Yatırımcı Arıyorum

İnternette Kendi İşini Kurmak

İnternette Kendi İşinize Nasıl Başlarsınız?

Teknoloji devriminin sihirli değneğini değdirdiği alanlardan biri de hiç şüphesiz ki iş alanlarıdır. Ve çoğu kişi internet üzerinden nasıl bir iş girişiminde bulunabilirim diye düşünür. Fakat her işte olduğu gibi önce nereden başlaması gerektiği konusunda endişeler yaşar. Eğer sizde çevrimiçi olarak yapabileceğiniz bir iş fikrine karar verdiyseniz, atacağınız adımlarda size yön verecek bazı fikirleri aşağıda bulabilirsiniz.

İnternet Üzerinde İş Kurarken Yapılması Gerekenler

  • Pazar araştırması ile fikrinizi doğrulayın
  • Ürün veya hizmetinizi geliştirin
  • İşletme finansmanınızı ayarlayın
  • Satıcıları ve tedarikçileri bulun
  • Web sitenizi kurun

Fikrinizi Pazar araştırması ile doğrulayın

İş fikrinizle ilgili Pazar araştırması yapmak ilk etapta kulağa zor gelebilir, ama doğru bir karardır. Çünkü sadece harika bir fikriniz olduğunu düşünmek bunun için bir pazar olduğu anlamına gelmez. İşinize başlamak için zamanınızı ve enerjinizi yatırmadan önce, bunun ne kadar mümkün olduğunu ve potansiyel bir alıcı ilgisi olup olmadığını araştırmalısınız. Sizin için pazar araştırması yapmak üzere bir acente kiralayabilirsiniz, ancak yüksek bütçeli bir bütçeniz varsa, kendiniz yapmanız daha ekonomik olacaktır. Kendiniz yaparken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Ürün fikriniz için pazar talebi nasıl değerlendirilir?
  • Ne satılır: Markanıza uygun bir ürün pazarı nasıl bulunur?
  • Perakende işletmeniz için pazar araştırması nasıl yapılır?

Ürün veya hizmetinizi geliştirin

Fikrinizi onayladıysanız, şimdi bunu gerçeğe dönüştürmenin zamanı geldi demektir. Bir ürün veya hizmet satıyor olsanız da, onu oluşturmanız gerekir. Ürününüzü hayata geçirmek için bir üretici bulmalı, hizmet tekliflerinizin paketlerini oluşturmalı, katalog düzenlemeli ve satış yapmak için kendi kendine yayınlama seçeneğini belirlemelisiniz. Dropshipping yoluna giderseniz, ürün sizin için zaten geliştirilmiştir. Tutkulu olduğunuz veya sıcak bir pazar tanımladığınız ürünleri seçmek size kalmış bir durumdur. Dropshipping Nasıl Yapılır?

İşletme finansmanınızı ayarlayın

Aklınıza bir iş bankası hesabını nasıl açarım diye bir soru gelebilir. Birçok yeni girişimci için bu ortak bir sorudur. İşletmenizi resmi olarak yerel ticaret odalarına kaydettikten sonra, bir ticari banka hesabı açmak için gereken vergi kimlik numaralarına ve diğer bilgilere sahip olabilirsiniz. Büyüdükçe, gelecekteki çalışmalar için yeni bir ürün lansmanı ya da pazarlama ve reklam harcamaları için fonlara ihtiyacınız olabilir. İşletme bankası hesaplarına sahip olmak, bu sermayeyi yönetmenizi, gelir ve giderlerinizi takip etmenizi kolaylaştırır.

Bu, işle ilgili işlemleriniz tek bir yerde olacağından vergi hazırlığı söz konusu olduğunda da faydalıdır. İşletmenizin finansmanı karmaşıklaştıkça, bir muhasebe uzmanını veya vergi uzmanını işe almak uygun bir seçenek olabilir.

Satıcıları ve tedarikçileri bulun

Özellikle ürün tabanlı çevrimiçi işletmeler çok sayıda iş ilişkisi gerektirebilir. Örneğin: bir üretici, bir dropshipper veya üçüncü taraf bir lojistik koordinatörü ile bağlantı kurmanız gerekebilir. Hangi ortaklıklar ile ilerlemek istediğinizi belirlerken, ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü aldığınızdan emin olmak için alışveriş yapmak ve seçeneklerinizi karşılaştırmak en iyisidir. Diğer çevrimiçi işletmeler, farklı ilişkiler veya yükleniciler gerektirebilir. Örneğin, bir kitap yazıyorsanız, profesyonel bir editör ve kitap tasarımcısı işe almak isteyebilirsiniz. Toptancı Bulmanın Püf Noktaları

Web sitenizi oluşturun

Çevrimiçi bir işletme kurmak istiyorsanız, bir web siteniz olması gerekir. Ve çevrimiçi satışlar oluşturmak için ödeme işleme işlevini eklemeniz gerekir. İlk önce bir etki alanı adı seçin ve uygun olduğunu doğrulamalısınız. Sonrasında bir alan adını satın almanız gerekecektir. Oradan, kendi mağazanızı kurabilir ve müşterilerinizden hemen ödemeleri almaya başlayabilirsiniz.

İşe başlama zamanı

Bir işe başlama yollarını düşünüyorsanız, oraya çıkmanın ve boş zamanlarınızda çevrimiçi para kazanma işi yaratmanın zamanı gelmiştir.İlk adımınızı atmaya odaklanmalısınız. Bunu yaparken internette sizin gibi çevrim içi iş yapanların sayfalarını inceleyebilir, merak ettiğiniz konularda forumlara katılabilirsiniz. Web sayfasını açmak için bir uzmandan yardım almanız açacağınız web sitenizin daha profesyonelce hazırlanmasını sağlar ve ilk adımı sağlam temeller üzerine atmış olursunuz.

Bilgisayar başında geçirilen zamanın yoğunluğunu göz önüne aldığımızda, internette bir iş başlatmak herkes için cazip gelebilir. Boş boş sosyal medya sitelerinde gezinmek yerine size kazanç sağlayacak bir işe başlamak cazip bir fikir değil mi? Hem ek gelir sağlayacak hem de yeteneklerinizi sergilemenize sebep olacak bir iş kime iyi gelmez ki?

Sizde internette yoğun saatler geçiriyor ve yeteneklerinizle para kazanmak istiyorsanız internette bir iş başlatabilirsiniz. Nereden başlamanız gerektiği konusunda ise pek çok araştırma alanı mevcuttur.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz