Yatırımcı Arıyorum

İnovasyon Hakkında Bilgiler

İnovasyonun Amacı

İnovasyon, sadece yeni değil, ayrıca mevcut ürün veya hizmetin iyileştirme sürecidir. Yeniyi en iyiye taşıma da bir tür inovasyondur. Bu süreç içerisinde yenilik, yeni fikirler geliştirme ve farklılıkları denemek vardır. İşe özgünlük katmak inovasyonun ruhudur. İnovasyon iş hususunda ekonomik ve sosyal alanlarda gelişmek, büyümek ve yenilenmek demektir. Ulusal alanda da vazgeçilemez bir faktördür inovasyon.

İnovasyon sürekli kazanç sağlayan ekonomi demektir. Ulusal alanda çapı oldukça büyük olan inovasyon, salt ülke gelişimi açısından da vazgeçilmezdir.

Girişimcilikte İnovasyon

Girişimciliğin fevkalade yol aldığı ülkemizde inovasyon kelimesi de gençlerin diline pelesenk olmuş durumda. Bunlar oldukça ümit verici durumlar. Girişimcilik hevesinin bu denli büyümesinin yanı sıra mevcut işletmeler de rekabet hususunda zirveyi zorlamaktalar. Bu da kazanç sağlar bir rekabete vesile olmakta. Neticesinde hem işletmeler hem ülkemiz kazanmaktadır.

İstihdamda büyüme yaratmaktadır. Ürün üzerinden, yönetimsel açıdan, hizmet inovasyonları, destekleyici ve muhtelif inovasyon çeşitleri bulunmakta. Elbette en önemlisi doğru değerlendirmeler de bulunabilmektir. İnovasyon da en doğru adımları atmanın ve en kazançlı kararlar vermenin püf noktası işletmeyi çok iyi tanımaktır. Yaratıcılıkta bu konu da sihirli bir anahtardır. Yaratıcı fikirler geliştirmek inovasyonun içeriğinde bulunan, olmazsa olmazlarındandır.

İhtiyaçlara çözüm ararken, yaratıcı düşünme teknikleri son derece önemli faydalar sağlayacaktır. Elbette bu fikirleri hayata geçirmekte önemli. Çıkarılacak raporlar, değerlendirmeler ve hazırlıklar neticesinde ilk çıktı yaratılır. Beklenilen tepkiler gelmeyebilir. Yeni bir değerlendirmeye girebilir. İnovasyon ve Girişimcilik

İş Fikirlerinde İnovasyon

Elbette her iş bir fikirle başlar. Girişimciler için de bir iş kurmaktan ziyade, işi sürdürülebilir kılmak fevkalade önemlidir. Sonuç itibariyle yakaladığı başarı ve sürekliliği inovasyona bağlıdır. Bu açıdan inovasyon büyük önem taşımakta. Gençlerimizin girişimciliğe yönelmesi ve inovasyon ile güç alması dışa olan bağımlılık hususunda da üzerimizdeki ağırlığı alacaktır. Parlak fikirli girişimciler yeni iş kolları ve yeni pazarların oluşmasında da çok büyük katkı sağlamaktadır.

İnovatif fikirler ve üretmek ile gelecekte ülkemizin çok daha parlak başarılar yakalayacağı aşikar. Başarı için bir başka şart global olarak kazançlı ve önder olabilecek bir fikri, rekabet yaratabilen bir ölçekte pazarlamayı hayata geçirebilmektir. Bu noktada girişimci ve fikri ne kadar önemli ise inovasyon süreci de bir o kadar önemlidir.

İnovasyon sadece popüler bir kelime değildir. Parlak bir kelime olan inovasyon aslında iş hayatının can damarıdır. Çözülmemiş problemlere yaratıcı ve karlı çözümler getiren bir olgudur. Fark yaratıcı değişimlerin adı olan inovasyon, girişimciler ve rakipler için trendleri en kolay yakalama aracıdır. Problemlerin nereden kaynaklandığı ve ihtiyaçların nasıl karşılayabileceğini de yine en kolay inovasyon yöntemleri ile bulunabilir.

İnovasyon Örneği

Peki ülkemizden inovasyona örnek verilebilir mi? Genel bir örnek vermek gerekirse mevcut olan bankacılıkta ilk online hizmet vermek ve bunu başlatmak fevkalade bir inovasyon örneğidir. Yahut puan toplama yine muazzam bir örnek olacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz