Yatırımcı Arıyorum

Katalog İşi Veren Firmalar

Katalog İşi Yapmak

Özellikle ev kadınları, öğrenciler ve emekliler için çok cazip bir iştir katalog ile satış yaparak para kazanmak. Çalışan kişiler bile bu satış işine girmekte ve ek gelir elde etmektedir. Özellikle kozmetik, sağlık ve ürün satışı yapan firmaların dünya genelinde milyonlarca satış temsilcisi var ve sayıları her gün artmakta.

Peki, kimdir bu katalog usulü satış yapan firmalar?

Kozmetik Sektöründe Satış Yapmak

Katalog ile satış denince akla ilk olarak kozmetik sektörü gelmektedir. Kadınların ve artık erkeklerin de kişisel bakımlarına özen gösterdiğini düşünürsek, kozmetik alanında katalogla satış yapmak oldukça kazançlı bir iş.

Bu tarz satışlarda kendinize alacağınız ürünlerde indirimli alabiliyor, satışlara göre kazancınız artıyor, yurt içi ve yurt dışı motivasyon gezilerine katılabiliyor, hatta çekilişle bir araç sahibi bile olabiliyorsunuz.

Katalog İşini Hangi Firmalar Veriyor?

Dünya genelinde çalışan pek çok insanın, bu işten gelen kazançlarının, kendi işlerinden daha fazla olduğunu görünce istifa ettikleri ve katalogla satışa yöneldikleri de bir gerçek. Katalog satışları olağanüstü boyutta. Ve hepsi birer girişimcilik mucizesi. Katalog Ürünleri Pazarlamada Etkili Yöntemler

Oriflame

1967 yılında İsveç’te Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler ile Bengt Hellsten tarafından kurulmuştur. Dünya genelinde 3,5 milyona yakın satış temsilcisi vardır. Oriflame, 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Daha önce ev partileri ile satış yapılan Oriflame ürünleri 1970 yılında yerini katalog satışına bıraktı. 1970 Ağustos ayında basılan ilk katalog 1000 adetti ve kapağını tasarlayan Robert idi.

1982 yılında Dünya Borsası’na giren ilk yabancı şirket olan Oriflame, 1997 yılında web sitesini faaliyete geçirdi. Oriflame sadece bir kozmetik firması değil bir de yardım kuruluşunun destekçisi. 1999 yılında İsveç kraliçesi Silvia ve Oriflame, Dünya Çocuk Vakfı’nı kurdu. Vakıf, toplumda unutulan çocuklara, özellikle kız çocuklarına destek amaçlı kuruldu.

Orifleme’nin 7.500 çalışanı mevcut. Katalogları 40 dilde basılıyor ve 1000’den fazla ürün portföyüne sahip. Global Ar-Ge merkezinde 100‘den fazla bilim insanı çalışıyor. Ürünlerini doğadan ilham alarak üretiyor ve inovasyon gücü yüksek bir şirket.

Oriflame, Türkiye’de de sosyal sorumluluk projelerine önem veriyor. Kadınların emeklerini destekliyor ve özellikle ihtiyacı olan ilkokul öğrencilerine destek veriyor.

Avon

Dünyanın en çok kazandıran bir diğer kozmetik firması da Avon. O da Oriflame gibi katalogla satış yapan firmalar arasında. 1886 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde David H. McConnell tarafından kurulan doğrudan satış şirketinin 100 ülkede 6 milyondan fazla satış temsilcisi bulunmakta. Avon’un 100 milyondan fazla dünya genelinde müşterisi de bulunmakta.

David H. McConnell, aslında seyahat kitapları satan bir satıcıydı. Sattıkları kitapların yanında güzellik ürünleri özellikle parfüm hediye ediyordu. Kitapları satın alanların kitaplardan daha çok hediye parfümlerle ilgilendiğini gördü. Geçimini kapı kapı dolaşıp parfüm satarak kazanmaya başladı. Bunun üzerine NEW York’ta küçük bir ofis kurdu ve ilk parfümün kokularını kendi karıştırdı. Kadınlardan oluşan bir de ekip kurdu. Günümüzde Meksika’dan Mısır’a, Arjantin’den Türkiye’ye en çok satış temsilcisi olan şirket unvanına sahip olan Avon, her gün ekibine yeni üyeler eklemeye devam ediyor.

Avon’un kozmetik üssünde 350 bilim insanı görev yapıyor ve pek çok icada imza atmış durumlalar. Özellikle cildi gençleştirmek amaçlı kremler üretmeye başladılar.

Farmasi

%100 Türk sermayeli gururumuz Farmasi, tıpkı Avon ve Oriflame gibi dünyaya açılmış şirketlerden biri. 125 ülkeye ürünlerini ihraç ediyor ve Türkiye, Ukrayna, Fas, Hırvatistan ve Sırbistan’ın da aralarında bulunduğu 13 ülkede doğrudan satış yapıyor. Farmasi’nin hikâyesine gelince;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendisine ne olacaksın diye sorduğunda doktor olacağım diyen Cevdet Tuna, verdiği sözü tutarak doktor olmuştu.

İstanbul Üniversitesinde 2 yıl tıp eğitimi alan Tuna, yurt dışı sınavını kazanarak Almanya Goethe Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı. Bu dönemlerde bitkileri incelemeye başladı, bitki karışımlı ilaçlar hazırladı ve sarımsak mucizesini keşfetti.

Ağabeyi ile ilk ilaç fabrikası olan TEGE’yi kurdular. Çay ağacından merhemler yaptılar. Oğlu Hakan Tuna ile kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üreten Alize’yi satın aldılar. 2009 yılında ihracat birincisi oldular. 2010 yılında Farmasi ve D.C Tuna markaları ile doğrudan satış sektörüne girdiler. 29 Nisan 2017 ‘de Dr. Tuna vefat etti ve yerine oğlu Hakan Tuna şirketin sorumluluğunu aldı ve başarılarına devam ediyor.

Herbalife

1998 yılında Türkiye pazarına giden Herbalife, 1980 yılında Mark Hughes tarafından kuruldu. 1982 yılında ilk şubesini Kanada’da açtı ve uluslar arası bir şirket haline geldi. İnovasyon gücünü çok işi kullanan Herbalife, kişiye özel kilo kontrol programı ve sağlıklı yaşam adına sağlıklı yaşam ürünleri üretmede dünya markası haline geldi.

1994 yılında Herbalife Aile Vakfı kurulur. 2000 yılında Mark Hughes, 44 yaşında şüpheli bir şekilde öldü. Ölümünden eşi Darcy Lapier sorumlu tutuldu. LaPier, aksiyon oyuncusu Jean Claude Van Damme’nın eski eşiydi ve bir de çocukları vardı. Oğlunun miras hakkını savunmak için Hughes’i öldürdüğü iddiaları ortaya atıldı.

Hughes, çevresinde neşeli ve enerji dolu bir inan olarak tanınmaktaydı. Bir gece alkol ve antidepresan kırışımı alıp yatağında öldüğü anlaşıldı. Sağlıklı ürünler pazarının 1 numaralı ismi hayatında hiç psikologa gitmemişti. Bu yüzden ölümü şüpheli bulundu. 44 yaşında ölen Hughes’in bu kadar neşeli ve başarılı bir adamıyken neden bu şekilde öldüğü hala muamma.

2003 yılında Michael O.Johnson, Herbalife’in CEO’ su, yönetim ve icra kurulu başkanı olarak göreve başladı.

Dünya sağlık ürünleri pazarında önemli bir yeri olan Herbalife kullanıcıları ve satış elemanları her yıl artış göstermekte.

Sağlıklı yaşamı kendisine ilke edinen pek çok insan Herbalife ürünlerini tercih ediyor. Katalogla satış yaparak kazanç elde etme imkânı olan Herbalife, sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmiyor.kobi vadisi

Yorumlar(7)

 1. Cevap yaz
  Yareninblog yorumu:

  Merhaba burada yazan firmalardan çok daha kazançlı bir sistemimiz var ve yeni başlayacak arkadaşlara destek de oluyoruz. Ekip olarak gerçekten güzel işler çıkartıyoruz. Detaylı bilgi almak isterseniz instagram adresim *** yazarsanız beraber kazanalım derim 🙂

 2. Cevap yaz
  Raike yorumu:

  Huncalife de hem kazanmak hem kazandırmak hem hediyeler almak kayıt olmak istiyen arkadaşlar varsa benimle iletişime geçebilirler

 3. Cevap yaz
  Dudu yorumu:

  Farmas Türkiye nın gururu,benimle birlikte hem kazanacak hemde kazandıracak üyeler arıyorum.

  • Cevap yaz
   Adem yorumu:

   Farmasiyi çok duydum ama çalışma şartları sıkıntı kolaylık tanımıyor

 4. Cevap yaz
  Birsen yorumu:

  ERSAĞ %100 yerli üretim ve Türk malı. Bunu da yazsaydınız sayfanızda çok guzel olurdu

 5. Cevap yaz
  SEHER yorumu:

  Aylık 1000 tl ve üzeri satışlarda yüzde 4 prim ve yüzde 25 satış karı için arayın *** ŞAMPUAN DİŞ MACUNU VE DUŞ JELİ SATIŞI

  • Cevap yaz
   Çiğdem Demir yorumu:

   Ben iş istiyorum maddi durumum yok

Yorumunuz