Eğitimin Geleceğine Yatırımcı Arıyoruz

05382028140 Done Özel Ders

60.000 tl

Yatırımcı Arıyorum

Yatırımcı aradığımız işimiz eğitimin geleceği…

Özel ders kalitesi ile uygun fiyatı buluşturuyoruz. Verimli, kişiye özel ve ekonomik özel ders herkesin hakkı. Maliyetleri düşürdük, kaliteli ve uygun fiyatlı özel ders imkanları sunduk.

Birbirinin benzeri eğitim sistemlerinin verimsizliğini gördük. Başarısız kabul edilen öğrencilerin, neden başarısız olduklarını sorguladık. Ortaya çıkan sonuç eğitim kurumlarının hep aynı yöntemleri denemesi, öğrenciye özel programlar uygulayamaması ve benzer yöntemlerle farklı sonuçlar beklemesiydi. Kalabalık sınıflarda, öğrencinin ihtiyacını gözetmeden, eksikleri tespit etmeden çıktıkları yolda her öğrenciden aynı başarıyı bekliyorlardı.

Bu halleri görerek eğitime farklı bir açıdan yaklaştık. Her öğrencinin farklı şekilde öğrendiğini biliyoruz. Birçok öğrencinin kalabalık sınıf ortamında kaybolduğunu görüyoruz. Bu nedenle özel dersi kurumsallaştırmaya karar verdik. Öğrencinin ve velinin ihtiyacını bilen, kişiye özel programlar uygulayan, esnek ve şekillendirilebilir özel derslerle verimi maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Böylece hem öğrenmenin önündeki engelleri kaldırıyoruz hem başarıya ulaşmayı kolaylaştırıyoruz.

Peki, pahalı özel dersleri her bütçeye uygun hale nasıl getirdik? Bir şirket maliyetleri düşürerek sürdürülebilir bir düzen kurabilir mi? Öğretmen maliyeti bu sistemde nasıl düşürülür?

Bir öğrencinin senelik öğrenmesi gereken yaklaşık 30 başlık bulunuyor. Bunları ortalama 2 derste öğrettiğinizde senelik 60 saatlik bir program çıkıyor. Piyasa koşullarına baktığınızda böyle bir programın maliyeti 6000-9000 TL arasında değişir. Bunun sebebi de öğretmenlerin öğrencilerini kendilerinin bulması ve öğrenci sayısının az olmasıdır. Bu kısır döngüden dolayı ne öğretmen fiyat düşürebilir ne de veli uyguna özel ders bulabilir.

Bu sebeple özel dersi kurumsallaştırdık. Öğretmenlerin öğrenci arama sorununu ortadan kaldırdık ve öğrenci sayılarını artırdık. Böylece senelik bazda öğretmenin geliri artarken kurumun maliyet kalemlerinden en büyüğü azalmış oldu. Yukarıdaki maliyetlerin karşısında biz 3600 TL gibi neredeyse yarı yarıya fiyat sunabiliyoruz.

Bir diğer konu da kurumun fiziki şartları… Dershaneler öğrenciyi etkileyebilmek için içerikten çok fiziki şartlara ağırlık veriyorlar. Bunun sebebi de içeriklerinin birbirinin kopyası olmasıdır. Özel ders sistemiyle birlikte içeriği farklılaştırdık. Böylece fiziki şartları asgari düzeyde tutsak da farkımızı net olarak yansıtabiliyoruz. Ayrıca kalabalık sınıf ortamlarına ihtiyaç duymadığımızdan çok daha küçük alanlarda eğitim verme şansımız bulunuyor. Bu da en büyük ikinci maliyet kalemini düşürüyor.

Özetle özel dersin kurumsallaşması sayesinde düşük maliyet sağlıyor, kalabalık öğrenci sayılarına ulaşmaya ihtiyaç duymadan yüksek karlılık sağlayabiliyoruz.

Kısacası şimdiye kadar uygulanan eğitim modellerine karşı bir alternatif ürettik. Bu alternatifle maliyetimizi düşürdük ve bunu veliye uygun fiyat, kaliteli eğitim olarak yansıttık. Eğitimin geleceğini çizebilmek adına daha çok kişiye ulaşmak istiyoruz. Bu sebeple yatırımcılar arıyoruz. Eğitimin geleceğini çizmek için bizimle olmanızı istiyoruz.

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar