Yatırımcı Arıyorum

İyi Bir Kariyerden Sonra Nasıl Davranılır?

Başarılı Bir Kariyer Sonrası İş Hayatına Devam Etmek

Nasıl Zengin Olunur?

Bu başlık Google arama motoruna rastgele yazılmış bir sözcüktü, bakalım ne gelecek sanal dünyada kim neler söylemiş? Zengin olma yöntemleri hakkında derken, Donald Trump tarafından kaleme alınmış How To Get Rich? İsimli kitap çıktı ekranda.

New Yorklu emlak kralı olarak tanınan Donald Trump eğer zengin olmanın yolları hakkında bilgiler veriyorsa dikkat kesiliyorsunuz haliyle. Önerilerine giyim konusuna değinerek başlamış iş adamı, iyi giyinin diyor abartmayın ama kaliteli giyinin diyor nedenine gelince etrafınıza kim olduğunuz hakkında mesaj veren ilk etkendir diyor giyim tarzınız.

Çok bilindik İskoç atasözünü anımsatan ucuz malın çabuk eski yüzlü olduğu gerçeğine değinerek kötü görünürsünüz ve para kaybedersiniz, daha kaliteli ürüne ise daha fazla ödersiniz ancak her zaman kaliteli ve şık görünürsünüz üstelik bir daha para harcamanız gerekmez uzun yıllar yeni kalır o ürün bu nedenle önerilerinde Birinci koşul olarak belirtmiş.

İyi Bir Gelecek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • KALİTELİ GİYİNİN

İlginç açıklamalarına insanları tanımanın yolunu göstererek devam etmiş emlak kralı, bir toplantıda kalabalık ortamlarda çevremdekileri tahrik edecek yorumlar yaparım verecekleri tepkileri izlerim bu deneme bana karşımdakilerin bana hoş görünmeye çalışıp çalışmadıkları, kendilerini olduğu gibi ifade edecek cesaretleri olup olmadığı konusunda bilgi verir diyor ve ekliyor ikinci koşulu.

  • TANIMAK İSTEDİĞİNİZ KİMSELERİ BİRAZ KIZDIRIN

Bir işiniz ve geliriniz varsa bu işten elde ettiğiniz geliri nasıl harcayacağınızı bilmek zorundasınız dümende siz olun, paranızı yönetme becerinizi geliştirin, kontrolü tamamen başkalarına bırakmayın nasıl olsa Mali Danışman takip ediyor işlerimi derseniz risk almış olursunuz uyarısında bulunduktan sonra ekliyor ekonomiyi takip edin ekonomi dünyasına ait kaliteli yayınları takip edin ve sonra diyor ki:

  • KENDİ AKLINIZA GÜVENİN

Emlak Kralının önerileri gittikçe keskinleşiyor kişinin çevresi ile olan ilişkilerinde çok da uysal olması gerekmediği hiç kimseye %100 güvenilemeyeceğini savunurken çıkarlarınıza ters düşen biri ile ya da size zarar vermek isteyen biri ile sorun yaşamaktan ona karşı çıkmaktan korkmayın diyor ve uyarısını şöyle noktalıyor. Uzun Bir Aradan Sonra Kariyer Mantıklı mı?

  • KİMSEYE GÜVENMEYİN, DÜŞMANLARINIZDAN KORKMAYIN

Tokalaşmak ve saç tarama biçimlerine değinmiş tokalaşmayın gibi önerilerde bulunmuş en fazla mikrop bu şekilde geçiyor gibi hatırlatmalarda bulunmuş ama bu çok da doğru değil aslında özellikle Türkiye gibi sıcak kanlı insanların yaşadığı coğrafyada biz tokalaşır, dostlarımızla sarılırız üstelik asırlardır bu coğrafyada bulaşıcı kötü hastalıklar görülmemiş ve bir şekilde geldiyse hemen önlemi alınmış çok sık el yıkayan bir toplum olmak yeterli ve zengin olmakla pek bir ilgisi de yok gibi.

Güvenmeyin önerisine uymalı mı bu çok zor bir yaşam biçimi olurdu herhalde bu konuda büyük devlet adamı ATATÜRK’ ün de topluma önemli bir uyarısı var ve o bize daha uygun sanki ‘Güven Ama Kontrol Et’

  • İÇ GÜDÜLERİNİZE GÜVENİN

Ne kadar iyi bir eğitim almış olursanız olun karşınıza hangi fırsatlar çıkarsa çıksın iç sesinizi dinlemiyor kendinize yeterince inanmıyorsanız yükselemez, ilerleyemezsiniz diyor Donald Trump.

Pozitif olmamızı olaylara olumlu yaklaşmamızı belirtirken bir B planımız olması gerektiği gerçeğine dikkat çekerek diyor ki: En beklenmedik senaryo için de bir hazırlığınız olsun bazen her şey yolunda gitmesine rağmen her şey tersine dönebilir işte o beklenmedik duruma hazır olacak önlemleriniz olsun.

  • BEKLENMEDİK SORUNLARA HAZIRLIK YAPIN

Ayrıntılara önem verin uyarısında bulunuyor ünlü iş adamı Batı toplumlarının gelişme süreci incelendiğinde değiştirdikleri en önemli davranış biçiminin faaliyetleri parçalamak olduğu küçük parçalara ayrılan her işte uzmanlaşmaya çalışıldığı bilinen iş modelleridir doğal olarak toplumun başarısı detaylara üzerinde gerektiği gibi durulduğu için artmıştır ve her işte başarılı olmak isteyen kimselerin atlamaması gereken çok önemli bir uyarı ve hatırlatmadır.

  • DETAYLARI ÖNEMSEYİN

Ve konuyu evliliğe getirmiş yaşamınızı derinden etkileyebilecek duygusal olduğu kadar maddi yıkıma da sebep olabilecek hukuki bir eylem evlilik dolayısı ile sözleşmenizi yapın uyarısında bulunuyor aksi takdirde tüm mal varlığınız kaybedebilirsiniz demiş ve örnek vermiş kendi yaşamından ’En başında böyle bir sözleşme yapmasaydım her şeyimi kaybedebilirdim’. İşiniz Kariyer Değil Yaşam Planı Olsun

Başarılı Kariyer İçin Hatalardan Ders Çıkarmak

Bu aralar çok gündemde olan bir söz var ‘Bütün Hataları Kendiniz Yapamazsınız. Başkalarının Hatalarından Ders Alın’ Kesinlikle doğru gerçek yaşam öykülerini okumak, başarılı insanların önerilerine kulak vermek kendi akıl süzgecimizden geçtikten sonra çok işimize yarayabilir.

Belki çok yakında siz de zengin ve başarılı olacaksınız kim bilebilir?


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz