Yatırımcı Arıyorum

Kadınlar İçin Franchising İmkanları

Kadın Girişimciler İçin Franchising

Kadınlar isterse yapamayacakları hiçbir iş yoktur. Hemen hemen her alanda, ele aldıkları işi başarmak için çok çaba sarf eder ve başarırlar.

İş dünyasında hızla aktif bir rol oynayan kadınlar, artık daha fazla franchising sektörüne girmeye başladı. Her insanın benzersiz yetenekleri olsa da kadınların benzer niteliklerinin daha fazla olduğu da bir gerçektir. Genel olarak kadınlar aşağıdaki yeteneklerden en az birine sahiptir.

 • Sabır
 • Detaycılık
 • Duygusal zekâ
 • Merhamet
 • Çocuklarla çalışmak için doğal yetenek

Bu yeteneklerden her biri franchising dünyasında çok iyi çalışır. Kadınlar çeşitli sektörlerde bayilikler açmaktadır. Kadınlar için franchise sektöründe de geniş iş imkânları olmaktadır.

Kadınlar İçin Franchise İş İmkânları

Kadın girişimciler için farklı iş alanlarında franchise imkânları bulunmaktadır. Bunlar genellikle yaratıcılık gerektiren işlerdir ve her alanda da başarılı olmaktadırlar.

 • Çocuklar Alanında İş İmkânları

Kadınların doğuştan gelen bir annelik içgüdüleri vardır. Çocuklarla çok işi anlaşır ve onlarla zaman geçirmeyi severler. Çocuklar ile ilgili yaptıkları her işte de başarılı olurlar. Bu yüzden çocuklarla ilgili giyim, eğitim ve gıda sektörlerinde çok işin franchise imkânlarını değerlendirmektedirler. Kadınlarda ister öğretim isterse oyun amaçlı olsun, çocuklarla iyi bağlantı kurmak, çocuk merkezli franchiselerde büyük avantajdır.

 • Fitness Salonları

Kadınlar, çoğu zaman kadınlar ile çalışınca kendilerini daha rahat hissederler. Bu yüzden kadınların işlettiği spor salonlarına talepler çokça artmaktadır. Bu da bayilik olarak kadınlara çok iyi imkânlar sunar.

Bir kadın girişimci olarak hem sağlık alanında hizmet verip hem de iyi kazanç elde edilebilir.

 • Tasarım ve Dekorasyon

Kadınların en büyük özelliği ayrıntılara odaklanmalarıdır. Tasarım ve dekorasyon ile ilgili her işte başarıyı yakalarlar. İç mekânların tasarımına da dikkat eden ayrıntı odaklı kadınlar, panjur ve kepenk endüstrilerinde, iç mobilya sektöründe, peyzaj hatta inşaat sektöründe bayilik alarak, müşterilerine benzersiz bir bakış açısı sunabilir.

 • Etkinlik Fotoğrafçılığı

Büyük olayları fotoğraflamak, dünyayı eşsiz bir mercekle gören bir insan gerektirir. Bu, genellikle ayrıntı odaklı ve sabırlı olmak gibi birçok kadınla aynı becerilere sahip birini de gerektirir. Kadınlar artık profesyonel fotoğrafçılık işlerinde de harikalar yaratıyorlar.

Nişan, düğün, doğum günleri gibi etkinliklere ait fotoğrafçılık alanında bayilik alıp, hem sevdiğiniz işi yapıp, hem de iyi kazanç elde edebilirsiniz.

 • Küçük İşletme Çözümleri

Küçük işletmelere danışmanlık yapmak söz konusu olduğunda, ayrıntılara bakarken büyük resmi görebilme becerisine sahip olmak, çok önemlidir. Kadınların da ayrıntı odaklı çalıştığı bilindiğinden, danışmanlık alanında franchise alarak iyi işlere imza atabilirler.

 • Hemşirelik veya Sağlık Kurumları

Yaşlı ve hasta bakarken şefkat ve sabra sahip olmak, bir franchise alanın hemşirelik ve sağlık endüstrisindeki başarısı için çok önemlidir. Kadınlar, yüreklerinde sonsuz merhamet taşırlar. Bu da özellikle yaşlı ve hasta bakımı ile çocuklarla ilgili işlerde çok daha iyi olmalarını sağlar. Sağlık ve hasta bakımı ile ilgili hizmet veren firmaların bayiliklerini de alarak çalışma imkânları da bulunmaktadır.

 • Konut Hizmetçi Servisi

Kadınlar, evlerde hizmet ve temizlik sektöründe de başarılıdır. Titiz ve ayrıntı odaklı olmaları da temizlik işlerinde kendilerine yararlı olmaktadır.

Temizlik firmalarının franchise hizmetlerinden yararlanarak, konut ve bina temizliği gibi işlerde başarılı olup iyi kazanç elde edebilirler. Ayrıca konut ve bina sahipleri de kadınların temizlik anlayışını daha çok takdir etmektedir.

 • Güzellik Endüstrisi

Her kadının isteği daima güzel ve bakımlı olmaktır. Kişisel bakım ve temizliğine dikkat eden erkek sayısı da hızla arttığından, güzellik alanında her iş iyi kazanç getirmektedir.

Güzellik endüstrisi, kadın tüketicileri hedeflemektedir ancak erkek tüketiciler de hızla bu sektörden nasibini almaktadır. Bu nedenle, demografiye dair benzersiz bir iç görüye sahip oldukları için, kadınların bu franchiseye sahip olmaları mantıklıdır.

 • Giyim Satış Pazarları

Özellikle kadın giyim pazarı çok aktif. Giyim sektöründe hangi cinse ya da kuşağa hitap ederseniz edin, çok kazanırsınız. Bu yüzden kadın girişimcilerin, giyim sektöründe franchise alarak, bu sektörde çalışmaları oldukça kazançlı olacaktır.

 • Seyahat / Tatil Planlama

Seyahatte, bir franchise sahibinin detay odaklı olması şarttır. Birçok kadın bu beceriye sahip olduğundan, tatil ve seyahat sektörü alanında, franchise girişimleri başarıyla sonuçlanacaktır.

 • Diyet Hizmeti

Kilo verme ve diyet söz konusu olduğunda, hizmetin arkasında şefkatli bir kişinin olması önemlidir. Kadınlar bu mücadelelere karşı çok özenli ve sempatik olma eğilimindedir. Diyet yiyecekleri ve içecekleri alanında franchise hizmeti vermek, kazançlı bir iştir. Ancak her firma ürünlerine güvenilmediğinden, bilindik firmaların hizmetlerine dâhil olmak yerinde bir karar olacaktır.

 • Sigorta Acenteleri

Sigorta taleplerini doldurmak, sigorta hizmeti vermek, ayrıntı odaklı olan birini gerektirir. Sigorta acenteliği bu becerileri ile kadınlar için iyi bir seçimdir.

Franchise’a Sahip Kadınların Geleceği

Son yıllarda ekonomik nedenlerden dolayı hem ülkemizde hem de dünyada pek çok işi yapmak zorlaştı. Sıfırdan bir iş başlatmanın maliyetinin yüksek olduğunu bilenler, bayilik alanındaki araştırmalarına daha da ağırlık veriyor.

Kadınların doğal becerileri ve franchise sektörü bir araya gelince, franchise verenler çok daha hızlı büyüme seviyesine erişiyor. Ayrıca franchisenin bir artı avantajı da, bu işleri aileleri ile birlikte yapabilmeleri ve çocuklarına okullarından mezun olduklarında, hazır iş imkânı sağlamaları. Yani bir anlamda kadınlar, franchise sistemi ile hem kendi geleceklerini hem de çocuklarının geleceklerini garanti altına alıyorlar.

Franchising Veren Firmalara Ulaşmak

Siz de franchise sektöründe bayilik alarak çalışmak isterseniz, Kobi Vadisi platformunda bulunan bayilik ilanlarından yararlanarak, kendinize uygun bir çalışma alanı bulabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz