Simkartsız cep telefonları (Simless power) – Bir Fikrim Var

  • Teknoloji - İletişim
  • Antalya

05336534060 İsmail Serhat Şenallar

Bir Fikrim Var Girişim

Kısa özgeçmiş:

2002 yılından günümüze, mekanik tesisat şefliği, şef yardımcılığı, kontrol mühendisliği, saha mühendisliği gerek ana firma gerek taşeron gerekte işveren firmalarda makine mühendisliği görevinde bulundum. Projede detaylara çözüm getirilmesi, uygulama da detaylara çözüm getirilmesi, hakkediş hazırlama, hakkediş kontrol, saha uygulamalarının kontrolü, gerek MS Project gerekte Excel ile iş programları yapılması ile kontrolü, GMP sistemi ile çalışması, havalandırma, ısıtma-soğutma, vrv, yangın tesisatı, klima sistemleri, sıhhi tesisat uygulamalarının yaptırılması ile takibi, firmalarla koordinasyonun sağlanması, ataşman çizimi ile kontrolü, shop-drawing çizimleri, otomasyon işleri, keşif hazırlanması, birim fiyat çalışması ve analizleri, şantiyenin sevk idaresi, özlük dosyası işleri, sgk işleri, iş güvenliği konuları, lojistik ve tedarik işleri, ön muhasebe işleri, malzeme onay prosedürleri ve kontrolü vb. konularda bazı firmalar hariç daha çok proje bazlı çalışmış bulunmaktayım.

Projenin tanıtımı:

Sim kartsız cep telefonu hizmeti. Sim kartsız olarak yapılan cep telefonlarının üretimi ve yaygınlaştırılması.

Hizmet Planı:

a) Hizmetin amacı: Sim kartlar vasıtasıyla yapılan cep telefonları aracılığıyla kullanılan sim kart kartların uygulamadan kaldırılmasıyla cep telefonlarına akuple edilen sistemle ve cep telefonu açılış menüsü ile sim kart kirliliğini, uyumsuzluğunu ve iletişimde daha hızlı veri alış verişini kolaylaştırmaktır.

b) Hizmet geliştirme süreci ve maliyetler: Hizmet ilk olarak yapılacak prototip cep telefonu aracılığı ile bir bölgede denenerek kullanılabilir. İlk olarak 10 adet veya 100 adet üretilecek cep telefonu ve yazılımı maliyeti vardır. Pilot bölgede kullanılarak test yapılabilir. Üretilecek telefonlar pilot bölgede belirli kişilere dağıtılarak testten geçirilebilir.
Telefonlar cep telefonlarında bulunan sim kartların cep telefonlarına akuple edilmesiyle yani cep telefonlarının bir parçası haline getirilmesiyle daha gelişmiş sistemler olarak sim kart uygulaması terk edilebilir.
Böylece cep telefonlarının bir parçası haline gelen haberleşme iletişimi cep telefonlarının kendi bünyesinde olması sebebi ile veri aktarımı da daha geliştirilerek daha hızlı hale gelebilir.
Bugün kullanılan 4G veya 5G teknolojisinden daha hızlı hale gelebilir.

c) Hizmet ve mekanları: Hizmet operatörler aracılığı ile cep telefonları için yazılacak bir yazılımla sağlanabilir. Şöyle ki cep telefonuna yerleştirilen yazılım operatörleri ilk açılışta bir seçim menüsü ile karşılayacak operatör seçildikten sonra bağlantı sağlanacaktır. Yazılım ilk telefon açılışında etkin olacaktır. Hizmet mekanı için herhangi bir sınırlama yoktur. Baz istasyonlarının ulaşabildiği bütün bölgeye ulaşabilir.

d) Tedarikçiler: Tedarikçiler GSM operatörleriyle birlikte çalışan bütün cep telefonu üreticileri hatta telefon üreten GSM operatörleri olabilir.

e) Çevre faktörleri: Şu an ki GSM şebekesinden farklı bir uygulama değildir. Daha etkili veri iletimi sağlanabilecek bir sistem olabilir.

Pazarlama Alanı:

Bütün cep telefonu kullanıcıları.

Üretim planı:

Üretim için önce yazılım geliştirmek ve daha sonra prototip cep telefonunu geliştirmek gereklidir.
Yazılım mevcut sistemlerden birine ekleme yapılarak revize edilerek de geliştirilebilir.

Yazılım üretimi yapılmasıyla birlikte cep telefonuna akuple edilecek sistemle yeni bağlantı şebekesi
oluşturulabilir.
Hedef kitle bütün cep telefonu üreticileri ve kullanıcılarıdır.

Yatırım planı:

İlk deneme çalışmaları ilk üretilecek olan 10 veya 100 adet cep telefonu ve yazılımları ile sınırlıdır.
Deneme ve test aşamalarından sonra seri üretime geçilebilir. Ve sonrasında satışı yapılabilir.

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni -  Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar