Yatırımcı Arıyorum

İyi Bir Gelecek İçin Kendinizi Her Yönüyle Analiz Edin

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Her insanın yaratılışından birey olma sürecine kadar kurduğu birçok hayalleri ve hedefleri vardır. Bunların en önemli olanı yaşamını güzelleştirecek hayatını en iyi düzey de idame etmesini sağlayacak şartların oluşmasından ibarettir. Hedefler belirlenir amaçlar oluşturulur rota bu yönde şekillenilir ve hayallerin gerçeğe dönüşmesi için çaba saf edilir. Kişi kendini eğitim hayatın da başlayan süreçten itibaren yeteneklerini ve becerileri algılaması için yardımcı olacaktır.

İnsanoğlu belirli özelliklerin dışın da farklı yeteneklere farklı fiziksel özelliklere ve düşünce yapısına sahiptir. Bunları fark etmeli kendi gücünün yapabileceklerinin kendi içinde analizini yapmalı yetenek ve becerilerini keşfetmelidir.

Analiz ettiği yönlerini belirleyerek hedeflerini oluşturmalıdır.

Gelecekte kişiler kendilerini hangi konumda görmeyi arzuluyorlarsa zaman içersin de bu alanda kendileri geliştirecek eğitim ve gerekli donanıma sahip olmak adına bir takım ciddi prosedürlere uyarak gelişim sağlayabilirler. İnsanlar birbirinden faklı olarak yaratılmış olması dahilin de yapacakları ve istekleri de farklılık gösterecektir. Kişisel gelişimini ve eğitimini tamamlayıp ne istediğine karar verdikten bir sonraki aşama hedeflediği amaç haline getirdiği yönde hayatını şekillendirmek olacaktır. Kimilerinin uzay bilimleri ilgisini çekerken, bazıları tarihin izlerini takip ederek toprakların ardında geçmişimizi bulup geleceğimizi ışık tutarlar. Etrafınızdakilerin ne yaptıkları neyi daha iyi yaptıkları önemli değildir kişinin ne yapabildiği ve yapacakları esas alınmalıdır. Hayaller kurulur hayata geçirebilmek için emek harcanır ve bu yönde ilerlemek için gelişim sürecine girilir. Hiç başaramayacağınız uygun olmadığınız konuya yoğunlaşmak boşa kürek çekmek gibi bir şey olacaktır.

Güzel bir gelecek herkesin hakkıdır pek tabi ki ama bunun oluşumu için bütün çabasını hedefleri doğrultusun da ilerleten başarıya en yakın kişilerden olacaklardır. İyi bir yaşam iyi gelecek isteyen herkes kararlı olmalıdır. Yapmak istedikleri önemlidir ama yapabilecekleri daha önemli durumdadır. İstenilen işe sahip olmak için çok çalışmak ve emek vermek gerekliyse iyi bir yaşam ve gelecek için de çaba saf edilmelidir.

Her bireyin farklı hobileri ve ilgi alanları vardır. Herkes aynı işi yapamayacağı gibi aynı geleceğe de sahip olamayacaktır. Kararlılık ve yoğun çabayla emin adımlar ile ilerliyorsa gelecek planlamalarını doğru temeller üzerine kuruyorsa mutlaka hayatı o yönde ilerleyecektir. Kapasite kabiliyet ve yetenek her insan oğlunda bulunmaktadır ama becerileri hangi yönde kullanması gerektiğini ve doğru alanlar da kullanmayı herkes iyi analiz ederek yolunu çizemez. Bazen yaşam şartları ve koşulları yıpratır yorar. Hayatın akışına kendini teslim eder. İyi bir gelecek isteyenler savaşmak mücadele etmek zorundadırlar. Hangi konuya ve alana becerisi var ise bunu sermayesi gibi düşünmeli kendine yol belirleyerek emin ve sağlam adımlarla kararlılıkla bu yolda yürümeli.

Başlamak başarmanın yarısıdır. Bir adım at savaş ve yolun sonun da hayallerindeki geleceğe ulaşılacaktır.


İyi Bir Gelecek İçin Kendinizi Her Yönüyle Analiz Edin adlı makalemiz ile özdeşleşen, Tim Ferriss’in sunumuyla: “Neden hedefleriniz yerine korkularınızı belirlemeniz gerekir” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz