Yatırımcı Arıyorum

İnovasyon İle İleriyi Görebilmek

İnovasyonun Faydaları

Bir iş kurmak veya mevcutta olan işinizi büyütmek istiyorsunuz. Bunun için uzman bir destek almanın en doğrusu olduğu kanaatinde, hem finansal, hem de network olarak gelişmeyi hedefliyorsunuz. Bu noktada hayatımıza yeni yeni ancak oldukça hızlı giriş yapan inovasyondan bahsetmek istiyoruz sizlere. İlk zirvedeki genç iş adamlarının telaffuzu ile hayatımıza giren inovasyon kelime anlamı ile yenilenme, kendine özgün olmak, fark yaratmak anlamlarını taşıyor. İş hayatında ise mevcut durumunuzdan yeniliklere açılmak, yeninin peşinden gitmek ve fark yaratmak demek.

Elbette bu farkı yaratırken ve yeniliklere yelken açarken belli bir finansal bütçeniz olması da gerekiyor. Finansal bütçenin yanı sıra uzman fikirler, kazanç sağlayacak görüşler büyümeniz de hayati önem taşıyacaktır. Pazar oldukça büyük ancak büyük olduğu kadar kalabalık. Rekabet oldukça sağlam. Bu ortam içerisinde belki en kolayı iş kurmak olarak kalıyor. Kurduğunuz işin süreklilik sağlaması, bu süreklilik içerisinde tatmin edecek kazançlar getirmesi asıl büyük başarı. Ancak bu cümleler gözünüzü korkutmasın. Asıl olan doğru insanlarla, doğru zamanda, doğru adımları atmak. Bunun için inovasyon yöntemi ve bu yol üzerinden yapılacak araştırmalar ve plan çizimleri size kazançlı bir yol açacaktır.

İş Hayatında İnovasyon

İş ve ticaret hayatında kültürel alt yapı ve uzmanlık artık muazzam önem taşıyor. Yetişmiş uzman kişilerde fevkalade kalifiye. Özellikle işin kalbinden gelen ve eğitimleri ile bilgilerini pekiştiren isimler girişimcilere büyük destek olmakta. Şans faktörü her zaman baki ancak iş hayatında kazanmayı salt şansa bırakma dönemleri artık çok geride kaldı. Şanstan ziyade bilgi birikimine sahip, ileriyi görebilen, büyümeniz de ve gelişmenizde somut faydaları dokunacak uzman kişilere ihtiyacınız olacak.

İnovasyon hususunda bir işe yeni bir heyecan katabiliyor ve bu heyecanın peşinden insanları sürükleyebiliyorsanız başarı sizinle demektir. Aslında inovasyonun en anlaşılır tanımı belki de budur. Bu da pek tabii bir ekip işidir.

Türkiye’de İnovasyon Örnekleri

Ülkemizde yatırımcı, inovasyon ve mentor dediğiniz zaman akla gelen öyle büyük isimler var ki, bu isimler karşısında heyecanlanmamak ve hatta harekete geçmek için teşvik olmamak mümkün değil. Genç bir kavram olduğundan olsa gerek genç iş adamlarının daha çok işin içinde olduğu bu temalara kulaklarımız artık oldukça aşina. Çok değerli genç iş adamlarımız Ali Koç ve Ali Sabancı bizi bu kelimeler ile ilk tanıştıran isimler. Bu kıymetli iki isim ve daha nice değerli isimlerin vakıfları da inovasyon hizmeti vermekte. İş adamlarımız yeni girişimcilere de oldukça destek olmaktalar. Ne kadar çok girişimci ve başarı ile tutunmuş yeni iş demek aslında bir o kadar dışarıya muhtaç olmamamız anlamını taşıyor. Farklı fikirlerin somut örnekler ile pazara taşınması, bu fikirler neticesinde ortaya çıkan somut örneklerin belirli bir kitleyi tarafına çekmesi ve rağbet görmesi inovasyonun başarısını göstermektedir.

İnovasyon, iş hayatında adeta suni teneffüs gibidir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz