İş Hayatında Farklar Yaratın

İş Dünyasında Fark Yaratmak

İş hayatında doğru müdahaleler ve doğru adımlar ile yaratılan farklar geleceğinizi belirleyecektir. Başarılı iş hayatı olanlar kendilerinden yüzde yüz performans bekler. Çünkü onlar için müşterilerinin tam anlamıyla mutlu olmaları fevkalade önemlidir. Başarının bir diğer anahtarı ise müşterilerinizle aranızdaki uyuşmazlıklar konusunda uyuşmak olacaktır. Çünkü unutmayınız ki gelişim ve kazanç büyük felaketler ile değil sadece biriken müşteri şikayetleri ile durma noktasına gelir. Bir tek mutsuz müşterinin size on bir müşteri kaybettirebileceğini biliyor muydunuz?

Personelin Önemi

Yanınızda çalışan elemanlarınızın hayatlarında olumlu ve güzel nükteler bırakmak sandığınız gibi pahallı ve zor bir şey değil. Personeliniz sandığınızdan çok daha önemlidir. Önemli olan doğru personeli seçmek. Çalışkan, sorumluluk inisiyatif sahibi, problem çözme yeteneğine sahip personeller hayatınızı kolaylaştıracaktır. Sadakat dediğimiz olgu iş hayatında inanılmaz etkiler sağlamaktadır. Bu sebeple elemanlarınızın önerilerini dinlemeli ve gösterdikleri gayreti taktir etmelisiniz. Performans ödülleri büyük ilerlemeler göstermenizi sağlayabilir. Yeni işe aldığınız elemanınıza nasıl davranacağınızı bilmekte büyük artılar kazandıracaktır. Yeni personelinize kendinizi iyi anlatabilmek, onları girişimci düşünmeye teşvik edebilmek fevkalade önemli. İş yerinizde çalışma kadar mizah ve heyecana da yer vermelisiniz. Mizah ve heyecan ekibinize motivasyon sağlayacaktır.

İş hayatında farklar yaratan biri, bir yandan şirket hedeflerine ulaşmaya çalışırken, diğer bir taraftan çalışanlarınızın ne istediğini hissedebilmek için üçüncü gözünü kullanmalı. Empati yapabilmeli, ölçülebilen ve mantıklı hedeflere çalışanlarını yönlendirebilmelidir. Zorluklar karşısında da hem kendi moralini, hem personel moralini yüksek tutmayı becerebilmeli, güvenilir ve dürüst bir mizaca sahip olmalıdır. Çalışanlarınızın size duyacağı saygı ve sevgi ilerlemeniz de büyük rol oynayacaktır. Kısacası büyüme gösterebilmeniz için kazanmaya inanmış bir takım olmanız önemli. Bu yüzden çok sık personel değişimine de gitmemeniz daha doğru olacaktır. Çalışanlarınız bireysel anlamda kendilerine ve size inanmalı ve işlerde önceliklere odaklanmayı bilmeleri gerekmektedir. Sizin de personelinizin daha çok güçlü yanlarına odaklanmayı başarmanız önemlidir. Başarı için takım, takım için de her bireyin güçlü taraflarından yararlanılarak oluşturulması şarttır. Ne sizin ne personelinizin iş ile alakalı heveslerinizin kaçmasına izin vermeyin.

Doğru Kararlar Almak

Aldığınız kararların nedenlerini personelinize açıklayınız. Yeni mevzuatlar ve kurallar ilk seferinde personel tarafından direnç ile karşılanır. Bu sebeple anlayacakları dille anlatmanız son derece önem taşıyacaktır. Şirket hedeflerinden önce personel hedefleri koyunuz. Her personelin başaracağı hedefler sizi zaten şirket başarısına taşıyacaktır. Çalışanlarınızı övmekten kaçınmayın. İnanınız başarı için doğru sözler çok şey ifade etmektedir.

Başarıya Yaklaşmak

Eğer çalışanlarınıza sadece maaş ödediğiniz kişiler olarak bakmaz ve iş yerinde de küçük bir aile kurmayı başarır iseniz başarıya bir adım daha yaklaşmışsınız demektir. Böylelikle zorluklar ve sorunlar karşısında da bir ekip olarak dayanıklılığınız artacaktır. Engellere dayanıklı olmanız, iş hayatınızdaki azminiz, teşvik edici yanınız, temiz rekabet yanlısı oluşunuz sizi farklı kılar ve çok daha hızlı başarı elde etmenizi sağlayacaktır.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

İş Hayatında Farklar Yaratın

okuma süresi: 3 dk
0