Büyümemizi Hızlandırmak İstiyoruz – Üretim ve İhracatımızı Arttırmak için Yatırım Arıyoruz

05399123241 ismail sarı

2.000.000 tl

Ortak Arıyorum

Lütfen metni dikkatlice okuyunuz. Teşekkür ederim.

Yaptığımız işi , beklentimizi ve vaadimizi kısaca tanımlıyorum.

İstanbul Anadolu yakasındayız , yüzyüze görüşme kabul ediyoruz.

İşimizi 5 yıl evvel sıfır sermaye ile kurduk. 5 yılda sadece kendi üretimimiz ile herhangi bir kredi olmadan bu noktaya geldik.

Yaptığımız iş , premium segmentte kişiye özel bebek – çocuk mobilya aksesuarları.

Satış kanallarımız :

Öncelikli sosyal medya hesaplarımız ve yurtiçi – yurtdışı bayilerimiz olmak üzere birçok platformda satış yapmaktayız. En ehemmiyet verdiğimiz ve kendi alanının en büyük markası olduğumuz satış kanalımız sosyal medya instagram @annevetasarim sayfamızdır. Kendi alanının en büyük sayfasıdır.

Bunun yanında , www.annevetasarim.com – Yurtiçi satış sitemiz

www.kidswoodstore.com  – global satış sitemiz

trendyol – n11 – çiçeksepeti pazaryerlerindeki mağazalarımız mevcuttur.

2020 yılında başlattığımız yurtdışı bayilik sistemimiz dahilinde instagram @kidswoodstore ve www.kidswoodstore.com sitelerimiz üzerinden yurtdışı perakende satış yapmaktayız .

Üzerinde çalıştığımız yurtdışı bayilik sistemimiz ile gelir ve karlılık konusunda çok başarılı bir şekilde ilerlemekteyiz.

Hali hazırda Katar ve Almanyada Aktif bayilerimiz vardır , Sudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinde de Bayilerimiz Çalışmalarına Başlamıştır…

Türkiyede de Ankara ve İstanbul da toplam 2 Premium segment bebek mağazası ile anlaşmalarımızı yaptık. Tüm bunlara ek olarak Türkiyedeki bayilik taleplerine sıcak bakmamaktayız , sadece premium mağazalar ile anlaşma yapma yönünde ilerlemekteyiz.

Ürettiğimiz ürünlerin tasarım aşamasından itibaren tüm aşamalarını ve üretimini kendimiz yapmaktayız. Tamamen özgün ve özgür tasarımlarla kendi alanımızda başı çekmekteyiz.

İşimizi kurduğumuz günden bu güne dek her zaman en iyi olmak için çalıştık ve her yıl işimizi ikiye katlayarak büyüdük . Bir apartman dairesinden , 8 kişinin çalıştığı büyük bir atölyeye ve şimdi yurtdışına…

Çok değerli ve taleb gören ürünler yapmaktayız , müşterilerimize 6 haftaya varan teslimat süreleri ve ön ödeme sistemi sunmamıza rağmen talep her geçen gün artmaktadır , akabinde işimizi büyütme kararı aldık ve üç adım ileriye atmak istiyoruz.

Taleb ettiğimiz ortaklık – yatırım bedeli marka değerimiz ve karlılık oranımız ile karşılaştırıldığında oldukça makuldür.

Geleceğe yönelik iş planımız , yatırım hususları , beklentilerimiz ile ilgili yüz yüze görüşmeyi düşünüyoruz, telefon ile sadece ön bilgilendirme yapılacaktır.

İşimizi kurduğumuz günden bu güne 4 kere atölyemizi , personel sayımızı ve ciromuzu arttırdık. Şimdiki yerimiz İstanbul maltepededir . 300 metrekare kapalı alanda toplamda 8 kişilik bir ekip ve bizim için çalışan fason atölyeler ile çalışmalarımıza devam ediyoruz , cnc router , marangozhane , paketleme , boyahane , fotoğraf stüdyosu ve ofisimizin bulunduğu atölyemizde üretime devam etmekteyiz. Talebe yetişemediğimizden dolayı kesimlerimizin ortalama yarısını karşılamak için başka bir cnc atölyesini kiralamış bulunmaktayız.

Web sitelerimizi , fotoğraf çekimlerimizi , ürün tasarımlarımızı , e ticaret ve reklam yönetimini kendi bünyemizde yapmamızın avantajı ile büyüme hızımız her geçen gün artmaktadır.

Hali hazırda talebe cevap verememize rağmen 2020 yıllık karımız  500 000 tl bandındadır , istatistiksel olarak ve yurtdışı satışlarının büyük karlılığı ve her ay artarak büyümesi  hesaplandığında 2021 yılı karımızın mevcut satış kapasitemiz ile 1 milyon tl bandına yaklaşacağı öngörülmektedir.  Takdir edeceğiniz gibi dolar kurunun yükselişi ile birlikte yurtdışı satışlarının kazancı da aynı orantıda artmaktadır .

Küçük bir örnek verecek olursak :

Üretim maliyeti 17 usd – 140 tl bandında olan bir ürünümüzün :

yurtdışı toptan satış fiyatı 70 usd – 520 tl

yurtiçi perakende satış fiyatı 350 tl dir

yurtiçi satışlarda ortalama %10  ek reklam maliyeti olduğunu düşünürsek

bu ürünün

-yurtdışı karlılığı 380 tl dir ve kdv avantajı vardır ve reklam maliyeti yoktur.

-yurtiçi satıştan kalan karlılık 160 tl dir.

yurtdışı perakende satışlarda karlılık oranı tekrar ikiye katlamaktadır ancak iş planımızın önceliği bayiler üzerinden markamızı tanıtmaktır.

Herhangi bir şekilde üretimi büyütmeden dahi , yurtdışı satışlarının artışına göre hesapladığımızda 2022 sonu karlılık oranımızın ikiye katlayacağı bizim öngörümüzdür.

Yatırım ve şirket açısından :

4 yıllık süreçte her zaman ilk önceliğimiz Kalite , özgünlük , Marka Değeri ve Reklamlarımız oldu. Sadece Marka değeri ve reklam yatırımımız için harcanan bütçemiz  400 000 tl den fazladır.

Şirket büyümemiz , 2020 de başladığımız yurtdışı satışlarımız , marka değerimiz , tasarım tescillerimiz gibi değerlerimiz, yaşadığımız yoğun talep durumu, ve 5 yıllık istatistiğimizi göz önüne alarak şirket değerimizi 1 500 000 TL olarak belirledik.

Ortaklık oranı %49 dur.

Talep edilen tutar 2 000 000 TL dir.

Yatırım bedelinin 1,500 000 TL lik kısmı direkt şirket kasasına aktarılacaktır. Gerekli olması durumunda karşılıklı olarak şirket adına ek yatırımlar yapılabilir.

Yapılan yatırımın geri dönüş süresini istatistiksel olarak 1 yıl , maksimum 2 yıl olarak ön görmekteyiz.

İlk etapta şirket kasası için aktarılan 1,500 000 TL ile üretim kapasitesini artırmak adına planlanan belirli yatırımlar yapılacaktır.

Ortaklık sonrasında da , tamamen öz sermaye , ve çeşitli sermaye arttırımları ile işimizi büyütmek istiyoruz . Kredi ve benzer kanallarla borçlanarak büyümeyi düşünmüyoruz. Her ne şartta olursa olsun.

Özetlemek gerekirse ,

Öncelikle samimi ve dürüst , ahlaki ve ticari yönleri ile bize değer katacak , tercihen global piyasada ve yurtiçi piyasada gerek üretim gerek pazarlama konularında bize tecrübeleri ışık tutacak bir ortak aramaktayız.

Çıkış noktamız , 5 yıllık serüvenimiz , kalitemiz , markamız , ürünlerimiz ve geldiğimiz nokta açıkça ortadadır. Tüm bunları yüz yüze daha detaylı olarak konuşmak daha iyi olacaktır .

Teşekkür ederim .

kidswoodstore.com

annevetasarim.com

instagram   @annevetasarim  ve @kidswoodstore ve @cuddle.qa

sayfalarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Erkek yatırımcı adayları için , ürün ve kalitemizle ilgili özellikle bayanlardan ve annelerden fikir almanızı tavsiye ederiz.

Lütfen üye girişi yapınız.

Benzer İlanlar