Yatırımcı Arıyorum

Instagram’dan Satış Yapmak İş Fikri

Bildiğimiz üzere devir teknoloji devri ve çoğu ürün artık internet üzerinden satışa sunulmaya devam ediyor. Bu pazarlama yöntemi sizlere çok iyi kazançlar sağlayabilir. Öncelikle İnstagram’da giyim sayfaları, ayakkabı sayfaları, saat, takı, teknolojik ürünler sayfaları gibi birçok sayfa bulunmakta. Bunlar gibi sayfalara sahip olup kazançlar elde etmek için elimizden geldiği kadar bildiklerimizi sizinle paylaşamaya çalışacağız.

İnstagramdan Ne Satılabilir?

Öncelikle hangi ürünü satacağınız çok önemlidir. Sektör konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. En çok satılan ürünleri araştırarak bu ürünlerin satışlarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Rahatlıkla dememizin sebebi ise, yapılan araştırmalarda bir kullanıcı gün içinde ortalama 45 dakika instagram gibi vb. sosyal ağlarda zaman geçiriyor. Geriye kalan sadece sizin iyi bir tanıtım çalışmanız ve satacağınız ürün/hizmeti kaliteli bir şekilde sunmak.

Instagramdan Ürün Nasıl Satacağım?

Nasıl satmamız konusundan ziyade, ne satacağınız çok önemlidir. Size vereceğimiz bu tavsiye ile satacağınız ürün sizin elinize bile değmeden para kazanabileceksiniz. Bu sayede sadece ürünün satışını yaparak kar payı elde edebilirsiniz. İsterseniz kendi ürettiğiniz bir ürünü de satabilirsiniz veya toptan bir şekilde satın alıp düşük/orta kar marjıyla çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Hayır ben bunu yapamam diyorsanız, burayı dikkatli okuyun: İnternet üzerinde “Tisho” diye bir web sitesi bulunmaktadır (tisho web sitesi reklam amaçlı kullanılmamıştır). Bu site sizlere ürün üretimi yaptırır. Tişört, sweet, kazak, kapşonlu, şapka, bere, çanta, kupa, telefon kılıfı gibi ürünlere istediğiniz tasarımı, fotoğrafı, yazıyı ve şekli yapabilirsiniz. Dijital olarak yaptığınız ürünün size ön izlemesini ve fiyatını gösterir. Sizlerde bu ürünlerin fotoğrafını instagram sayfanızda paylaşarak, satabilirsiniz. Sosyal Medyada Butik Açmak

İNSANLAR NEDEN SİZDEN ÜRÜN ALMALI?

İnsanların sizden ürün alması için bir sebep olmalıdır. İnsanlar bir yerden yeni ürünler alırken ilk önce ürünün kalitesine bakar. Sonrasında fiyatına, yorumlarına ve hizmet kalitesine bakar. Kullanıcılara kaliteli ve hızlı bir hizmet vermemiz gereklidir. Sayfaya gelen mesajlarda kullanıcılara güler yüzlü ve ilgili olmalısınız ve ürünleriniz de çok fazla seçenek olmalıdır. Başlangıç aşamasında sizlere tavsiyemiz 50-250 ürün aralığında olmalıdır. 0 takipçiniz bile olsanız bu ürünlerin taslağını çıkarmanız gerekiyor.

NASIL SATIŞ YAPABİLİRSİNİZ?

Tisho’dan çıkarmış olduğunuz bir fiyat örneğin; 30 TL diyelim. Kargo ile birlikte bu fiyat 37 TL olur. Bu fiyatı piyasa ile değerlendirerek üzerine karınızı koyup bir fiyat çıkarabilirsiniz. İsterseniz kargo firmaları ile anlaşıp kapıda ödeme seçeneği de koyabilirsiniz. İsterseniz de kredi kartı ile Tisho üzerinden otomatik olarak satış yapabilirsiniz. Kargo şirketini iyi seçmeniz gerekir. Hızlı teslimat ve güvenlik açısından bu çok önemlidir.

MÜŞTERİYE NASIL ULAŞILIR?

Satış yapabilmek için reklamlar yapmanız gerekiyor. Diğer sayfaları biraz incelerseniz sürekli sayfalarda reklamlarını görebilirsiniz. İnstagram’da iki adet reklam yöntemi vardır. Birisi çok takipçili İnstagram sayfalarına hikaye ya da gönderi reklamlarını vermektir. Büyük sayfalar ile iletişime geçerek bir miktar ücret karşılığında ürünlerinizin reklamını yaptırabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise direk İnstagram’ın kendisine reklam vermektir.

İnstagram Business reklamı vermek için reklam etiketleri belirlersiniz. Örneğin; takı satıyorsanız İnstagram’a vereceğimiz reklamı takı ile ilgilenen kişilere gösterir. Bu sayede daha çok ilgili kişilere ulaşırsınız. Bundan sonra yapacağımız şey gelen müşterilerle ilgilenmek, ürün eklemek ve satış yapmak olacaktır. İş ilerledikçe yanımızda ekip arkadaşları da çalıştırarak daha da büyütebilirsiniz. Yapacağınız reklama ne kadar yatırım yaparsanız o kadar çok müşteriye ulaşırsınız. Tabi ki ulaşmak kadar önemli olan bir şey daha var, ulaştığımız müşterinin güvenini kazanıp ona ürün aldırmaktır. Sosyal Medyada Dükkan Açmak

GÜVENİLİR ve KALİTELİ HİZMET

Başlangıç aşamasında birkaç ürün sattığınızı varsayarak daha çok nasıl satış yapılabilir? Şu ana kadar satmış olduğunuz ürünlerden en çok satanları kendimize alarak hem ürün sahibi oluruz hem de müşterilerimize güven sağlarız. Bu da nasıl olacak derseniz şöyle; ürünlerinizin sizin üzerinizde manken gibi fotoğraflarını çekerek sayfanızda paylaşabilirsiniz. Hızlı hizmet sağlamak için WhatsApp iletişimi kurmalısınız. İnsanlar WhatsApp aracılığıyla kolayca bilgi alabilmeli ve sipariş verebilmelidir. Satış yaptığımız müşterilerden ürünün eline geçtiğine dair fotoğraf atarak referans olmalarını isteyebilirsiniz. Bunu da gönderi olarak ya da story olarak paylaşabilirsiniz.

İnstagramdan Satış Yaparak Ne Kadar Kazanırsınız?

Bu daha çok sizin çabanıza ve yapmış olduğunuz reklama da bağlıdır ama kabataslak bir hesap yaparsak ürün başından 30-200 TL arası kar yapılabilir. (Piyasaya bağlı olarak ortalama çıkartılmıştır). Kazandığınız gelirlerin bir kısmını da reklama harcayarak daha çok satış yapabilirsiniz. Zaten sayfanız belli bir düzeye geldikten sonra reklama ihtiyaç kalmayacaktır. Teknoloji’nin bu mükemmel karlı fırsatlarından sizde faydalanmak için hemen sayfanızı oluşturun.

Ayrıca, Instagram üzerinden Kobi Vadisi sayfasını da takip etmeyi unutmayın 🙂


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz