PCB Üretimi – Yatırımcı Sponsor Arıyorum

Baran Bayden

Bir fikrim Var – Sponsor Arıyorum – Yatırımcı Arıyorum

Merhaba,

PCB Üretimi için bir yatırımcı/ sponsor arıyorum.  Öncelikle, PCB Nedir?

PCB, üzerine montajı yapılacak elektronik component‘lerin birbirleriyle olan elektriksel iletişimini sağlar.

Baskılı devre kartının yüzeyindeki yollar çesitli safhalardan geçirilerek elde edilir ve elektronik bileşenlerin bacakları bu yüzeye lehimlenir.

Lehim yüzeyi olarak adlandırılan bu yüzeyin arka kısmı ise “Component” yani Malzeme Yüzeyi’dir.

Bir PCB yi oluşturan unsurlardan olan “Lehim Maskesi” ise baskili devre’nin Yeşil yada farklı renklerde olabilen yalıtkan boyalı kısmıdır. Bu maske Pcb üzerindeki Bakır yolları korur ve lehimlenen elektronik bileşenlerin bacaklarındakı lehimin yayılmasını önler.

Bu maskenin üzerine ise elektronik bileşenlerin konumlarını ve tiplerini belirten sembollerden olusan “Eleman Baskısı” serigrafi teknigi kullanılarak basılır.

PCB Sektörü şu zamanlarda çok büyümektedir. Nedeni ise yerli üretime geçme çalışmalarıdır. Bilgisayarda bolca PCB vardır. Anakart’ta, Ekran Kartında, ve diğer çoğu malzemede. Otomotiv sektöründen, beyaz eşya sektörüne, güvenlik kameralarından kumandalara, fırınlarda, DVD Playerlarda, telefonlarda, kısacası çoğu yerde bu kullanılır. Yatırım yapacakların/ sponsor olacakların karşısında uluslararası arenalarda birinci olmuş, bazı üniversitelerin event’inde çok büyük bir önem taşımış, ve hala muhasebe yazılımları, web sitesi tasarımları yapan bir liseli olduğunu, unutmamalıdır. Unutmayın, bu sektör çok büyüyecektir

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar