Yatırımcı Arıyorum

Kapta Mantı Satışı Yaparak Para Kazanmak

Kapta Mantı Satışı Nasıl Yapılır?

Gıda sektörü ek gelir elde etmek isteyenlere ek iş fikirlerini sunma konusunda cömert davranıyor. Son yıllarda ortaya çıkan kapta mantı satma fikri az zahmet göstererek gelir elde etmek isteyenler için tercih edilebilen işlerden birisi olmaya başladı.

Hazır olarak satın aldığınız ya da evde yapabileceğiniz mantıları karton kapların içerisinde satarak gelir elde edebiliyorsunuz. Bu iş için öncelikle mantıyı nasıl yapacağınıza karar vermelisiniz. Satışı ise bir seyyar araba üzerinden yapabilirsiniz. Günlük kaç adet satacağınızı da siz belirleyebilirsiniz. Buna göre günlük olarak mantıklı hazırlamalısınız.

Bu işte en önemli detay satılacak ürünün sıcak olması olacaktır. Üzerine özel hazırladığınız sosu da ekleyerek daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Lezzetinin herkesin bildiği mantıyı satarken zorluk çekmeyeceksiniz. Seyyar olarak yapacak olsanız dahi gerekli izinleri almaya dikkat etmelisiniz.

Satışı yapacağınız yere de dikkat etmelisiniz. İşlek caddeler, tatil beldeleri bu ürünün satılabileceği yerlerdir. Sıcak olarak sunulacağı için yaz, kış fark etmeden yılın her zamanı satabileceğinizi unutmayın. Günün belirli saatlerinde satış yapabilirsiniz. Tüm gün boyunca tezgahın açık kalmasına gerek yoktur.

Kapta Mantı Satışı Yapmanın Maliyeti

Yüksek bir maliyete gerek kalmadan bu işi yapabilirsiniz. Günlük malzemeleriniz ve ayda bir kez alacağınız malzemelerin yanında seyyar araba için bir sermeye ayırmanız gerekiyor. Bu işte bayilik veren firmalar genellikle 20 bin TL ile 25 bin TL arasında bir bayilik ücreti istiyorlar.

Kapta mantı işini siz yapacaksanız her şeyine parayı siz harcamak istiyorsanız maliyetin ortalama 10 bin TL olacağını söyleyebiliriz. Bu maliyet ile düzenli satışa ulaştığınızda güzel bir kar oranına sahip olabilirsiniz.

Kapta Mantı Satışı Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Etrafınızda mantı satan noktalara giderek tabak fiyatlarını öğrenerek sizde kap fiyatını belirleyebilirsiniz. Kuru mantının kilo fiyatı 25 TL ile 30 TL arasın da değişecektir. Sizde sunduğunuz ürünün boyutlarına göre fiyatınızı 5 TL ile 10 TL arasında seçebilirsiniz.

Tabi bunun seçmeden günlük maliyet hesabınızı yapmalısınız. Kıyma fiyatı, un fiyatı, araç fiyatı gibi detayları da satış rakamına eklemelisiniz. %50’ye yakın bir kar oranı belirleyerek satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda yapılan araştırmalarda insanların günlük olarak normal bir satış gününde 60 TL ile 80 TL arasında bir gelir elde ettiği ortaya çıkarılmıştır. Aylık 2000 TL civarı bir kazancı bu işten elde etme şansınız var. İşlek noktalarda bu kar oranı daha yüksek olabilir.

Not: yazı içerisinde belirtilen tüm fiyatlar temsilidir, günümüz fiyatları ile aynı olmayabilir.

Mantı Evi Açmak

Şayet bu sektörde iş yapmak istiyorsanız, biraz daha büyük düşünüp mantı evi açarak daha büyük müşteri kitlesine de ulaşabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz