Sismik Yansıma İşine Girmek İsteyenlere

05337639855 Levent Akçaylar

Yatırımcı Arıyorum – Ortak Arıyorum – Bir Fikrim Var

Herkese Merhaba,

Petrol&Doğalgaz, Jeotermal, Maden ve Kömür Aramalarında kullanılan  sismik  ekipmanı sağlayacak ve sismik işine girmek  şirket ve kişileri arıyorum.

Sismik Ekipman Bedeli Ne Kadar?

Minimum 500.000$(USD)´dir.

Çalışma Modeli Nedir?

Sürekli veya süreli  ortaklık,  süreli ortak modelinde yatırımcının ne kadar zamanda, ne kadar geri alacağına birlikte karar verilecektir. Sürekli ortak modelinin nasıl olacağına karşılıklı karar verilecektir. Yatırım yapacak şirket ve kişilerden direkt olarak para beklentimiz yoktur, yatırımcının sadece gerekli ekipmanları satın alması istiyoruz. İşi bulmak ve işi yapmak bizim tarafımızdan sağlanacaktır.

Yatırımın Amorti Süresi 

Projenin büyüklüğüne bağlı olarak 1 veya 2 projedir. 100 km´lik bir, ilk proje de dahi kendini amorti edecektir. 100 km´lik bir sismik işi, maksimum 1 ay içinde tamamlanmaktadır.

Karlılık Oranları Nedir?

Proje Bedelinin %60-80´dir (Her 100$(USD)´nin  60 – 80$(USD) kardır)

Gider Oranları Nedir?

Proje Bedelinin %20-40´dır (Her 100$(USD)´nin  20 – 40$(USD)si giderdir)

Sismik Arama Fiyatları (Arazi koşu$larına ve istenenlere bağlı olarak) Nedir?

2B (iki boyutlu) sismik işleri için:10.000-30.000$(USD)

3B(üç boyutlu) sismik işleri için:25.000-45.000$(USD)

arasında değişmektedir.

Yapılacak Sismik Arama İşlerinin Büyüklüklerin Ne Kadardır?

2B (iki boyutlu) sismik işleri : 100km-1250km

3B(üç boyutlu) sismik işleri: 100 km2-1000km2 arasında değişmektedir.

Başlangıçta Hedeflenen Minimum Yıllık Ciro Nedir? 5.000.000$(USD)´dır.

Yıllık cironun, her yıl bir önceki yıla göre  % 25-30 artmasını  hedefliyoruz.

Çalışılacak Ülkeler: Türkiye, Tüm Ortadoğu Ülkeleri, tüm Afrika Ülkeleri, Tüm Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Afganistan, Pakistan, Avrupa Ülkeleri . Geçmiş tecrübemiz gereği,  farklı ülkelerde sismik işi yapabileceğimiz, bir çok bağlantılarımız mevcuttur.İş bulma sıkıntımız yoktur.

Türkiye´de Sismik İşi Var mı?

Evet kesinlikle , Türkiye´deki ve  Dünya´daki tüm Petrol ,Doğalgaz ve Jeotermal şirketleri  sismiksiz petrol ve jeotermal sondaj kuyusu açamaz, sismik yapılmaması halinde,   açılacak  kuyular çok çok büyük bir olasılıkla boş olacaktır ve çok büyük ekonomik kayıplar yaşayacaklardır.

Türkiye´de petrol ruhsatı alan şirketler, ruhsatları için verecekleri 5 yıllık  yükümlülükleri gereği sismik yapmak zorundadırlar, aksi halde ruhsat alamazlar veya devlete verdikleri %2´lik yükümlülük teminatlarını geri alamazlar  . Dünya´da petrol ve petrol ürünleri kullanılmaya devam edildiği sürece sismik işleri devam edecektir.

Türkiye´de kaç adet petrol  ruhsatı vardır?

Mapeg´in web sitesinde haritalar bölümünde Türkiye Petrolve Doğalgaz  Ruhsatları haritasına bakarak görebilirsiniz. Alınan ruhsat sayısı çok fazladır.Bu da potansiyel sismik işi sayısını artırmaktadır.

Ciddi düşünen ve daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler şirketlere veya kişilere detaylar sunum yapılarak anlatılacaktır. Benimle,  gerek email üzerinden, gerekse de telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

İlanımla ilgilenip, vakit ayıran herkese çok teşekkür ederim

Saygılarımla…

 

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar