Yatırımcı Arıyorum

İnovasyon ile Değişim Rüzgarı

İnovasyonla Yenilikler Yapmak

İşyerinde Yenilik Başlatmak

İşinizde değişim rüzgarları estirmek ve belirli kitlelere en kazançlı yoldan ulaşabilmek için inovasyon muazzam bir faktördür. İşinizde farklı ve yenilikçi uygulamalara gitmek, görülmemiş fikirler geliştirmek, ihtiyaçlara denenmemiş çözümler sunmak inovasyonun amaçlarıdır. Yeni bir iş üzerinden inovasyona gidilebileceği gibi, mevcut işinizi de restore edebilirsiniz.

İnovasyon İçin Gerekli Olanlar

İnovasyon da geniş bir vizyon ve yenilikçilik olmazsa olmazlardan. Müşteri ilişkileri, müşterinin kendini özel hissetmesi inovasyon da esastır. Ancak işinizin kendine has, diğer herkesten farklı bir müziği olmalı. Bir de inovasyon da şu önemli, ihtiyaçların karşısında, karşılanmayan boşlukları yakalamak ve o boşlukları doldurmak. Evet, o boşlukları doldurmak ve insanları çekmek başarılı inovasyon.

Örneğin; zamanında çıkan taksitli kredi kartları müthiş bir inovasyon idi. Al ve yavaş yavaş öde. Müthiş bir dizayn. Son zamanlarda hayatımızda olan yüz tanıma, müşteriyi sesinden tanıma sistemleri de inovasyon da harikulade örnekler. Bir başka örnek para puanlar olabilir. İnovasyon demek sınırları kaldır demektir. Sınırları kaldır ve hayal et. Karşılanmamış ihtiyaçlar boşluklarını doldur. İşte bu.

İnovasyonu animasyona dökmek istersek şöyle izah edebiliriz; Müşteri düz bir yolda ilerliyor ve siz o düz yolda sürekli müşterinize sürekli kırmızı halı seriyorsunuz. Abartılı mı geldi? Bir beş yıl evvel olmaz dediğimiz bir çok şey bugün hayatımızda ve raflarda. Yenilikçi olmak inovasyonun kuralı. Unutmayınız ki pazar çok büyük ve rekabet inanılmaz. Burada hayalleriniz konuşacak. Herkesin hayalleri vardır. Burada maksat hayalleri yaratıcılık ile süslemek. İnovasyon Hakkında Detaylı Bilgiler

İnovasyonda Yeniliğe Uyum Sağlamak

Sürekli yenilikleri kovalayan, yeniliklerin peşinden koşan, bunun yanı sıra yaratıcılığa meraklı mizaca sahip kişilerin iş hayatlarında çok daha başarılı oldukları aşikar. Yeni şeyler ortaya koymak istediğinizde doğru zamanı yakalamakta oldukça önemli. Risklere, tersliklere karşı biraz da esnek olmayı bilmek, ileriyi çok daha verimli müzakere edebilmek inovasyonun kurallarıdır. Bunun için iş kolunda profesyonel ve uzman kişilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Rekabette öne çıkmanızda fevkalade yardımları olacak bu uzmanlar ilerlemeniz de büyük katkıda bulunacaktır.

Yepyeni teknolojiler hayatımıza kolaylık sağlar iken, hepimizi her an etkileyen dijitalleşmeye ayak uydurmaya ve tüm bunları fırsata çevirmeye mecburuz. Daha da önemlisi gelecekte duyabileceğimiz ihtiyaçları bugünden kestirebilmekte inovasyon için fevkalade önemli başka bir olgu. Öngörebilmek iş hayatının en önemli damarlarından. Tüm bunlar için destek almak şart. İnovasyona şu açıdan da bakabilir ve kazanabilirsiniz. Hayatımızda şu an olumsuz anlamda bizi etkileyen konuları ele alabilir, bu olumsuzluları hayatımızda olumluya çevirir iken, girişimci açısından da nasıl fırsata çevrilebilir bunu bulabilir ve hayata geçirebilirsiniz.

İşte bu noktada hem siz, hem ülkemiz kazanabilir. Nüfusumuz bu kadar genç iken ve  girişimcilik için bu kadar hevesli girişimci ve girişimci adaylarımız varken hem bireysel hem ülkemiz bakımından ilerlememiz için hiç bir engel olmayacaktır.

Asıl olan azim ve doğru stratejidir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz