KOSGEB İş Planı


KOSGEB İş Planı Hazırlama

KOSGEB’den Destek Almanıza Yardımcı Olacak İş Planınızı Hazırlıyoruz

KOSGEB, Küçük ve Orta Boylu olan işletmelere yeni kuruluş aşamasında ya da işlerini geliştirmeleri amacıyla çeşitli hibe ve destek imkânları sunuyor. Özellikle yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği girişimcilik destekleri birçok girişimcinin iş kurma sürecinde işlerini bir hayli kolaylaştırıyor. KOSGEB, yeni iş kurmak isteyen girişimciler için verdiği destekleri 2019 yılı itibariyle tamamen değiştirerek günümüzde aktif olarak çalışmakta olan birçok eski ve yeni sektör için daha yoğun bir şekilde destek vermeye başladı.

Bu değişimle birlikte girişimcilerin destek başvurusunda sunmaları gereken iş planı içeriğini de değiştirip, iş modeli olarak destekten yararlanmak isteyen girişimcilerden talep etmektedir.

KOSGEB Girişimcilik desteklerini 2 ana kategoriye ayırarak iş modellerini de 2 farklı modele ayırmış durumdadır:

KOSGEB Girişimcilik Destekleri

  1. Geleneksel Girişimcilik Destekleri: KOSGEB geleneksel girişimcilik destekleri kapsamında yeni iş fikri bulunan ve yeni bir iş kurma girişimi başlatan kişilere kuruluş desteği, makine, teçhizat desteği, performans desteği unsurları altında 65.000TL’ye kadar destek olmaya devam ediyor. Bunun için KOSGEB’in düzenlediği girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız yeterli oluyor. Daha sonrasında ise iş modelinin hazırlanıp KOSGEB kurumuna sunulması destekleri almanız için gerekli ve iş modelinin açıklayıcı, düzgün ve doğru bir şekilde hazırlanarak sisteme yüklenmesi gerekiyor.
  2. İleri Girişimcilik Destekleri: KOSGEB’in girişimcilik destekleri kapsamında İleri Girişimcilik destek programına sadece ileri girişimci programı faaliyet konuları tablosunda yer alan işletmeler başvuru yapabiliyor. Ancak ileri girişimcilik programına başvurma niteliğine sahip olan işletmeler kendi tercihleri doğrultusunda geleneksel girişimcilik desteklerine de başvurabilir. İleri Girişimcilik Destekleri 375.000TL‘ye kadar KOSGEB tarafından destekleniyor. Yine bu programa da başvuru ve diğer aşamalar için iş planı / iş modeli gerekmektedir.

 


KOSGEB İş Planı Projesi Hazırlığı

KOSGEB’in vermiş olduğu girişimcilik desteklerinden faydalanmak isteyen yeni girişimciler ve ileri girişimcilik destek programına başvurmak isteyen işletmeler için, Kobi Vadisi olarak iş planı projenizi biz hazırlamaktayız.

İş modelinin Hazırlanması: KOSGEB Destek Danışmanlığı hizmetlerinde iş modelinin hazırlanması girişimcilere verdiğiniz danışmanlık hizmetimizdir. Bu kapsamda sizin faaliyet konunuz ve verdiğiniz diğer bilgiler doğrultusunda KOSGEB girişimcilik destek programından hangisine başvurmak istiyorsanız o programa uygun iş modelini / iş planını eksiksiz ve tam olarak KOSGEB’in talep ettiği biçimde uzmanlarımız tarafından ortalama 2-4 gün içerisinde hazırlanmaktadır. Hazırlaycağımız iş modeli projesi, KOSGEB’in sistemine sizin tarafınızdan online olarak yüklemeye hazır biçimde size teslim edilmektedir.

KOSGEB iş planı projesi hizmetlerimizin kapsamında; geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik destekleri programına başvurmanızın en önemli ayağını oluşturan iş modelinin hazırlanması işlemi yer almaktadır. KOSGEB’in talep ettiği özgün formatta, iş modeli içeriğinde bulunan finansal tabloların doldurulması, maliyet hesaplarının gerekçelendirmesi, tahmini nakit akış tablosu, gelir – gider tablosu, sabit yatırım tablosu gibi vb. tüm bölümleri sizin adınıza hazırlıyoruz.

 


Neden KOSGEB İş Planı Projesi Almalısınız?

KOSGEB Girişimcilik destekleri kapsamında başvuru yapmak isteyen yeni girişimciler ya da işletmelerin iş modellerinin düzgün ve doğru yazılmasının yanı sıra anlaşır olması da destek alma sürecinin en önemli ayağını oluşturmaktadır. İş modellerinin hangi destek programına başvuracaksanız o programa uygun bir biçimde hazırlanıp sunulması da önemli detaylardan birisidir. KOSGEB iş modellerini hazırlarken kurumun önem verdiği iş projesi bölümleri doğru ve net olan finansal hesaplamalardır. Tahmini olarak hazırlanması gereken finansal tabloları sizin adınıza hazırlıyor ve KOSGEB’in sizden beklediği doğru, düzgün ve anlaşılır iş modelini size sunuyoruz.

Eğer sizinde bir KOSGEB iş planı projesine ihtiyacınız varsa; alt kısımda yer alan aşamaları tamamladıktan sonra, ekibimiz en hızlı ve ayrıntılı şekilde çalışmalarına başlayarak ortalama 2-4 iş günü içerisinde iş planı projenizi size teslim etmektedir.

KOSGEB iş planı projesi hazırlayan ekibimiz, konusunda uzman kişilerden oluşan bir kadro olmakla beraber, son derece deneyimli ve tecrübeli uzmanlardan oluşmaktadır.

 


KOSGEB Tarafından Desteklenen Bazı Sektörler

Bilgisayar Servis Giyim Mağazası Tekstil Üreticiliği Fotoğraf Stüdyosu
Kafeterya Kırtasiye Elektronik Mağazası Oto Yıkama
Spor Ekipmanları Satış Ayakkabı Çanta Mağazası Medikal Cihaz Mağazası Gıda Üreticiliği
Teknoloji Mağazası Güvenlik Ürünleri Satışı Kuruyemişçi Araba Kiralama
Kargoculuk Hayvancılık Lokanta Optik

Elbette KOSGEB tarafından verilen destekler, bu sektörlerle sınırlı değildir. İş fikrinize, projenize veya var olan işletmenizi ileriye taşımak için onlarca farklı sektörde girişimcilere destek verilmektedir.

 


KOSGEB İş Planı Projesi Hazırlama Süreci

1- Ön Başvuru

Alt kısımda yer alan başvuru formunu kullanarak, tüm bilgilerinizi mümkünse eksiksiz doldurunuz.

2- Hazırlık

Ekibimiz, tarafınızdan verilen tüm bilgilere istinaden bulunduğunuz sektöre en uygun iş modeli içeriğini hazırlar ve bittikten sonra da kontrolleri yapılır.

3- Teslimat

Sektör ve kişisel bilgilerinize göre hazırlamış olduğumuz iş planı projesi ortalama 2-4 gün içerisinde tarafınıza e-posta ile şifrelenmiş olarak teslim edilir.