Firesiz Katkı (salça, yağ, baharat v.b.) Ekleme Kaşığı

0555 234 50 60 Erdoğan Taşcı

200.000 tl

Yatırımcı Arıyorum

Konut mutfaklarında su, ekmek ve yağdan sonra en çok salçanın kullanıldığını biliyorsunuz. Salça da ekmek gibi çok fire verilen bir gıda maddesidir. Ambalajı açıldığında gördüğümüz rengi, iştahı açan kokusu ve tadı ne kadar önlem alınırsa alınsın giderek bozulur. Bir nevi zehir olan küf oluşur. Çoğu zaman yarısı bile kullanılamadan atılır. Bozulan salça kullanılmağa devam edilirse ciddi sağlık sorunları doğabilir.

Projemiz her biriminde bir ya da birden fazla bağımsız bölüm bulunur. Bu bölümlerin herbirinde tek kullanımlık salça, yağ, baharat gibi katkı maddelerinden birisi bulunacaktır. Folyo kapağı sıyırıldıktan sonra en alt bölümünün tencere içinde salınmasıyla kullanılmağa başlanır. Kullanılan bölüm kolayca koparılıp atılır. Kalan kısım başka bir uygulama için saklanır. Kaşık ve benzeri kullanılmasına gerek kalmaz. Az miktarda bile fire verilmez. Salça, yağ, baharat ya da diğer katkı maddesi kısa zamanda ana yemeğe eklenmiş olur.

Bir konutta 4 kişi yaşadığı kabul edilirse 82 milyonluk Türkiye’de 20.500.000 konut var demektir. Bu konutlarda yılda yaklaşık 200.000 ton salça kullanılır.

İşte projemiz kaşık v.b. kullanmadan, hiç fire vermeden, zaman harcamadan; sağlığımıza, kesemize zarar vermeden; ağzımızın tadını korumayı amaçlamaktadır.

Biz alça, yağ, baharat v.b. üretecek değiliz. Onları üreten pekçok firma zaten var. Başlangıçta bu üreticilerden temin edilecek dökme ürünlerle çalışılacaktır. Hatta dolumu dahi fason olarak başka firmalara yaptırabileceğiz.

TPE 2019/02280 sayılı patent dosyası bulunan projemiz  devletin çok geniş desteklerini alabilir.

İyi bir organizasyonla konusu yaşamın olmazsa olmazları gıda maddeleri olan projemiz misliyle değil karesiyle büyüyebilir.

Yarım asırdan fazladır içinde yaşadığım İstanbul’un sanayi ve ticari piyasasını, fuarlarını; genelde de teknik gelişmeleri yakından izlemeğe çalışırım.

Belirttiğim yatırım miktarı semboliktir. Üretime mütevazi kaynakla başlanabileceği gibi daha başta ihracatı öngören geniş kapsamda da başlanabilir.

Yurtiçinde de, yurt dışında da henüz benzer konuda bir rakibe rastlanamamıştır. Araştırın, sizler de bulamazsınız. Projemizi özellikle hanımların büyük ilgi ile karşılayacaklarını, memnun olacaklarını göreceksiniz.

ÖNEMLİ: Bu ve diğer projelerime ait ayrıntılar, resimler için lütfen “Erdoğan Taşcı” adımı yazarak Facebook hesabımı ziyaret ediniz. Teşekkürler…

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni - Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.