Satılık E-ticaret / E-ihracat Şirketi (ETSY, AliExpress, eBay, Websitesi)

0532 3813008 Doruk O.

275.000 tl

Satılık Şirket

Merhaba,

Yaklaşık 2013 yılından beri e-ticaret ve ihracat ile ilgiliyiz. Yeni Kaledonya’dan Reünyon’a kadar 40’dan fazla ülkeye sipariş gönderdik. Çeşitli resmi düzenlemeler nedeniyle ara verip 2020’de yeniden başladığımız e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketimizi tüm satış kanallarıyla birlikte satıyoruz.

İş detayları; e-ticaret/ihracat.

Yalnızca yurt dışına satış yapıyoruz ve iş günden güne büyüme gösteriyor. Tek kişi çalışmaya müsait bir iş ancak gidişat, üssel büyüme gösteren bir iş modeli olduğu için en 2 kişi ile çok iyi verim alınabilecek türde. Mağaza ürün çeşidiniz kalabalıksa, pazarlamanız iyiyse, Google sıralamanız üst sıralardaysa satış adedine doğrudan etki ediyor. İşe sarılan bir çift el daha olduğunda, bu unsurların her birinin üzerine eğilmeniz mümkün olacak.

Ürün çeşidi oldukça fazla, bu nedenle koşan ürünler hariç neredeyse stoksuz çalışma modeli uygulanabilir. Tüm ürünleri yerli üreticilerden toptan fiyatına perakende alıyoruz. İşyerimiz/depomuz İstanbul/Tahtakale’de olduğu için tüm imalatçılar çok yakın. Tercihe/ihtiyaçlara göre stoklu da çalışılabilir.

Hali hazırda 2 adet websitesi, 1 adet ETSY mağazası, 1 adet AliExpress mağazası üzerinden satış yapılıyor. Haziran ayı itibariyle de eBay mağazası açılmış olup onay alınmış, ürünler eklenmeye başlamıştır.

Resmiyet: Ocak 2021’de limited şirket olarak İstanbul/Fatih/Tahtakale’de kurulduk. Şirket ünvanımızla eşleşen alan adı 2015 yılında tescil edildi.

Rakamlara gelecek olursak; Yılbaşından (2021) bu yana, 14 Temmuz 2021 tarihine kadar toplam ciro yaklaşık 30.000 USD. Kar marjı ürüne, kategoriye ve satış kanalına göre değişmekle birlikte %30-%200 arası değişiyor.

Yılın son çeyreğinde cirolar 2-3 kat artmakta.

Neler yapıyoruz, alan kişi neler yapabilir?

Aşağıdaki listede yer alan işleri tek başına yürütülüyor. Siz de tek başına bu işi yürütebilir, 2-3 kişiyle programlı çalışarak ciroları daha yüksek rakamlara ulaştırabilirsiniz.

  • Ürün bulma.
  • WordPress-WooCommerce tabanlı mağazalarımızın periyodik bakım ve kontrolleri.
  • Websitesine ve pazaryerlerine ürün ekleme. (En çok zaman harcanan kısım.) Fotoğraf çekimi, ürün ebat-ağırlık ölçümü, SEO kriterlerine göre başlık ve açıklama metni oluşturma, ürün görseli boyutlandırma, kargo maliyeti çıkarma, fiyatlandırma vb.)
  • Satış sonrası sevkıyat süreçleri. (Hangi ürün, hangi ülkeye, hangi kargo ile çıkarılacak. Ülkeye göre PTT ve Ekspres kargo şeklinde değişkenlik gösteriyor. ETGB formlarının ve faturaların hazırlanması.)
  • Müşteri ile iletişim. (Genellikle İngilizce.)

İl ve sektör değiştirme arzum nedeniyle hali hazırda çalışan, kazanan, sürdürülebilir ve kazancı artırılabilir işimizi devrediyoruz.

İlgilenenlere makul bir süre için tedarikçilerle tanışma, kargo süreçleri, pazaryerleri tanıtımı ve baştan sona süreçlerle ilgili destek olabiliriz.

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar