Yatırımcı Arıyorum

İnsan Kaynakları Sektörüne Yatırım Yapmak

İnsan Kaynakları Alanında İş Kurmak

Günümüz şartlarında insan kaynakları birimi / sektörü, firmaların ihtiyaçları oldukça artmıştır ve daha önemli bir hale gelmiştir. Ülkemizde işsizlik belli bir düzeyin üzerinde. Üniversite mezunu pek çok genç iş aramaktadır. Sadece üniversite mezunu değil birçok insan da bu şekilde iş aramakta ve niteliklerinin dışında işlerde çalışarak para kazanmaktadır.

İş var eleman yok diyen firmalar ile ne iş olsa yaparım diyen kişileri bir araya getirme işini üstlenen insan kaynakları firmaları son yıllarda girişimcilerin ilgisi çekmeyi başarmıştır. Çünkü işsizliğin artması ve insanların para kazanma ihtiyacı insan kaynakları işinin popülaritesini artırmıştır. Firma ve çalışan arasında köprü görevi gören insan kaynakları firmaları günümüz sektörler arasında verilen nedenlerden dolayı oldukça gözdedir.

İnsan kaynakları firması için yatırım yapmak, yüksek karlılık oranları, prestije sahip olması ve toplumun geneline fayda sağlaması nedenleri ile oldukça avantajlıdır. Çalışmak isteyen insanların niteliklerine uygun olarak iş bulmayı kolaylaştırması ve firmaların çalışan ihtiyacını en kolay yoldan çözmesi açısından ülkemizde geniş bir kitleye hitap etmektedir. Yaptıkları kapsamlı analizler ve çözüm yolları sayesinde her kesimin ihtiyacına çözüm olabilecek nitelikte iş yapan insan kaynakları firmaları bu özellikleri ile girişimcilerin yatırım amacıyla düşünmesi gereken önemli sektörlerden biridir.

Firma ve iş arayan kişiler arasındaki bağlantıyı, köprü dışında insan kaynakları firmaları, sertifikalı eğitim programları ile iş arayan insanlara nitelik kazandırmaktadır.

İnsan Kaynakları Sektöründe Para Kazanmak

Hem İşsizlere Hem Şirketlere Çözüm; İnsan Kaynakları

Danışmanlık hizmeti veren insan kaynakları firmaları, hem iş arayanların hem de şirketlerin hayatını kolaylaştıran çözüm odaklı hizmetler sunmaktadır. Şirketler tek tek çalışan seçmek yerine bu işi insan kaynakları onlar için yönetiyor. Ayrıca kapı kapı gezerek iş arayanlar hiçbir kapıya gitmeden insan kaynakları firmaları üzerinden kolayca iş bulabilmektedir. İnsan Kaynaklarında Verimlilik ve Tasarruf Çalışmaları

Personel seçimi için gereken zamanı şirketine harcamak isteyen firma sahipleri profesyonel insan kaynakları firmalarından destek alarak personel açığını kapatıyor. İnsan kaynaklarında bulunan CV’ler arasında seçim yapmak, dönemlik işlerde personel bulmak ve ekstra çalışan için insan kaynakları ile iletişime geçerek onlardan yardım alıyor. İş arayanlar da kendi niteliklerine uygun işi kolayca insan kaynakları firması üzerinden bulabiliyor ve her yere onlarca sayfa cv bırakmak yerine tek elden işleri yürüterek zamanını daha değerli kullanabiliyor.

İnsan Kaynakları Sektörüne Neden Yatırım Yapılmalıdır?

Bu yazıyı okuyor ve neden insan kaynakları işine yatırım yapayım diye soruyor olabilirsiniz. İnsan kaynakları işine girmek öncelik olarak binlerce iş arayan insana umut ışığı olmaktadır. Manevi tatmin duygusunu iş arayan insanlara ekmek kapısı bularak doruklarda hissedebilirsiniz. Sadece bu nedenden ötürü bile insan kaynakları işi kurmak oldukça karlı bir iştir.

Manevi tatmin duygusunun yanında prestijli bir firmanın sahibi olarak gelecekte kalıcı iş ortakları edinebilirsiniz. Kendi çevrenizde saygınlığınız artar ve pek çok şirketin yöneticileri ile sürekli diyalog halinde olursunuz.

Personel arayan şirketlere istenilen nitelikte personel bulmanız sonucunda bulduğunuz her personelden siz de ödeme alırsınız. Temel kazancınız da bu şekilde gerçekleşir.

Bunların yanında insan kaynakları danışmanlığı yaparak ekstra kazançlar elde edebilirsiniz. Çeşitli eğitim programları düzenleyerek de kazanç elde etmeniz mümkündür. Ek İş Ne Yapabilirim?

Özel istihdam bürosu açma izni aldığınız takdirde yukarıda verilen tüm işleri kolayca yürütebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  serhat yorumu:

  peki bir insan kaynakları şirketi naasıl kurulur hangi belgeler ve izinler lazım eğitim durumu ve maliyeti hakkında bilginiz varmı

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Merhaba, bu sektöre özgü bilgilere sahip olmasakta arzu ederseniz şirket kurma süreci ile ilgili tüm detaylı bilgilere; şirket kurmak sayfamızdan erişebilirsiniz.

Yorumunuz