Yatırımcı Arıyorum

İş Kurmak İstiyorum Fakat Ne Yapabilirim

Ülke sınırlarımız içerisindeki girişimcilerin birçoğu gerek sermayesizlikten gerekse hangi sektör içerisinde ilerlemeye devam edeceği konusunda çeşitli karamsarlıktan içerisinde olduğu gözlemleniyor. Gerçekleşen bu gibi durumlarda yapılması uygun görülen seçeneklerin en önemlisi bir plan yapmak olduğu ön görülüyor.

Kişiler kişisel olarak oluşturdukları iş fikirleri üzerinde yapmış oldukları planları yavaşça ve de piyasadaki durumları araştırarak yola koyuldukları takdirde eksik birkaç durum meydana gelebilir. O durumlardan bir tanesi de para olarak nitelendiriliyor. Genel olarak listelendiğinde paranın bir işi kurmak için en büyük sorun olduğu ülke sınırlarımız içerisinde ya da dünyadaki her alan içerisinde yer edinmiş bir durumda gerçekleştiği görülüyor.

İş Kurmaya Karar Veren Kişinin Birikim Yapma Yöntemi

Öncelikle iş kuracak kişilerin hiçbir şekilde kenarda birikmiş sermayesi yok ise öncelikle yapması gereken oluşturulan hayaller doğrultusunda hedefine ulaşabilmesi için para biriktirmesi gerekiyor. Para biriktirirken geçen zaman içerisinde ise hedeflerindeki işe ulaşabilmesi için sektör içerisindeki avantajlı titizlik ile gözlemlemesi ve herhangi bir kenara köşeye not etmesi gerekiyor. Bu durumun gerçekleştirilmesindeki asıl amaç ise kişinin işi kurduğunda, kenara not aldığı avantajlı durumları paraya çevirebilecek nitelikte olması durumu meydana geliyor. İş Kurmak İstiyorum Fakat Param Yok

Kişilerin iş kurmak adı altında araştırmalar yapması durumunda geçen zaman içerisindeki not aldığı tüm durumlar iş hayatı üzerinde karşısına çıkacağı belirtiliyor. Bu seçeneklerin içerisinde muhasebeden, malzemelere kadar olan kısım olarak nitelendiriliyor. O açıdan kişinin belirlediği sektör içerisinde araştırmalar yapması onun için büyük bir avantaj olarak beliriyor.

İş kurabilmek için düşünmesi gereken diğer yöntemlerden bazıları ise;

  • Ne kadar harcama yapmalıyım?
  • Ne kadar sermaye gerekli?
  • Piyasa içerisindeki hangi ürünler müşteri buluyor?
  • İş kurabilmem için hangi alanları değerlendirmeliyim? Gibi seçenekler meydana geliyor.

Kişiler çalışma evresi içerisindeyken gereksiz harcamalarından kaçınması ve de bir iş kurabilmesi için bünyesi içerisinde oluşturduğu hayallerine odaklanması gerekiyor. Meydana gelebilecek bu tarz durumlar sonrası için ise masraflarını minimum dereceye indirerek sermaye bulabileceği faktörlere yönelmesi gerekiyor. Bu faktörler kişinin seçeceği sektöre göre değişim gösteriyor.

İş Kurabilmek İçin Borçlar Sıfırlanması Gerekli

Ülke sınırlarımız içerisindeki sektörlerde meydana gelen sorunların bir tanesi de dükkân sahiplerinin borçları olduğu belirtiliyor. Kişiler borç ile dükkân ya da işletme açtıkları takdirde, ürün üzerine yapılan yatırımlar ve kazançlar ters orantı içerisinde gerçekleşmesi durumunda dükkanlarını ya da işletmeleri kapatmak zorunda kaldıkları gözlemleniyor. Yeni girişimcilerin bu duruma çözüm olarak bir iş kurmak istediklerinde ise borçlarını tamamen kapatmaları ve de kişisel sermayelerini bu iş üzerinde değerlendirmeleri uygun görülüyor. Bir Dükkan Açmak

Genel olarak Türkiye’deki ekonomi her geçen gün değişim gösteriyor. O açıdan bakacak olduğumuzda ise yeni bir iş kurmak fazlaca maliyetler çıkarılabiliyor. Fakat yeni bir iş oluşturabilmek için borçlar kapatılmadan bu durum oldukça zor bir süre içerisinde devamlılık gösteriyor. Kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardan birisi de borçlarını kapatırken diğer bir yandan ise birikim yapmaları gerekiyor.

İş Kurabilmek İçin Başlangıçtaki İhtiyaçlar Belirlenmeli

Kişilerin iş hayatı içerisinde gerçekleştirecek olan fikirleri doğrultusunda faaliyet gösterebilmeleri için gerekli izinleri alabilmeleri ve de benzeri sorunluluklarını belirlemeleri gerekiyor ve de giderlerinin ne kadar olacağı konusunda planlamalar yapmaları gerekiyor. Diğer bir aşamada ise yasal giderlerin ne kadar olacağı konusunda titiz bir çalışma yapmaları gerekiyor. Kişinin bu konular hakkında bilgisi yok ise internet ortamında araştırmalar yapabilir ve de işinde uzman kişilerden yardım alabilirler.

Kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de kuracağı iş içerisindeki çalıştırması gereken kaç personel olacağı konusu meydana geliyor. Kişilerin hangi sektör içerisinde devamlılık göstermek istiyor ise personel maaşları da o konuda değişim gösteriyor. Kişiler bu durumu da listesine ekleyerek personel giderlerine de dikkat etmesi gerekiyor. Ne İş Yapabilirim?

Diğer aşamada ise işletme içerisinde ihtiyacı olacak ekipmanlar olduğu nitelendiriliyor. Herhangi açılacak işletmeler içerisinde hangi ekipmanların alınacağı ve de bu ekipmanların giderleri not edilmesi gerekiyor. Bu ekipmanları ikinci el olarak edindiği takdirde temel iş kurma giderleri yarı yarıya azalacağı belirtiliyor. Diğer aşamada karşısına çıkacak sorunlardan bir tanesi de ofis ya da işletmeler için ne kadar harcama yapacağı olarak gözleniyor. Herhangi bir işletme ya da ofis açması durumunda içerisine bağlatacağı internet giderini de listeye eklemesi gerekiyor.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz