Yatırımcı Arıyorum

Keçe Sabun Satışı İş Fikri

Keçe Sabun Satışı Yapmak

Soluksuz koşuşturmacalar, bitmeyen ihtiyaçlar, bir yerlere yetişme telaşı ve bir o kadarda hep geç kalmışlık duygusu içinde hepimizde bir renk bulma telaşındayız. Bu renk bulma telaşı sanki global yaşamın bizlere dayattığı siyah-gri renkleri kapatabilmek adınadır. Keçe sabun; bu arayışa cevap verme telaşında olan kreatif kadınların ürettiği bir sabun çeşididir. Her renkte, birbirinden çekici desenlerde hatta istenirse farklı boyutlarda, şık kutulamasıyla üretilen el yapımı bu sabun aynı zamanda bir gelir kaynağı olabilir.

Peki, nedir keçe sabun? Nerede kullanılır ve Nasıl bir gelir kapısı olur? Merak edenler için bu yazımızda size keçe sabunu tanıtacağız.

Keçe Sabunu Nedir?

Keçe sabun tarihsel olarak ilk Fransa ve İngiltere’deki evlerde, kişisel kullanım için yapılmış el sabunu olmasına rağmen geçmişte yapağı yağından yapılan sabunlar olduğu da bilinmektedir. Bu da yünün antibakteriyel özelliği olduğunun bir kanıtıdır. Yapım aşaması; bir el sabunun üzerine renkli, yumuşak yün liflerinin ilk etapta gevşek bir şekilde sarılması yoluyla sabun kaplamasına başlanır. Sonrasında yünün sabuna kaynaşması yani sabitlenmesi için sıcak suya batırılır. Ve avuçta defalarca elini yıkıyor gibi sabunun ovalanması ile yün elyafların birbirine yapışmasını sağlanır.

Burada ovalama işlemi nazikçe yapılmalıdır yoksa sabundan ayrışır. İşlem sonunda, yün sabununla iyice kaynaşmıştır ve yün sabunun yüzeyine giydirilmiştir. Bu şekilde kullanıma hazır olabileceği gibi tercihe göre, istenilen desen seçilerek, yün lifleriyle iğneleme yoluyla desenleme işlemi yapılabilir. Sabun Üreterek Para Kazanmak

Neden Keçe Sabunu Tercih Edilir?

Peki; renkli ve sıra dışı desenlerle dizayn edilen keçe sabunu sadece renkli olduğu için mi tercih etmelisiniz? Diğer kullanım kolaylığı ve sağlığa etkileri nelerdir? Gelin birlikte göz atalım.

Keçe sabununu tercih etmek için işte birkaç sebep;

  • Yün, doğal mantar önleyici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu özelliği ile sağlığa faydalıdır.
  • Yüzeyindeki yün kaplama sayesinde sabunun elinizde kayma riski azalır. Keçeli sabun, özellikle çocuklar ve artritten muzdarip olanlar için banyo yaparken daha kolay tutulmasını sağlar.
  • Yünün yumuşak yapısı Peeling vazifesi görür. Cildin genel sağlığını iyileştirmek ve ölü derilerden kurtulmak için ayrıca bir lif ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yanın sıra yünün ve sabunun antibakteriyel özellikleri ile harici lifteki bakteri çoğalma riski ortadan kaldırılmış olur.
  • Üzerine yapılan desenleme ile ister çocuklarınız için ister kendiniz için kişisel temizlik daha zevkli ve eğlenceli bir hal alır. Ayrıca sabunun üzerine yapılan bu işlem Biyobozunur olması dolayısıyla çevre dostudur ve hiçbir kimyasal kalıntı bırakmaz.
  • Yün kullanımı ile sürdürülebilir bir projedir ve hayvan üreticiliğini destekler.
  • Yün yapısı gereği hipoalerjenik yani nadiren alerji yapan bir üründür. Alerji olasılığı düşüktür.
  • Kaplanmış sabun normal sabunlara göre daha fazla köpürür.
  • Banyo yada lavabonuzda sizi fuzuli kalabalıklardan kurtarır. Kişisel hijyen için kullanılan bir sürü life gerek kalmaz.
  • Yüzeydeki yün sabunun erimesini önler, daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Ev ekonomi dostudur.
  • Size hitap edenleri desenleri seçerek kendinizi mutlu ve özel hissetmenin bir yoludur.

Keçe Sabunu Nasıl Gelir Kaynağı Olur?

Keçe sabun düz renklerde pazara sunulabileceği gibi hedeflenen pazara hitap eden desenleriyle de satışa sunulabilir. Mesela bir hotelde promosyon olarak dağıtılmak için sunum yapılacaksa hotelin logosu sabuna işlenebilir. Ya da İznik, Bodrum gibi turistik bir mekânda satışa sunulacaksa İznik için çini Bodrum için çivit mavisi bodrum evleri ya da bir martı desen olarak seçilebilir. Ya da yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü, cemiyetlerde hediyelik sektörler için bu günleri yansıtan desenlerle perakende ya da hediye toptancılarına sunulabilir. Keçe sabunun Pazar payını artırmak için farklı inovasyon çalışmaları yapılabilir.

Örneğin; aromatik sabunlarda çalışma, asetat kutulama, etiketleme, sabunda form değişikliği gibi. İlgilenenler için birçok sosyal mecrada ve hediyelik eşya mağazalarında perakende olarak 25-100 TL olarak satışa sunulan keçe sabun, iyi bir Pazar araştırması yapılarak toplu olarak satış yapıldığı taktirde, çok küçük maliyetlerde evde başlatılabilecek bir iş alanı olabilir.

Keçeli Sabun sadece sabun değil sabundan çok daha fazlasıdır. Evinize renk ve kişilik katan bir sanat ve uğraşı olmasının yanında bir ek gelir kaynağı olabilir. Sabun Yaparak Ek Kazanç Elde Etmek


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz