Yatırımcı Arıyorum

İş Kurma Kredisi Nasıl Alabilirim?

İş Kurmak İçin Krediler

Ülke sınırlarımız içerisinde girişimcilerin yeni bir iş kurabilmesi için alınması uygun görülen kredileri alma şartları oldukça zor bir durum içerisinde olabiliyor. Fakat bu durum para bulmaya geldiği zaman kendi işini kurabilecek girişimciler için oldukça farklı seçenekler meydana getirebiliyor. Genel olarak bakacak olduğumuzda yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilerin yaşadığı zorlukların başında sermaye geldiği belirtiliyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde sermaye, herhangi bir işin başarılı olabilmesinde ki ilk aşama olduğu nitelendiriliyor.

Kişilerin başarı ile alabilecekleri risk ile sahip oldukları sermayelerin arasında ters orantı olduğu belirtiliyor. O açıdan kişilerin büyük sermayeli işlerde büyük kazançlar elde edebilmesi doğru orantı içerisinde gerçekleştiği gözlemleniyor. Bu duruma küçük işletmeler dahil olduğunda ise o işletmelere genel olarak bakıldığında para akmıyor fakat iş kurma adı altında iş kurma kredi alabilmek için meydana gelen bazı durumlar oluyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki bankaların kredi politikaları oldukça zorlu bir durum içerisinde olduğu belirtiliyor.

İş Kurmak İçin Banka Kredisi Almak

Kişilerin iş kurmak için kredi alabilecekleri yerlerden bir tanesi de bankalar olduğu belirtiliyor. Kişi yerel bankalardan kredi almak istediğinde bankanın kişilere düşük faiz oranı vermek ile birlikte uzun vadede geri ödeme imkânı sunabiliyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde kulağa hoş gelse de bazı girişimcilerin belirtmesi üzerine kredi almak oldukça zor bir süreç içerisinde gerçekleştiği belirtiliyor. Katı taahhüt yönetmelerinin var olması sebebi ile kredi kabul etmek büyük bir anlamda imkânsız hale getirildiği düşünülüyor. Kimler Kredi Kullanabilir?

Ülke sınırlarımız içerisindeki her bankanın kredi koşullarının değişim gösterdiği belirtiliyor. Bu sebeple kişilerin yapması gereken tüm bankaların kredi oranlarını araştırması ve de kendisine uygun bankadan kredi alması uygun bulunuyor. Banka konularındaki avantajlardan bir tanesi de kişinin bankadan tanıdığı herhangi biri sayesinde, başvurduğu iş kredisi almanın daha hızlı ilerleme kaydettiği belirtiliyor.

İş Kurmak İçin Devlet Desteği

Gerçekleşen iş kredilerine geleneksel anlamda bakacak olduğumuzda banka kredilerine benzer bir şekilde devlet kredilerinin garanti vermesi üzerine girişimcilerin kredi alabilmeleri oldukça zor olduğu gözlemleniyor. Bu iş kredileri genel anlamla zor ve uzun bir süreç içerisinde gerçekleştiği belirtiliyor. Meydana gelen bu durumlar içerisinde kişinin başvuru yaparak iş kredisi almak adı altında kredi onaylanmadan önceki zamanlar içerisinde teminat istenmeme seçeneği nadir olarak görüler faktörlerden biri olarak kabul ediliyor.

Kişilerin iş kurabilmek için devlet kredilerine yöneldiği durumlarda düşük faiz ve uzun vadeli geri ödeme koşullarında iş kredisi sahibi olabiliyorlar. Meydana gelen bu tarz durumlarda kişilerin dikkat etmesi gereken ise kredisinin geri ödeme vadesindeki uzunluğu ve miktarlarına dikkat edilmesi öneriliyor.

İş Kurmak İçin Ailede ya da Arkadaşlardan Para Almak

Genel olarak bakıldığında kişilerin yeni bir iş kurabilmesi ve başarılı adımlar atabilmesi için bankalar ya da devlet kredilerinden önce arkadaşlarından kredi istedikleri gözlemleniyor. Kısaca kişinin arkadaşları ya da tanıdığı insanlar en gözde fon kaynakları olabiliyor. Kişilerin kredilere ya da minnettarlığına karşı bu kişilerden alınan kredilerin avantajlı yönlerinden biri de piyasa fonlarına karşı faizsiz kredi imkanının olabilmesidir. Kişilerin bu işi doğru yaptığından emin ve kararlı olması gerekiyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de özel geri ödeme koşullarını içeren herhangi bir sözleşmeye ya da emir üzerine yazılmış bir senet hazırlanması gerekiyor. Bunun sebebi ise iş kredisi alınan aile, arkadaş ya da kişinin tanıdığı herhangi bir kişi ile ters düşmemesine olanak sağladığı belirtiliyor.

Kişilerin arkadaşlarından ya da herhangi birinden aldığı iş kredisi karşısında dikkat etmesi gereken en önemli faktörlerden bir tanesi de iş ile arkadaşlığı birbirine karıştırmaması gerekiyor. Bu duruma dikkat etmesi durumunda faizsiz bir iş kredi sahibi olabilir ve işinde oldukça büyük yerlere gelebilme durumunu kendi hayatı içerisinde yer edebilir.

İş Kurabilmek İçin Hibe Kredi

Herhangi bir kişinin oluşturduğu iş fikri var ise fakat gösterilebilecek bir teminat bulunmaması durumunda kişilere uygun olan iş kredi türlerinden bir tanesi de hibe kredisi olduğu belirtiliyor. Herhangi bir projesi olan, iş fikri olan fakat sermaye zorluğu çekebilecek olan kişilere devlet desteği sağlandığı belirtiliyor. Genel anlamda 50.000 TL’ye kadar hibeden ve de 100.000 TL’ye kadar ise faizsiz iş kredisi desteği sağlandığı belirtiliyor. Kimler Hibe Kredi Alabilir?


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz