Yatırımcı Arıyorum

Kapalı Halı Saha İşletme

Halı Saha İşletmek

Kapalı halı saha açmak istenildiğinde bulunduğu yeri ve konumu çok önemlidir. Müşterilerin ilgisini çekmek ve müşteri kapasitesinin yoğunluk da olduğu bir mevkide olması kar elde ederken iş alanın da uzun yıllar gelir kaynağı olarak belirlemenizi sağlar. Üniversite, iş yeri, yurtlar ve okullara yakın olması müşteri potansiyelini arttırırken ayrıca ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. Böylelikle tercihler arasın da tartışmasız ilk tercihler arasında yer alınmasını kesin gözüyle bakılabilir. Kazancın gün geçtikçe yükselmesi doğru işi seçildiğini uzun yıllar süreceği anlamına gelmektedir.

Küçük mevkilerdeki halı sahaların birçoğu ulaşım araçları olanakları sağlıyor ki ulaşım konusundaki problemi çözüm bulunması adına. Halı sahalar ulaşım araçlarının yakınlarındaki yerlerde açılır ki maç sonrasında yorgunluk ile müşterinin mağdur olmaması için genellikle mevki seçimleri ulaşım araçlarına yakın mesafeler de seçilir. Artık halı sahalar maç sonrasında sahadan ayrılarak yorgun argın durum da evlere gidilecek alanlardan çıkarak, maç sonrasında duş alınabilecek ve bir yorgunluk kahvesi, çayı, limonatası vs. içilecek spor salonlarını aratmayacak şekillerde düzenleniyor.

Halı Saha Kurmak

Arsa seçimi büyüklüğü, bulunmuş olduğu konum yatırım yapacak kişi yada kişiler için önemli koşullardan biridir. Seçilen arsada kaç tane halı saha yapılabilir? Ölçümleri yatırım yapmak istenilen kapalı halı saha için uygun mudur? Gibi sorulara cevap bulabileceğimiz ve yapılmak istenilen yeterli alan olması şarttır. Yatırım yapılacak arsanın illaki satın alınması ya da sahibinin olması gerekmiyor. Yatırım yapılmak istenilen hali sahanın yapılacak alanın kiralanarak halı sahanın yapımı ve işletilmesi gerçekleşebilinir. Kontrat oluşturarak yatırım yapılır kar elde ediliyor ve kazanç oranları devamlı olarak yükseliyorsa uzun yıllar arsayı kiralayarak kapalı halı saha işletmeciliği yapılabilinir.

Bu iş modeli hakkında daha detaylı bilgi için: Halı Saha İşletmesi Açmak adlı içeriği okuyabilirsiniz.

Kapalı Halı Saha İşi Yapmak

Girişimci iş fikirlerini hayata geçirmek için devletin verdiği teşvik desteklerinden yararlanılabilinir. Düşük faizli kredi çekerek kapalı halı saha işletmeciliği yapılabilinir. Kapalı halı sahaların son durumu soyunma odası, duşa kabin ve nefes alabilecekleri yemek ve içecekler servisi yapılacak cafe hizmetleri ile geniş konseptte iş alanı oluşturulabilinir. Müşterilerin hoş vakit geçirecekleri stres ve gerginlikleri geri plan da bırakacakları eğlence alanı oluşturarak gelir kaynağı halinde değerlendirilebilinir.

Gece gündüz dolup taşarak insanların sıralara girdikleri futbol oynamak için tercih ettikleri, arkadaşları ve dostları ile beraber aktivite yaparak günün bütün stresini atabilecekleri hoş bir ortam olabilir. Turnuvalar düzenlenir, iddiasına maçlar yapılır ve spor yapmak adına arkadaş ve dostları ile sıklıkla tercih edilen halı sahalar kazançların müşterilerin yoğunluklarına göre artırarak halı saha konseptinin dışına çıkarak bilardo oynanan, maç sonrasında da güzel zamanlar geçirecekleri yorgunlarını atabilecekleri alanlar oluşturuluyor.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan halı saha iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Halı Saha İşinde Daha Fazla Kazanç

Kapalı halı saha işletmeciliği yapmaya karar veren bir yatırımcı kar oranlarının yüksek olmasını isteniyorsa sadece kapalı halı saha kapsamın da değil de, futbol oynanıp maç bittikten sonra duşu alarak rahatlayacakları, arkadaş ve dostları ile bir şeyler yiyip, içerken maç hakkında yorumlaşma fırsatı bularak biraz da olsa yorgunluklarını unutacakları alanlar oluşturmak kazancı ikiye katlayacak iş fikirleri olacaktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz