Türkiye‘de Tek Olun! İki Patent Birden Satılık

05052340771 Kerim Bey

21.000.000 tl

Satılık Patent

Filografi son zamanlarda göze hoş gelen, kişiselleştirilebilir dekoratif tablolarıyla ve tek sınırı hayal gücü olan ürün yelpazesi ile iyice yaygınlaşmaya başlayan bir sanat dalıdır. Bu şekilde üretilen tabloları ve masa takımlarını aslında birçok yerde görüyoruz. Kimi zaman altında isminin yazılı olduğu bir takım amblemi olarak arkadaşımızın evinde, kimi zaman Osmanlı Arması/Tuğrası olarak girmiş olduğumuz dükkânlarda, kimi zaman Türk Bayrağı olarak iş arkadaşımızın masasında ya da duvarında, kimi zaman da bir şirket logosu olarak iş görüşmesine gittiğiniz şirketin panosunda.

Yalnız bu güzel görünümlü filografi tablolarının üretimleri çok da kolay olmuyor. Son derece zahmetli bir süreçten geçerek tablolar son hallerini alıyorlar. Çivilerin çakılması ayrı bir zahmet, tellerin örülmesi ayrı zahmet. Tabi ne kadar çok emek o kadar çok maliyet ve o kadar çok zaman demek. Normal şartlarda bir tablonun yapımı, büyüklüğüne ve zorluğuna göre bazen bir ayı bulabiliyor. Bu tabloyu üreten kişi de haklı olarak emeğinin karşılığını buna göre fiyatlandırıyor. Hal böyle olunca da insanların beğendikleri bu tablolara ulaşması hem zaman hem de ekonomik açıdan zor bir hal alıyor.

Bu sıkıntılardan yola çıkarak filografi üzerine 2018 yılının Aralık ayında Filografi Çivi Çakma Makinası faydalı model patent başvurusunda bulundum ve makinayı yaptırıp çalıştırdık. 2020 yılında başvurum onaylandı. Ancak yine de insanın olduğu her yerde mahcubiyet ve maliyet devam ediyor, söz verdiğimiz tabloları söz verdiğimiz zamanlarda teslim edemiyorduk, yani işimiz yarım kalmıştı. Bunu tamamlamak için de 2021 yılının Ağustos ayında Filografi Örme Robotu Faydalı Model patent başvurusunda bulundum. Bu robotu da yaptıktan sonra İnşallah ek bir maliyet olmadan, söz verilen tablolar söz verildiği zamanlarda müşterilere çok daha uygun fiyatlarla teslim edilebilecek.
İsterseniz bu patentlerle bu makinalardan istediğiniz kadar üretip makina satışından para kazanabilirsiniz. İsterseniz de bu sektöre giriş yaparak kendi markanızı oluşturup, filografi tablolarını çok daha hızlı ve ekonomik olarak üretip müşterilerinize satabilir veya bu sanatla ilgilenen müşterilerinize talep ettikleri desenleri makinanızla çivilerini çakarak, bu zor işi daha kolay yapmak isteyenlere tabloları çivileri hazır çakılmış olarak kolaylıkla satabilirsiniz.
Tamamen endüstriyel olan bu makinalarla insana bağımlılığınız ortadan kalkıyor. Bir kişinin yaklaşık olarak 3-4 günde yaptığı işi en fazla 1-1,5 saatte yapabiliyorlar.

Bu patentlerle neler yapabilirsiniz?

1- Türkiye’nin 81 ilinde toplamda 11.367 spor kulübü ve 127 tane de profesyonel futbol kulübü bulunmaktadır. Bu kulüplerinin taraftarlarına kendi isimlerinin yazılı olduğu kişiye özel Takım Amblemi yapılarak satılabilir. Özellikle büyük takımların ürün satış mağazalarıyla anlaşmalar yapılıp o mağazalarda da satış yapılabilir. Bundan kulüpler de büyük karlar elde edecekleri için sıcak bakacaklarına eminim.
2- Özellikle devlet kurumlarında gerçekleşen atama ve emeklilik gibi önemli olaylarda personele verilmek üzere çeşitli hediyeler yaptırılmaktadır, bu tarz hediyeler yapılarak satışı kurumlara gerçekleştirilebilir.
3- İnsanlar özellikle masalarında önem verdikleri şeyleri görmek isterler. Mesela bayrağımız, tuttukları takımın amblemleri, kendi firmalarının logoları gibi. Bunları masa takımı halinde yaparak isteyen herkese satışını yapabilirsiniz.
4- 2023 ve 2024 yıllarında seçimler var. Türkiye’de faaliyet gösteren 105 siyasi parti bulunmaktadır. Bu partilerin üyelerine kendileri veya hediye maksatlı olarak isimlerinin yazılı olduğu kişiye özel Parti Amblemi yapılarak satılabilir.
5- İnsanlar doğum günü, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde birbirlerine isimlerinin yazılı olduğu kişiselleştirilmiş filografi tablolarını hediye edebilirler ve bu tabloları sizden daha uygun fiyata ve daha çabuk kimse üretip satamaz.
6- Türkiye’de her yıl onlarca festival düzenleniyor bu festivallere yerli yabancı birçok turist katılıyor. Festival konusuyla ilgili tablolar yapılarak buralarda satışı yapılabilir.
7- İşletmelere bu tablolardan reklam panoları bile yapıp satabilirsiniz.

Şuan ilk aklıma gelenler bunlar, dedim ya burada sınır hayal gücünüz, ne isterseniz onu yapabilirsiniz.

Şimdi sizin aklınıza gelen soruyu cevaplayayım. Bu işi neden ben yapmadım;
Ben de bu yazdıklarımı ve çok daha fazlasını yapmak için yola çıktım ama ekonomik olarak sadece bir adet çivi çakma makinasını yaptırmaya gücüm yetti. Şuan elimde yeni yaptığımız çalışır halde 150*150 boyutlarındaki zemin üzerine istenilen şekli çakabilecek boyutta bir çivi çakma makinamız mevcut ama sadece bir makinayı yapmakla iş bitmiyor. Diğer makinayı yaptırmadan bu işi başarmanız çok zor. Daha önce yaptırdığımız makine ile örülmüş tablo yapıp satmayı istedim ancak örme işini yapan arkadaşlar zamanında işlerini yapmadıkları için beni müşterilerime karşı mahcup ettiler. Örme için istenilen gereğinden yüksek ücretler de cabası. Ben de mahcup olmamak için işi sonlandırmak zorunda kaldım. İnsanlara zaman açısından mahcup olmak istemiyorsanız ve satacağınız ürünlerin maliyetleri yüksek olsun istemiyorsanız bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. İyi bir ekip kuramadım, sağlığım da elvermeyince bu işi bırakmak zorunda kaldım.
Malumunuzdur ki, iş o işi ilk yapanın adıyla anılır. Dilerseniz adınız da hazır. Beş yıllığına alan adını aldığımız ( filografi matik ) filomat.com.tr internet sitemizi de size veriyorum. Bu patentlerle bu işi Türkiye’de elde tek tek değil, makinayla yüksek kapasitede tablo üretimi yapabilecek tek kişi ya da firma siz olacaksınız. Dolayısıyla bu güzel tabloları görenler de bu tabloları sizin firmanızın adıyla anacaklar.
Patentleri alacak kişiye ilk makinamızı ve kurulu işyerimizin içindeki bütün malzemeleri de patentlerin yanında veriyorum. Patentlerin satış işlemi noterde yapılacak olup, satış öncesinde patent firması yetkilileri ile de alacak kişi yüz yüze görüştürülecektir.
Bu arada Türkiye’nin en büyük patent firması ile çalıştım. Bu patentlerin başvurularını da onlarla beraber hazırladık ve yaptık. Türkiye’nin en iyi iki patent avukatı da yanımızda, bu sebepten fikirlerimin bir kısmını burada rahatça yazdım. Hani olur ya bizim bilgimiz olmadan izinsiz olarak bu işe kalkışıp tazminat ödemek zorunda kalmayın.
Fiyatta pazarlık payım var ama çok fazla bir şey beklemeyin. Mantıklı her türlü takas teklifinize açığım. Ortaklık tekliflerini de değerlendirebilirim. İyi günler dilerim.

Faydalı Model patentlerimizin koruma süreleri:
Çivi Çakma Makinası : Aralık 2028
Örme Robotu : Ağustos 2031

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar