3D Baskı Atölyesi İş Planı

 

3D baskı atölyesi sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış; iş planı, fizibilite çalışması ve swot analizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Baskıcılık sektöründeki iş planı, Kobi Vadisi’nin uzman editörleri tarafından Türkiye pazarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Toplamda 24 sayfa bulunan bu içerikte; yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin merak ettikleri tüm soruları en ince ayrıntısına kadar yanıtlıyoruz. Üstelik dilediğiniz zaman ister bilgisayarınızdan isterseniz mobil cihazınızdan ulaşabilirsiniz.

Önizleme Satın al

 


Genel Bilgiler

Dünya’da 3D Baskı Sektörü, Ticarette Yaşanacağı Tahmin Edilen Gelişmeler, 3D Sektörü Türkiye Pazarı, 3D Baskı Atölyesi Hedef Kitle, 3D Baskı Atölyesi Kitle Hedefi

İşyeri Açmak

3D Baskı Merkezi İçin Yer Hizmet Büyüklük Seçimi, 3D Baskı Sektöründe Verilebilecek Hizmetler, 3D Modelleme İş Akışı, 3D Baskı Merkezinde, İstihdam Edilecek Personel, Şirket kurma ve ruhsat alma aşamaları

Pazarlama

3D Baskı Fiyatı Nasıl Hesaplanır? Pazarlama Planı, Hedef Kitleye Tanıtma Metotları, Satış Pazarlama Çalışmalarında Temel Hedefler

Yatırım

Rekabete Yönelik Önlemler, 3D Baskı ve Modelleme Sektöründe Swot Analizi, Bayilik almak mı kendi markanı oluşturmak mı?

Finansal tablolar

Hammadde giderleri, Elektrik-yakıt-su giderleri, Bakım – onarım, İşçilik ve personel giderleri, Kira giderleri, Genel yönetim, Satış-pazarlama, Amortisman, Yıllık işletme gelirleri, Toplam yatırım tutarı, Gelir – gider tablosu, Tahmini nakit akış tablosu, Yatırımın yapılması dönemi finansman tablosu

Değerlendirme

Net Bugünkü Değer, Karlılık İndeksi, Mali İç Karlılık Oranı, Ekonomik Ömür, Yatırım Karlılığı, Yatırımın Geri dönüş Süresi, İstihdam Katkısı, Katma Değer Katkısı, Başabaş Noktası, Brüt Kar, Net Kar, Sosyal Katma Değer Katkısı, Fiziki Değerler, Geri Ödeme Süresi

3D Baskı Merkezi İş Planı Size Neler Vaat Ediyor?

Girişimci olarak elinizde hazır olan sermayeyi karlı bir yatırım fikri ile artırmak istiyorsunuz. Bunun içinde girişiminizi halı saha açma konusunda gerçekleştirmeye karar verdiniz. 3D Baskı Atölyesi iş fikri gelecek vaat eden ve geleceğin işi olarak görülüyor. Bununla birlikte 3D Baskı Atölyesi açmak başlangıç sermayesi göz önüne alındığında biraz yüksek bir sermaye gereksinimine ihtiyaç duyabiliyor. Peki, 3D Baskı Atölyesi iş planı size neler vaat ediyor? İş planına birlikte göz atalım.

3D Baskı Atölyesi İş planında Karşınıza Çıkacaklar

 • 3D Baskı Atölyesi sektörünün yapısı
 • Hitap ettiğiniz hedef kitleniz ve kitle hedefiniz
 • 3D Baskı Atölyesi nerede açmanız gerektiği, yer hizmet ve büyüklük seçimi
 • İstihdam etmeniz gereken personel sayısı
 • 3D Baskı Atölyesi için devlet tarafından istenilen belgeler varsa, belgelerin kapsamı ve nasıl alınacağı
 • 3D Baskı Atölyesi yapısı
 • İşletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayacak satış-pazarlama planları
 • İşletmenizi geliştirmeye yönelik reklam ve tutundurma planları
 • Rekabete yönelik planlar
 • 3D Baskı Atölyesi sektörünün Swot Analizi
 • Bayilik bilgileri
 • Uzman görüşü

Finansal tablolar: Sizin için hazırlanan finansal tablolarda bulabileceğiniz detaylar aşağıda sıralanmıştır.

 1. Sabit yatırım masrafları
 2. Başlangıç için gerekli olan öz kaynak(sermaye) miktarı
 3. Gider tabloları
 4. Gelir tabloları
 5. Tahmini yıllık nakit akışı
 6. Başa başnoktası
 7. Yatırımın geri dönüş süresi
 8. Marjinal fayda oranı
 9. Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı gibi hesaplamalarla karşılaşacaksınız.

Sizin için özenle hazırlanan iş planımız, işletmenizi kurarken ve sürdürülebilir olması için ışık tutacak bir rehber özelliği taşımaktadır.

İş planımız bir fizibilite raporu olup, swot analizi sayesinde oluşabilecek risklere karşı sizi daha güçlü bir pozisyonda olmanızı sağlayacağı gibi önlemleri zamanında almanıza katkı sağlayacaktır.

Özgünlük

İlgili sektörde yer alan şirketler ve resmi kurumlardan alınan veriler ile ileri matematik hesaplamaları yapılarak hazırlanmıştır.

Profesyonel uzmanlar

Konusunda uzman editörlerimizin kapsamlı araştırmaları sonucunda, en az 15 sayfalık rapor sunuyoruz. İş kurma aşamanızda gerekli ve sonraki süreçte ihtiyacınız olan tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Uygun fiyat

Benzer bir çalışmayı yaptırdığınızda, danışmanlık şirketine en az 5 bin TL ödeyeceğinizi biliyor muydunuz?

Size özel

Sunmuş olduğumuz iş planı, Türkiye güncel piyasası baz alınarak hazırlanmıştır. Hiçbir bilgi alıntı değildir.

Önizleme

Önizleme butonuna basarak, iş planı içerisinde yer alan tüm detaylı çalışma ve raporların ana başlıklarını görebilirsiniz.

Not:

Bu tip bir iş planını hazırlatabilmek için öncelikle konunun uzmanı olan bir danışmanlık şirketi bulmalısınız. Ardından ilgili şirkete sadece bu işi yaptırmak ve anlatmak için randevu almalısınız. Daha sonra danışmanlık şirketinin size belirteceği ücreti kabul etmelisiniz. İlgili şirketin böyle bir içeriği hazırlama süresi ortalama 2-3 haftasını alacaktır.

Ayrıca, benzer bir çalışmayı yaptırdığınızda, danışmanlık şirketine en az 5 bin TL ödeyeceğinizi biliyor muydunuz?

Kobi Vadisi olarak, sizi hiç yormadan sadece 1 dakika içerisinde tüm bilgileri eşsiz ve profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

Örnek dosya

Şu an incelemekte olduğunuz iş planı içeriğinin, demo versiyonunu görüntülemek için tıklayın

 


Sadece 349 TL ödeyerek bu eşsiz çalışmaya Kobi Vadisi güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

3D Baskı Atölyesi İş Planı

 • 3D baskı sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planı, fizibilite çalışması hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • 24 sayfa içerir