Güzellik Merkezi İş Planı

 

Güzellik merkezi sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış; iş planı, fizibilite çalışması ve swot analizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Güzellik merkezi – bakım salonu iş planı, Kobi Vadisi’nin uzman editörleri tarafından Türkiye pazarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Toplamda 23 sayfa bulunan bu içerikte; yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin merak ettikleri tüm soruları en ince ayrıntısına kadar yanıtlıyoruz. Üstelik dilediğiniz zaman ister bilgisayarınızdan isterseniz mobil cihazınızdan ulaşabilirsiniz.

Önizleme Satın al

 


Genel Bilgiler

Türkiye’de güzellik / bakım merkezi sektörü, Güzellik merkezlerinde en çok tercih edilen uygulamalar, Güzellik merkezi hedef kitlesi, Güzellik merkezi işletmesi için kitle hedefi

İşyeri Açmak

Güzellik merkezi işletmesi yer-hizmet-büyüklük seçimi, Güzellik merkezi açmak için gerekli şartlar, Sağlık müdürlüğüne başvuru için gerekli belgeler, Güzellik merkezinde bulunması gereken zorunlu makine ve ekipmanlar, Vergi dairesi süreci & vergi levhası, Personel seçimi

Pazarlama

Pazarlama planı, Hedef kitleye tanıtma metotları, Satış ve pazarlama çalışmalarında temel hedefler, Rekabete yönelik önlemler

Yatırım

Kiralık araç sektöründe riskler, Kiralık araç sektöründe güçlü yönler, Kiralık araç sektöründe kendi markanız mı bayilik almak mı? Uzman görüşü

Finansal tablolar

Swot analizi, Güzellik merkezi işletmesinin güçlü yönleri, Güzellik merkezi işletmesinin zayıf yönleri, Güzellik merkezi için bayilik mi kendi markanız mı? Uzman görüşü

Değerlendirme

Net Bugünkü Değer, Karlılık İndeksi, Mali İç Karlılık Oranı, Ekonomik Ömür, Yatırım Karlılığı, Yatırımın Geri dönüş Süresi, İstihdam Katkısı, Katma Değer Katkısı, Başabaş Noktası, Brüt Kar, Net Kar, Sosyal Katma Değer Katkısı, Fiziki Değerler, Geri Ödeme Süresi

Güzellik merkezi iş planı size neler vaat ediyor?

İş planımız aynı zamanda sektöre bakış açınızı ve yatırım yapmakta kararsızsanız size bu konuda fikir verebilecek nitelikte ön fizibilite raporu olma özelliğini de taşımaktadır. İş planında bulabileceğiniz başlıkları şu şekilde sıralamak mümkün. Bu başlıklara göz atarken dikkatinizi çekmek istediğimiz nokta; finansal tablolar bölümündeki hesapların ortalama ve tahmini olarak hesaplanmış olduğudur.

İş planında bulabileceğiniz başlıklar:

 • Güzellik merkezi sektörünün yapısı
 • İşletmenizin hitap ettiği hedef kitleniz ve kitle hedefiniz
 • Güzellik merkezinizi nerde açmanız gerektiği, yer hizmet ve büyüklük seçimi
 • İstihdam etmeniz gereken personel
 • İstihdam edilecek personelin taşıması gereken şartlar
 • Güzellik merkezi sektöründe bayilik almak mı? Kendi markanızı kurmak mı?
 • İşletmenizin sürdürülebilir olmasını sağlayacak satış-pazarlama planları
 • İşletmenizi ve portföyünüzü geliştirmeye yönelik reklam ve tutundurma planları
 • Rekabete yönelik planlar
 • SWOT analizi

Finansal tablolar: Sizin için hazırlanan finansal tablolarda bulabileceğiniz detaylar aşağıda sıralanmıştır:

 • Sabit yatırım masrafları
 • Başlangıç için gerekli olan öz kaynak(sermaye) miktarı
 • Gider tabloları
 • Gelir tabloları
 • Tahmini yıllık nakit akışı
 • Başabaş noktası
 • Yatırımın geri dönüş süresi
 • Marjinal fayda oranı
 • Kar etmeniz için yapmanız gereken minimum satış miktarı gibi hesaplamalarla karşılaşacaksınız.

Sizin için hazırlanan iş planımız, size işletmenizi kurarken ve sürdürülebilir olması için ışık tutacak bir rehber özelliği taşımaktadır.

İş planımız bir fizibilite raporu olup, swot analizi sayesinde oluşabilecek risklere karşı sizi daha güçlü bir pozisyonda olmanızı sağlayacağı gibi önlemleri zamanında almanıza katkı sağlayacaktır.

Özgünlük

İlgili sektörde yer alan şirketler ve resmi kurumlardan alınan veriler ile ileri matematik hesaplamaları yapılarak hazırlanmıştır.

Profesyonel uzmanlar

Konusunda uzman editörlerimizin kapsamlı araştırmaları sonucunda, en az 15 sayfalık rapor sunuyoruz. İş kurma aşamanızda gerekli ve sonraki süreçte ihtiyacınız olan tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Uygun fiyat

Benzer bir çalışmayı yaptırdığınızda, danışmanlık şirketine en az 5 bin TL ödeyeceğinizi biliyor muydunuz?

Size özel

Sunmuş olduğumuz iş planı, Türkiye güncel piyasası baz alınarak hazırlanmıştır. Hiçbir bilgi alıntı değildir.

Önizleme

Önizleme butonuna basarak, iş planı içerisinde yer alan tüm detaylı çalışma ve raporların ana başlıklarını görebilirsiniz.

Not:

Bu tip bir iş planını hazırlatabilmek için öncelikle konunun uzmanı olan bir danışmanlık şirketi bulmalısınız. Ardından ilgili şirkete sadece bu işi yaptırmak ve anlatmak için randevu almalısınız. Daha sonra danışmanlık şirketinin size belirteceği ücreti kabul etmelisiniz. İlgili şirketin böyle bir içeriği hazırlama süresi ortalama 2-3 haftasını alacaktır.

Ayrıca, benzer bir çalışmayı yaptırdığınızda, danışmanlık şirketine en az 5 bin TL ödeyeceğinizi biliyor muydunuz?

Kobi Vadisi olarak, sizi hiç yormadan sadece 1 dakika içerisinde tüm bilgileri eşsiz ve profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

Örnek dosya

Şu an incelemekte olduğunuz iş planı içeriğinin, demo versiyonunu görüntülemek için tıklayın

 


Sadece 349 TL ödeyerek bu eşsiz çalışmaya Kobi Vadisi güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Güzellik Merkezi İş Planı

 • Güzellik merkezi sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planı, fizibilite çalışması hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • 23 sayfa içerir