Yatırımcı Arıyorum

İş Ortağına Sahip Olmak İçin Önemli Sebepler

Yeni İş Ortağı Bulmak

Tek başınıza kendi işinizi kurmak ya da sürdürmek kolay bir iş değildir. Çünkü bir işyeri sahibi olarak birçok risk faktörünü takip ederken beraberinde; pazarı geliştirmek, yeni ürün çıkarmak, personelle uğraşmak, finansı sağlamak gibi konuları da yönetmeniz gerekir. Eğer işlerinizin büyümesini istiyorsanız dikkat edilmesi gereken birçok unsur ve yol vardır. Bu yollardan biri iş ortağına sahip olmaktır. Yapılan araştırma sonuçlarına göre, küçük işletmelerin sadece üçte biri işlerini başarılı bir şekilde yürütebilmekte ve geri kalanı başarısız olmaktadır. Ortaya çıkan bu başarısızlığın sebeplerinden biri de bir işletme sahibinin her şeyi kendi başına yapmak istemesidir.

Zaman ve tecrübelerin kanıtladığı bir işyerini yönetirken, iki kişinin her zaman bir kişiden daha iyi ve başarılı olduğudur. İşletme uzmanları ayrıca ekip çalışmasının bireysel görevlerden daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir. Doğru iş ortağı veya ortakları, müşteri tabanını ve marka bilinirliğini daha yüksek gelirlerde yeniden artırmanıza yardımcı olmaktadır. Kısacası, yanınızda bir iş ortağına sahip olmak, kişiyi zorunlu olarak bir iş ekibi haline getirir ve işinizin hızla ve emin adımlarla büyümesine yardımcı olur. Günümüzün rekabet şartlarında, bir iş ortağına sahip olmak önemlidir.

İş Ortaklığının Avantajları

İş Yükünüzü Paylaşırsınız

Bir işletme sahibi olarak, günlük olarak birçok sorumlulukla aynı anda uğraşmak zorunda kalırsınız. Küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, potansiyel fırsatlar aramak, etkili pazarlama planları hazırlamak, işe alım yapmak ve tüm bunlarda uygulanacak stratejileri belirlemek bunlardan sadece bazılarıdır. Ve işin sonunda tüm bu kadar çalışmanın işe yaramamış olması ve hayal kırıklığı ile sonuçlanması da olası bir sonuç olabilir. Çünkü bu kadar çok stratejik karar noktasında çalışma yapmak enerjinizi kolayca tüketebilir ve sizi strese sokabilir.

İşte bu noktada bir yardım eli, işinizin geleceğini değiştirebilir. Yanınızdaki bir iş ortağı, işin %100’ünü kendiniz yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir ki işin yarısını idare etmek için yanınızda biri olacaktır. Bu çok büyük bir artıdır. Çünkü iş ortağınızın sizin için uygun olan işlere odaklanırken iyi olduğu şeylerle ilgileneceğini bilerek rahat olacaksınız. İş yükünü dağıtmak işletmelere doğru kararları vermelerini sağlar. Çok büyük firmalar bile bazı projelerde bir iş ortağına sahip olmanın avantajlarından yararlanmak için zaman zaman farklı organizasyonlarla ortaklıklar kurmuşlardır.

Eksik Yönlerinizi Tamamlarsınız

Bir kişi her şeyde iyi olamaz. Başarılı bir pazarlama kampanyası yürütmek, doğru insanları işe almak, doğru kitleyi hedeflemek için gereken becerilere sahip olabilirsiniz ancak çalışanları motive etmek, politika yapmak, evrak işlerini yapmak, potansiyel satıcılara ulaşmak vb. Konularda çok geride kalmış olabilirsiniz. İşte bu nokta eksik olan becerilerinizi tamamlayabilecek bir iş ortağı seçebilirsiniz. Bu iş ortağı işinize güçlü bir destek verecek ve işin daha doğru şekilde yönetilmesini ve yönlendirilmesini sağlayacaktır. Hem de bu şekilde eksik yönlerinizi tamamlama konusunda kendinize zaman ve imkan yaratmış olursunuz.

Kar ve Zararı Paylaşırsınız

İnişler ve çıkışlar bir işletmeyi yönetmenin önemli bir parçasıdır. Bazen kazanırsınız, bazen de kaybedersiniz. Kazançlar herkes için sevinç kaynağı olsa bile, aynı şey kayıplar için söylenemez. Başarısız planlarla uğraşmak ve bir kayba uğramak kolay değildir. Kayıplar karşısında gücünüzü toparlamanız için maddi ve manevi desteğe ihtiyacınız olacaktır. Yanınızda yürüyen bir iş ortağınız olduğunda, karları ve zararları paylaşırsınız. Ortaklık elbette sadece iyiye giden bir iş anlaşmasının tüm masraflarını üstlenmek değildir hem karı hem zararı paylaşmak demektir. Hem siz hem de iş ortağınız zararı eşit olarak paylaşarak, yükün hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

İşinizi Genişletirsiniz, Büyütebilirsiniz

Tek bir işletme sahibi olarak, önünüzde ilgilenmeniz gereken çok şey varken başka bir noktada konsantrasyon kuramayabilirsiniz. Bu durumda işinizi büyütmenizi engelleyebilir. Fakat bir iş ortağınız olduğunda, durum hiçte böyle olmaz. Mevcut işinizin yönetim görevlerini kendisine devredebilir ve işinizin büyümesini sağlamak için gerekenleri yapabilirsiniz. Bu yüzden şayet işinizi büyütmek istiyorsanız bir iş ortağı bularak bunu yapabilirsiniz. Bunu sakın göz ardı etmeyiniz.

İşinizin hızla ilerlemesini istiyorsanız, bir iş ortağı edinmek çok önemli bir adımdır. Bununla birlikte, daha önemli olan, işi limitlerinizi aşmanıza yardımcı olacak akıllıca bir ortak seçmektir.

Zor bir süreçte olabilirsiniz

Var olan işiniz ile ilgili maddi sorunlarda yaşıyor olabilirsiniz. Tam bu aşamada size büyük bir destek olacak yeni iş ortağınız hem maddi gücüyle hem de iş gücüyle yanınızda olacaktır. Yapacağınız ortaklık sayesinde hem manevi olarak rahatlar hem de üstünüzden kalkan baskı sayesinde kendinizi işe daha çok verip verimli olabilirsiniz.

İş Ortağı Nasıl Bulunur?

Kobi Vadisi olarak yapmış olduğumuz analizlerde, Türkiye genelinde yer alan işletme sahiplerinin yaklaşık %35’i yeni iş ortakları aramaktadır. Elbette hepsinin kendine göre farklı bir sebebi vardır. Fakat asıl olan soru şu ki: yeni iş ortağı nasıl bulunacak?

Zor bir durum olduğunu düşünmeyin. Neden diye sorarsanız; yeni ortaklar bulmak sadece 1 tık uzağınızda. Tek yapmanız gereken: iş ortağı arıyorum sayfasını ziyaret ederek sadece birkaç dakika içinde ilan oluşturup yeni çalışma arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Tıpkı sizin gibi yüzlerce farklı kişi/kurum Kobi Vadisi desteği ile yeni iş ortaklarına kavuştu.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz