Online sigorta platformu – Girişim

  • İnternet - Yazılım
  • Herhangi bir yer

5536239313 ABDULLAH FATİH KOÇ

1 tl

Girişim – Bir Fikrim Var – Yatırımcı Arıyorum – Ortak Arıyorum

Merhaba,

Konya’da sigorta acenteliği işi yapmaktayız. 2 sigorta şirketinin acenteliğini yapıyoruz. 3 şirket ile daha anlaşacağız.
Şu an Türkiye’de online olarak sigorta satışı yapan 5 civarı firma var. Sattıkları branşlar trafik-kasko-dask-sağlık sigortası. Yapılan araştırmalara göre 2023 yılına kadar sigorta satışlarının %50si İnternet üzerinden satılmaya başlanacak. Eğer online olarak satış yaparsak normal branşlarla beraber, diğer internetten satış yapan firmaların satmadığı ve sigorta sektöründen bilinirliği az ve iyi anlatılırsa satışı yapılacak 2 branş üzerinde duracağız. 2 branştan birinin satışı kolay ve karı yüksek.  Diğerinde ise kar yüksek ancak karı düşük tutularak sosyal sorumluluk projesi olarak satılacak . Bu proje ile marka değeri ve reklam hedeflenecek.
İnternetten sigorta satışı yapabilmek için Hazine müsteşarlığı 300.000 TL gösterilmiş sermaye istiyor. Bunu ev veya araba olarak da gösterilebilir. Bunun dışında özel yazılımlı internet sitesi kurulumu vs. olaylar var.

Bunlar dışında şu an şirketimizin düzenli geliri var. Ortaklık yapısına göre mecburen gelir dağılımı yapılacağı için , hissenin 5 yıllık karıda alınacaktır.

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni - Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar