Çok karlı bir inşaat projesine ortak aranıyor

05322626694 kaşif reistürk

1.500.000 tl

Ortak Arıyorum

İŞİN TANIMI: Danışmanlığını yapmakta olduğumuz bir şirketin turistik tesis yatırımı için vermiş olduğumuz teklif prensip itibarı ile kabul edildi. Danışmanlık sözleşmesi yaptık.İnşaat sektöründeki diğer firmamız kanalı ile de taşeron müteahhitlik sözleşmesini de yapmaya niyetliyiz. Finansör yatırımcı bulduğumuz takdirde müstakbel ortak adayımızla birlikte kuracağımız ortak girişim şirketi üzerine alarak yapmayı düşünüyoruz.

ANAHATLARI İLE KISA ÖZET AÇIKLAMA : Projede 2 blok inşaat işi vardır.1.Blok: 10.000 m2 kapalı alanlı ,2.blok : 11.500 m2 kapalı alanlıdır.Her ikisi de 2 bodrum,1 zemin + 5 normal katlıdır.

1) FİYAT : Her iki bloğun Kaba inşaat işleri ve bunlardan sadece büyük olan Bloğun da ince inşaat işlerinde yapacağımız tüm kaba ve ince inşaat işleri kalemlerinde uygulanacak olan birim fiyat tarifesi : Maliyet + %40 kar ile birim fiyat usülü fiyatlandırmak üzere anlaşılmıştır.

2) ÖDEME : Hakediş ödemeleri ; %50’si para ve %50’si de bu projeden gayrimenkul olarak ve aylık hakedişe göre yapılacaktır.Sözleşme ile beraber tapuya şerhimiz koyulacaktır. Hakediş olarak tarafımıza verilecek olan gayrimenkulun fiyatı , projenin bugün itibarı topraktan lansman satış fiyatlarından % 10 iskontolu olarak verilecektir.Seçim hakkı bize ait olup,sözleşme safhasında belirlenecek ve sözleşmeye yazılacaktır.

3)FİYAT FARKI : Tarafımıza verilecek olan gayrimenkulun fiyatı, sabitlenip herhangi bir fiyat artışı tarafımıza uygulanmayacağı için, birim fiyatlarda da fiyat artışı uygulanmayacaktır.İnşaat başladıktan yaklaşık 6 ay sonra, yıl içinde fiyatlara yaklaşık % 30 zam yapılması düşünülmektedir.Bu fiyat artışı bize verilecek olan gayrimenkullere uygulanmayacaktır.

4)SÜRE : Projenin avan projesi çizilmiş,ruhsat proje detayları üzerinde çalışmalar devam etmektedir.Ruhsat başvurusu yapılmış olup, 2019 un ocak veya en geç şubat ayında ruhsat alınması öngörülmektedir.İnşaatın yapımına da, en geç Mart 2019 da başlanması ve 8 aylık süre içinde kaba inşaatın bitmesi planlanmaktadır. Müteakiben ince inşaat işleri için de 6 ay süre verilmesi düşünülmektedir.Kaba inşaatın betonarme karkası biten alt katlarda, ince işlerin de başlatılması istenmektedir. Yani üst katlarda betonarme –kat atımı yapılırken alt katlarda da ince işleri yapımı birlikte sürdürülecektir.

5) ORTAKLIK İÇİN TALEP EDİLEN : Şantiye kurulumu-mobilizasyonu ve ilk 1 aylık yapılacak hak ediş miktarı kadar ( ilk 1 ayda yaklaşık 2700 m2 kaba inşaat yapımı için gerekecek nakit sermaye minimum 800.000-900.000 civarında olacağı düşünülmektedir) ve bir o kadar da yedek akçe olarak nakdimizin olmasını, işlerin sağlıklı bir şekilde kesintiye uğramadan sürdürülmesi için gerekli görüyoruz.Yani minimum 1.500.000 TL nakit sermaye koyacak ve 2.000.000 TL lik gayrimenkul teminatı koyacak ortağa projede ortaklık verilecektir. Ortaklık hisse payları ve diğer şartlar yüz yüze görüşmelerde konuşulacaktır. Nakit sermayenin bir kısmı araç seçeneği de kabul edilecektir.

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni - Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar