruz. Örnek olarak bir parfüm dükkanda  100 lira ise biz o dükkan ile %5 üzerinden anlaşma yapmışsak uygulamada parfüm fiyatı 95 lira olacak. Kampanya olarak ilk böyle düşündük.

Uygulamayı kullanıp indirecek insanları belirleyip (daha çok öğrenciler,memurlar,fazla zamanı olmayan kişiler) onların çalıştıkları veya bulundukları yerlerde reklam ,el broşürleri afişler bastırıp yayınlayacağız.

Uygulamada insanların daha çok kullanacakları kategoriden dükkan veya işletme ekleyeceğiz. Böylelikle insanlar mahallelerindeki esnaflarından ya da dükkanlarından sipariş etme olanağı bulacaklar. Bu önemli bir konu uygulamanın içini doldurmadan zaten reklam vs. düşünmüyoruz. İlk amacımız uygulamanın içini dolduracak esnaflarla anlaşma yapmayı sağlamak.

İnsanlara bu uygulamayı kullandığında ne kadar rahat ,kullanımı kolay ve ulaşılabilir olduğunu kanıtlamak için ilk çalıştığımız esnaflara eğitim verip siparişi götüren kişilerin kimler olduğunu nasıl giyinmesi gerektiğini insanlarla iletişime nasıl geçmeleri gerektiği gibi eğitimler verilecek.

2) Nasıl Para Kazanıyoruz? Sistemimiz Nasıl İşliyor?
Sisteme kaydedilen işletmelerden alışveriş yapılan tutardan kredili sistem ile belli bir % de oranında komisyon alıyoruz. Sisteme girişte şimdilik  herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Çarşı Cepte’yi kullanan insanlardan hizmet talep bedeli gibi ücretlerde almıyoruz. Müşteriler ürünleri market fiyatlarından satın alıyor hatta mahallelerindeki kampanyalardan haberdar olup daha ucuz fiyatlara ürünlerini tedarik edebiliyorlar.
Örneğin A işletmesi ile %5 üzerinden bir anlaşma sağladık. Herhangi biri bu işletme üzerinden 100 TL lik bir alışveriş yaptığından bizim kazancımız 5 lira oluyor.

Pazaryeri satıcılardan çeşitli yollardan gelir elde eder.
Aylık Mağaza Bedeli
Ürün Başı Listeleme Ücreti
Satılan Üründen Elde Edilen Komisyon
Ürünlerin diğer ürünlere göre ön plana çıkarılması için reklam ve banner çalışmalarından gelir elde edebiliriz.

Pazarlama stratejisi ise küçük iller ve ilçelerden başlayıp ilk önce adımızın yavaş yavaş duyulmasını sağlamak sonra birkaç firma ile başlayıp iş modelini tam oturtunca firma yelpazesini genişleteceğiz. Kısa aşamada uygulamanın testini yapıp küçük yerlerde eksiklerimizi görüp ona göre bir şekil belirleyeceğiz.

Uygulamamızı Muş ilinde deneme fırsatımız oldu geri dönüşleri çok güzel oldu siparişler verildi hem müşteri hem de esnaflar bu uygulamadan memnun kaldılar.

3. Projenin gerçekleşmesiyle anlaşılan esnaf / şirketlerin, hizmet / ürünlerini kullanıcıya nasıl ulaştıracaksınız?

İlk uygulamaya şirket/esnaf/işletme seçerken evlere ya da herhangi bir yere servis götürebiliyor mu onu araştırıyoruz. Eğer hali hazırda bir servisi varsa onlar ile konuşmaya ve durumu anlatmaya başlıyoruz. Ürünleri /hizmetleri kullanıcıya mal sahipleri ulaştırıyor. Bu konuda Muş Merkezde pek bir sorun yaşamadık çünkü küçük bir il olduğu için her yere ulaşım daha kolay oluyordu. Daha karmaşık şehirlerde biraz daha sorun anlamına gelebilir. İleri zamanda kendi kurye ağımızı oluşturarak ürünleri kendi ağımız ile taşımayı düşünüyoruz.

4- Ekip içerisinde bu alanda tecrübe / profesyonelliği olan birileri var mı? Tecrübe konusunda destek alabileceğiniz kişi veya kurum var mı?

5  kişilik bir ekibe sahibiz 2 kişi öğretmen 1 yazılım mühendisimiz ve 2 reklamcımız var. Yazılım mühendisimiz alanında uzman bir kişidir. Uygulamalarımıza desteği o sağlıyor biz fikir sahipleri 2 öğretmen olarak 5 yıldan beri öğrencilere eğitim veriyoruz. İnsanlara bir şeyler öğretmek gerçekten zor ama keyifli bir duygu. Bunu iletişim ile sağlıyoruz insanlarla iletişiminiz ne kadar kuvvetliyse o derecede bu meslek üzerinde başarı oranına sahip oluyorsunuz. Biz fikir sahibi olarak alanımızda edindiğimiz bu tecrübeyi yeni yapacağımız işte de kullanabileceğimizi düşünüyoruz.

5- Sizden tam olarak ne / neler istiyorsunuz?

Sizlerden uygulamamızı geliştirmek için  yatırım ya da yatırımcı bulmanızı istiyoruz. Şuanda uygulamamız hem Android hem İos  tamamen kullanıma hazır. Uygulama geliştirme safhasında ve yeni İl ve İlçelere açılmak için reklam giderlerimiz olabilir. Genişlediğimizde  Yeni ekip arkadaşlarımız için bütçeye ihtiyacımız olabilir. Sistemin kendi kendine yetebilmesi için can suyu olarak giderlerimizin bir yatırımcı tarafından karşılanması gerekecek.

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar