Yatırımcı Arıyorum

İnternetten Yapılabilecek Ek Gelir İşler

Yaz aylarının sona erip sonbaharın kendisini göstermeye başladığı bu günlerde, özellikle ek iş yapmak isteyenlerin, ne iş yapacaklarını araştırdıkları bir dönemdeyiz. Artık pek çok kişi home ofis yöntemiyle işlerini evden çıkmadan da idare edebiliyor ya da iş kurabiliyor. Bu da ekonomik açıdan da yarar sağlıyor.

İnternette Ek Gelir Kazanmak

Üretmek, bir şeyleri başarabilmek ve ekonomik açıdan iyi kazanç elde etmek imkânsız değil. Bir bilgisayar, bir telefon hattı ve bir internet bağlantısı ile pek çok işi yapabilirsiniz.

Artık günümüzde bir büro veya ofis kurmadan, mühendislik, mimarlık hatta avukatlık gibi meslek faaliyetlerinin evden yürütülmesi mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken evinizin uygun bir bölümünü home ofis tarzı döşemeniz. Bundan sonra gerekli izinlerinizi alıp işinizi evden yürütebilirsiniz.

Satış işi ile uğraşıyorsanız ya da kendi ürettiğiniz ürünleriniz varsa bunların satışını internet siteleri ya da kendi kuracağınız şirket ile de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ekmek aslanın ağzından çıktı ve kişinin kendi yeteneğiyle kazanç sağlamasına kaldı.

İnternette Hangi İşler Yapılabilir?

Sizde internet üzerinden ek gelir iş yapmak istiyorsanız, editörlerimiz tarafından hazırlanan 8 farklı iş modelini inceleyebilirsiniz.

1- Home Ofis Faaliyetler

Home ofis çalışmanın pek çok avantajı vardır. Her şeyden önce üzerinizde eşofmanınızla dahi çalışabilirsiniz. Çalışma saatleriniz esnektir. Ofise geç kaldın diye hesap vermeniz gereken kimse olmaz. Kazancınızı zaruri durumlar olmadıkça hiç kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz. Daha az stres, daha az stresli insanlar anlamına da gelir.

2- Makale / İçerik Editörlüğü Yapmak

İşletmeler, firmalar, blog sayfaları olanlar, web sayfalarında kullanmak üzere usta yazarların tanıtım yazılarına ihtiyaç duymaktadır. Bu faaliyetler internet ortamında para kazanmak isteyen ve yazım dilinde uzman kişilere de iş imkânı sağlıyor. Bu firmalar, içerik üreten sitelere başvurarak istedikleri yazıların yazılmasını sağlıyor ve hem firma hem de yazar kazanıyor. Bu işi yapmak istiyorsanız, kendiniz duyuru yapabileceğiniz gibi, içerik yazarı arayan sitelere de başvuru yapabilirsiniz.

3- Web Tasarım Yapmak

Türkiye’deki firmalar, faaliyetlerini insanlara tanıtmak, sipariş almak ve insanlarla sağlıklı iletişim kurabilmek adına bir web sitesine ihtiyaç duyuyor. Bunun için de işin uzmanlarına ücretleri mukabilinde web siteleri tasarlatıyorlar. Siz de gerekli eğitiminizi alıp, web sitesi tasarlayarak iyi kazanç elde edebilirsiniz. İnternet ortamında da halk eğitim merkezlerinde de ücretli ya da ücretsiz web tasarım dersleri veriliyor. Bu işin eğitimini almanız önemli.

4- Mobil Uygulama İşleri

Hemen hemen her şey artık cep telefonlarımızda. Mobil uygulama eğitimini alıp tıpkı web tasarımı gibi mobil uygulamalar tasarlayıp gelir elde edebilirsiniz. Mobil uygulamalar geleceğin mesleklerinden biri olarak ta kabul ediliyor. Uzun vadede güzel bir iş imkânı. Değerlendirmenizde yarar var.

İnternette Karlı İş Fikirleri

5- E-Ticaret Hizmetleri

Artık kapı kapı dolaşarak pazarlama hizmetlerine son. Pazarlamacılık artık bir tık daha yakın.

Normalde bir dükkân açacağınız zaman yer bulma, yeri kiralama, mobilya ile ekipman alımı ve personel maliyetleri derken yüksek bir bütçe ile işinizi yapmak zorunda kalırsınız. İnternet yoluyla satış yapmak, hem sizi bu yüksek maliyetten hem de çok fazla zaman ve emek harcamaktan kurtarıyor.

Üretimini ya da satışını yaptığınız ürünleri e-ticaret yoluyla internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Bunun için 2 seçeneğiniz var. Ya kendi satış sitenizi ve şirketinizi kuracaksınız ya da yüksek tirajlı satış sitelerinden birinde mağaza açacaksınız. İlk olarak yüksek tirajlı satış sitelerinden birinde mağaza açmanızda yarar var. Hem ürünlerinizi potansiyel hazır müşteriye satmak hem de kendi e-ticaret sitenizi kurmak için kazanç elde etmek adına çok yararlı olacaktır. İnternette Kendi İşini Kurmak

6- Blog Sitesi Açmak

Ev hanımısınız ya da uzman olduğunuz bir konu var. Yazı yeteneğiniz de varsa kendinize bir blog sayfası açıp, bilgi birikimlerinizi insanlarla paylaşıp kazanç elde edebilirsiniz. Blog ziyaretçiniz ve abone sayınız arttıkça sitenize reklâm almaya başlayarak kazancınızı artırabilirsiniz.

7- Youtuber Olmak

Gittiniz, gördünüz, gezdiniz. Gördüğünüz yerleri, kültürlerini ve tarihi yerleri insanlara tanıtmak ta bir nevi hizmet sayılmaktadır. Bir youtube kanalı açıp paylaşımlarınızı yayınlar ve abone sayınızı artırırsanız oldukça iyi kazanç elde edebilirsiniz. Yararlı paylaşımlar her zaman ilgi görür. Ayrıca youtuberlerin çok para kazandıkları bir gerçek.

8- İkinci El Eşya Satışı

Sizin kullanmadığınız ürünleri, kıyafetleri ya da çevrenizden topladığınız kullanılmayan malları, internet üzerinden ikinci el eşya satışı yaparak para kazanmanız da mümkün. Bu yüzden ikinci el eşya satılan sitelere üye olabilir ya da kendiniz bir internet sitesi kurabilirsiniz.

İnternetten Yeni İş Kurmak

Boş zamanlarını değerlendirip para kazanmak istiyorsanız veya gelir düzeyiniz size yetmiyorsa ek işler yaparak, cüzdanınıza katkı sağlayabilirsiniz. Kobi Vadisi platformunda yer alan yüzlerce farklı yeni iş fikri ile birlikte ek gelir iş modellerini de sizinle paylaşıyoruz.

İş kurma konusunda da merak ettiğiniz tüm sorular için: İnternet İş Fikirleri sayfasında yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz