Yatırımcı Arıyorum

Kargo Bayiliği Açmak

Dünyanın geleceğinde, yükselen meslekler grubunun başında, taşımacılık olduğunu belirtiyor ekonominin gündemini tutan uzmanlar ve yetkililer. Çağımız insanının en önem verdiği detay; hız, hızlı iletişim, hızlı ulaşım, hızlı üretim, hızlı sunum.

Kargo Bayiliği Nasıl Açılır?

Taşımacılığın daha geniş tanımı ile lojistiğin gelişimi, kurumsallaşarak yeni bir anlayış ile yapılanması 40 yıl gibi bir geçmişe sahip ülkemizde. İnternetin kullanımı, e-ticaret uygulamasının başlaması tüm lojistik faaliyetleri etkilemiş, kargo sektöründeki kazanç artışını da ikiye katlamış. E-ticaret yönteminin öneminin yakın zaman içinde daha fazla fark edileceğini belirten yetkililer bu pazar yönteminin kullanımının artması ile kargo faaliyetlerinin dolayısı ile kazançlarının artacağını dile getiriyorlar.

Ülkenin kalkınma hamlesi içindeki baş sektöründe yatırımcı olmak, gittikçe büyüyen bir pastada pay sahibi olmak her girişimcinin hedefi olsa gerek. Bugüne dek gelişimini başarı ile sürdürmüş bünyesinde belirli eğitimleri bulunan kimseleri istihdam eden, standartları bulunan ve büyümesine kesin gözü ile bakılan bir sektörde yer almak akıllıca atılmış bir adım olarak değerlendirilebilir.

Kargoculuk Sektöründe İş Kurmak

Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konum ile lojistik sektörüne etkisinin ne olacağı hakkında gerçekleştirilen bilimsel araştırma sonuçlarına göre, ülkemiz lojistikte merkez olacak sonucuna ulaşılmış. Kullanılan bilimsel yöntem SWOT Analizi. Orta doğu – Kafkasya – Asya – Avrupa pazarlarının lojistik merkezi Türkiye.

Pek çok kargo firması genç girişimci adaylarına olanak sağlıyor en az lise mezunu, 25 yaşını aşmış erkeklerde askerliğini yapmış gibi ulaşılabilir kriterlerin bulunduğu koşullar ile İş birliği yapacağı bayilerini arıyor. Bayilik veren firmalar yer bulunmasında yardımcı oldukları gibi staj ve eğitim olanakları sunuyor. KOSGEB kredi desteği de mevcut. KOSGEB ile iletişime geçerek gerekli eğitimlere katılarak destek talep etmek mümkün. Yatırım Desteği Almak

Girişimci olarak başarı elde etmek, doğru zamanda doğru yerde bulunmak ve fırsatları en iyi biçimde değerlendirmek ile alakalı. Bu tespit ekonomi dünyasının tüm profesyonelleri tarafından dile getirildiği gibi akademik ortamda verilen iktisadi ve ilgili bilimlerin eğitimlerinde de ifade edilen bilgidir. Eğer yüzde yüze yakın kazanmayı hedefliyorsanız sektörün genel durumunu incelemeli, sektörün diğer yatırımcılarını izlemelisiniz.

Ülkenin genel durumu içindeki fırsatları fark etmek ve en anlamlı biçimde değerlendirmek girişimciyi başarıya götüren ana unsur olacaktır. Sektörün geçmişine baktığınızda sağlıklı ve hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor, fırsatlar açısından değerlendirdiğinizde ülkemizin lojistik üs haline gelmesi Çin’den Avrupa’ ya uzanan ipek yolu üzerinde bulunmamız, e-ticaret faaliyetlerinin artması piyasada fırsatların bulunduğunun sessiz habercileri gibi.

KOSGEB faaliyetleri ise büyük bir özveri ile girişimci adaylarını destekleme teşviklerini vermeye devam ediyor, yeni girişimcinin ülke istihdamına ve üretime katkı sağlayacağına inanılan projelerin kabul gördüğüne yeni işletmelerin iş hayatına katıldığına, başarılarına haklarında basında yer alan haberleri ile tanıklık ediyoruz.

Atağa kalkmaya hazırlanan bu sektörde girişimci olmayı düşünüyorsanız kargo bayiliği veren firmalar ile iletişime geçerek bilgi edinmeye çalışın. Sektör hakkında siz de kolayca pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz gerek basında yer alan haberler gerek iktisadi yaşamın aktörlerinin bilgi ve yorumları ufkunuzu genişletecek, bilgi dağarcığınızı büyütürken kararlarınızı netleştirecektir.

Lojistik Sektörüne Yatırım Yapmak

Daha önce lojistik sektöründe çalışmadıysanız ve sektör hakkında hiç bilginiz yoksa önce bu iş kolunu araştırmak ve hakkında bilgi toplamak ile başlayın işe. Günümüz koşullarında sahip olduğumuz teknolojik olanaklar ile her türlü bilgiye erişmemiz o kadar kolay ki. Kısa sürede sektör hakkında gerekli ve önemli olan tüm ana ögeleri öğrenmiş olacaksınız daha sonra Bayilik veren güvendiğiniz firmalar ile iletişime geçin aklınıza takılan merak ettiğiniz her ayrıntıyı sorun.

Aklınızda en ufak bir soru işareti kalmamalı bu araştırma ve görüşmeler elbette sizi bir sonuca götürecek, bu aşamaya geldiğinizde KOSGEB ile iletişime geçin Gerekli tüm bilgileri KOSGEB yetkililerinden öğrenebilirsiniz.

Kargo Bayiliği Yapmak

Kobi Vadisi platformunda, size gerekecek tüm ön bilgileri bulabilirsiniz bu bilgiler de size bir nebze ışık tutacak hangi yolu izleyeceğiniz konuşunda fikir verecektir. Kargo Bayiliği Veren Firmalar sayfasında bulunan firmalar ile görüşebilirsiniz. Olabildiğince çok görüşme yapmak elinizde fazla seçeneğinizin bulunması değerlendirmelerinizde daha geniş hareket alanı sağlar size.

Sonuçta tek bir firmaya karar vereceksiniz fakat rakibiniz olacak diğer firmaları tanımış, sektördeki duruşları hakkında fikir sahibi olmuş ve yöntemleri konusunda kısmen bilgi edinmiş olursunuz. Yapacağınız her araştırma sonucunda ulaşacağınız bilgi mutlaka işinize yarayacaktır.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz