Yatırımcı Arıyorum

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Girişimci Olarak Banka Kredisi Almak

Hızla değişen dünyada kadınların ekonomiye olan katkısı her yıl artmaktadır. Özgüven, bilinçlenme ve kendini ifade edebilme yetileri artan kadınların birçoğu iş hayatında kendini göstermeye başlamıştır. Bir yerlerde çalışmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlar bu anlamda destek veren kesimler tarafından el üstünde tutulmaktadır. Özellikle girişimci olmak isteyen kadınların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için birçok banka gerekli hizmeti sağlamaktadır. Kadınların da ekonomiye katkı sağlaması ve girişimci olabilmesi için uygun şartlar altında kredi hizmeti vermektedir.

Girişimciler İçin Kredi Sunan Bankalar

Vakıfbank

Vakıfbank kadın girişimciler için özel destek paketleri imkanı sunmaktadır. Ülkemizde son yıllarda artan kadın girişimci sayısı, Vakıfbank ve diğer bankaların sağladığı avantajlı ve indirimli kredi desteklemeleri ile her yıl daha da artmaktadır. EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası), kadın girişimciler için 30 Milyon Dolar fon tahsis etmiştir. Bu sayede kadın girişimciler Vakıfbank’tan 84 aya kadar taksit imkanı verilen avantajlı ve indirimli kredi alabilmektedir. Dolar veya Euro olarak verilen krediler döviz endekslidir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kadın girişimciler için düşük faizli Hazine Destekli Kredi Garanti fonu kapsamında uygun destekleme sağlamaktadır. EFT gibi ya da havale gibi işlemlerde ücretsiz işlem imkanı, kadın girişimcilere özel olarak yapılan bir uygulamadır. Dış ticaret işlemleri ve teminat mektubu gibi işlemler için büyük indirimler uygulayan Ziraat Bankası’ndan destek almak istiyorsanız Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Halkbank ve KOSGEB İş Birliği

Halkbank’ın sosyal sorumluluk olarak gördüğü kadınların ekonomiye katkısı ve girişimci olabilmesi için KOSGEB ile detaylı bir iş birliği içerisindedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamından Halkbank kadın girişimcilere 100.000 lira kredi imkanı tanımaktadır. Bunun 30.000 lirası hibe geri kalan 70.000 lirası ise düşük faizli geri ödeme şeklindedir.

QNB Finansbank

Finansbank da Vakıfbank gibi EBRD’nin sağladığı fondan yararlanarak kadın girişimcilere çeşitli kredi imkanı veren bankalardan birisidir. Bunun yanı sıra kadın girişimcilere sunduğu eğitim imkanları ile onların iş hayatında daha başarılı olmalarını amaçlıyor.

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

TEB, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla birden fazla kurumla işbirliği yapmaktadır. Bunların başında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve EBRD bulunmaktadır. Teminatsız, 36 aya kadar vadeli 75.000 lira kredi sistemi ile kadın girişimcilere büyük olanak sağlamaktadır.

Girişimcilik hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan Girişimcilik sayfalarından ulaşabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz