Yatırımcı Arıyorum

İnovatif Fikir Kavramı

İnovatif Fikirler

1950 yıllarında mucitler nasıl önemli idi hatırlar mısınız? Bugünün farkı ise mucitlerin yerini inovatif fikirlere sahip kişiler geldi. İçinde bulunduğumuz yüz yıl inovatif fikirlerin yüz yılı. Rekabet şartları bunu gerektiriyor. Bugün ülkemizde Dünya Melek Yatırımcılar Fonu ağırlamaları gerçekleşiyor ise biz de demek ki inovasyon ve girişimcilik konularında oldukça hızlı ilerliyoruz demektir. Bu elbette ülkemizin tanıtımı içinde fevkalade önemli ancak inoasyon fikrinin ülkemizde bu denli sindirilmiş olması da muazzam öneme sahip şüphesiz.

İnovatif fikirler ne ifade etmektedir?

 • İnovatif fikirler aslında fırsat eşitliklerinin var olduğunun da bir yerde kanıtıdır.
 • Alışık olunan parası olan iş yapar fikrini inovatif fikir tabanı yerle bir etmektedir. Burada esas olan fikirdir.
 • İnovatif fikirler sınır tanımaz. Hayal gücünün ucu bucağı olmadığını bilirler. Ancak esas olan gelecek ve kazanç sağlayan fikirlerdir.
 • İnovatif fikir demek aslında iş fikri demektir. Girişimcilikten ziyade akılcı girişimcilik iş fikrinin vücut almış halidir.
 • İnovatif fikirler demek para eden fikirler demektir. Fikirlerinizi satabilir iseniz yolunuza devam etme şansını yakalamışsınız demektir. Satamaz iseniz sadece başa dönersiniz. Zihin sizin! Fikir üretimine devam!
 • Beynin sağ tarafı hayal kurma mekanizmasının yerleşkesi olduğundan oluşan iş fikirleri sağ lopta doğmaktadır. Sol taraf ise matematik merkezidir. Sağ taraf hayaller ile size güç ve motivasyon verir iken sol taraf riskleri önünüze koyar. Yapılması gereken dengeyi bulur iken ortaya çıkan sonucu ikna edici bir sunum ile finansal destekçinize sunabilmektir.
 • İnovasyon fikir bir yerde benzerleri arasında dikkat çekici farka ulaşmaktır. Bu farkın arkasından insanların gelmesi ise kazandığınızın göstergesidir.
 • İnovatif fikirler statik enerji değildir.Gelişime son derece açıktır.
 • İnovatif fikrin ana teması merak uyandırmasıdır. Fikirleriniz merak uyandırdığı taktirde başarıya yaklaşmışsınız demektir.
 • İnovatif fikirlerde tüketicinin ne istediğini bilmeniz ve bu isteklere cevap veren fikirler üretmeniz gerekmektedir.
 • Bakmak ile görmek arasındaki farkı ilk fark edenler inovatif fikirlere açık ve yakın kişilerdir. Güzellikleri ve fırsatları ilk gören olmak son derece önemli.

İnovatif Fikri Ticarete Dökmek

İnovatif fikirlerde gördüğünüz gibi farklılıklar önemlidir. Fikrinizin ticarete dökülüp dökülemeyeceği hususunda gerçekçi olmanızda son derece mühim. Bu hususta evvela kendinize karşı dürüst olmalısınız. Evvela finansal destekçinizin size güvenmesi gerekmektedir. Bir şekilde tüketiciye ulaştığınızı varsayalım. Bu kez de tüketici bulunduğunuz vaatleri sizden bekleyecektir. Bu başlıkları uygulayabildiğiniz taktirde başarısız olmak neredeyse imkansız olacaktır. Pırıl pırıl gelecek vaat eden ve heyecan uyandıran fikirler daima alıcısı ile buluşmaktadır.

İnovatif Fikirleri Ortaya Koymak

İnovatif fikirleri ortaya koyan kişiler heyecanlandıran fikirleri bulur iken bu fikirlerin para ile buluşup buluşamayacağı, kısacası fikrin alıcısı olup olmayacağı konusunda da melekelerinin yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca fikirleriniz doğrultusunda ilerleyeceğiniz yolda karşınıza çıkabilecek yokuşlara karşı dirayetli olmanız da en az fikirleriniz kadar önemli.kobi vadisi

Yorum(1)

 1. Cevap yaz
  ahmet yorumu:

  iyi aksamlar kusura bakmayın yorum değil aslında benimkisi fikir yıllardır kafamda bazı fikirler var bana yuklu gelmeye basladılar tasıyamıcam gibime geliyor bu fikirlerden ailemin bile haberi yok sacma gelmiyor aslında ama benim bu fikirleri gerceklestirmem zaman alır belkide önrüm yetmez su an 34 yasındayım en azından birileri beni dinlerse gözlerim acık gitmicek beni bu numaradan isterseniz haberim olucaktır ***

Yorumunuz