Manyetik Motor – Yatırımcı Arıyorum

0555 756 86 35 Hüseyin Dinçerler

350.000 tl

Yatırımcı Arıyorum

PROJE BİLGİLENDİRMESİ

KONU:
Mıknatıslar ile çalışarak enerji üreten Manyetik Motor

ÖZELLİKLERİ:
Dışarıdan hiçbir enerji girişi olmadan ve ürettiği enerjinin bir miktarını dahi kullanmadan, kendi bünyesindeki mıknatısların itki kuvvetini mekanik olarak kinetik enerjiye dönüştüren motor.

AR-GE SÜRECİ:
2010 yılından itibaren 5 adet prototip 150 yi aşkın düzenek ve bu süreçte sayısını hatırlayamadığım deney ve testler yaptık. Bu deneyimler sonucunda, piyasada satılan standart mıknatıslar ile Manyetik Motor yapmanın imkansız olduğunu tespit ettik ve manyetizmanın karakteristik yapısına uygun özel bir mıknatıs dizaynı tasarlayarak sistemi geliştirdik.
Tasarlanan mıknatısların temin edilmesi maddi olarak bütçemizi aştığı için İstanbul’da mıknatıs satan bir firmadan plastik mıknatıs alarak şekillendirdik ve düzenek halinde test ettik, bu plastik mıknatıslardan zayıf kuvvet üretmelerine rağmen olumlu sonuç aldık.

BULUŞ NİTELİĞİ:
Günümüz tekniğinin çözemediği aşağıda belirtilen iki problem, manyetizmanın karakteristik yapısına uygun özel mıknatıs dizaynı geliştirilerek çözülmüştür.
Termodinamik ve enerjinin korunumu yasaları çerçevesinde bilimsel ve gerçek projedir.
1. Manyetik enerjinin ters tepkimesi ( Mıknatısın doğası gereği, kutuplarını elektrik motorlarında olduğu gibi anlık olarak değiştirmek mümkün değildir, yaklaştırılan mıknatısların aynı kutupları, birbirlerini ters yöne itmektedir, tork oranını 0’a indiren bu fiziki olay, dönme hareketinin önünde en büyük engeldir.)
2. Önemli bir hareket kanunu maddesi olan, momentum korunumu kuvvetin bileşke denge noktası ( moment ve tork’un meydana gelebilmesi için manyetizmanın uyguladığı kuvvetin, denge düzeninin bozulmasıdır. )
Bu iki problemini çözememiş ve yüke bin dirildiğinde durarak iş göremeyen çalışmalar, zayıf devridaim (perpetual) makinası olmaktan öte gidemeyip, başarısız olmuşlardır.

GETİRDİĞİ YENİLİK:
İcat edilen Manyetik motorun çalışması için dışarıdan enerji girişine ve oksijene ihtiyacı yoktur, bu sebeple carbon salınımı 0 dır. Suyun içinde, uzay boşluğunda, teknik olarak makul olan sıcak ve soğuk ortamlarda çalışmaktadır. Kullanılan mıknatısların boyutları değiştirilerek veya modül sayısı arttırılarak istenilen oranda enerji ve güç elde edilebilir.
Enerjiyi taşınabilir kılmış ve teknolojiyi bataryalara mahküm olmaktan kurtarmıştır.

KAZANIM:
Bu proje uygulanabilir, katma değeri yüksek, yatırım maliyeti düşük, pazarda rakibi bulunmamaktadır, çok kısa sürede yatırımını amorti ederek yatırımcısına yüksek kâr oranı ile para kazandıracaktır.

KULLANIM ALANLARI:
Fabrikalar, konutlar, taşıtlar, uzay ve robot teknolojileridir.

TALEP ve BEKLENTİ:
Tüm bu bilgilerin ışığı altında prototip aşamasında olan projemizin seri bir şekilde hayata geçirilebilmesi için mıknatısların temini, labaratuar ve teknik destek sağlanması büyük önem taşımaktadır. Kendi imkanlarımızı aşan bu safhada, maddi destek sunacak yardımcı ve yatırımcı iş ortağı arayışımız bulunmaktadır.

Lütfen üye girişi yapınız.