Yatırımcı Arıyorum

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Fakat Param Yok

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

Genel olarak sektörler içerisinde kaybolan ve de belli bir hedefi olmayan herhangi bir kişinin kendi iş hayatını oluşturabilmesi oldukça zorlu bir süreç olduğu belirtiliyor. Öncelikle kişilerin kendi işimi kurmak istiyorum düşüncesinin altında oluşan avantajlar ve de dezavantajlar meydana geliyor. Kısaca kişilerin kendi işlerini kurmak istemeleri üzerine hayatlarındaki değişim tam anlamıyla oluşmayabiliyor.

Kişilerin hayalleri doğrultusunda ilerleme kaydeden iş sektörü, tam olarak hayal edilen bir yaşantıyı kişilere sunmayabiliyor. Kişilerin meydana gelen bu tarz sorunlar karşısında yapması gereken ise iş kurmak istemeleri üzerine ellerinde olan iş fikrini ve de sermayelerini iyi bir değerlendirme altına alarak ilerlemeleri öneriliyor. Meydana gelen bu durumun aksi düşünülür ise kişilerin çevrelerindeki herhangi tanıdığının söylemiş olduğu kulaktan duyma bilgiler ile “başkalarının ağız kokularını çekmek istemiyorum” düşüncesi gibi yaklaşımlar oluşturularak, tam planlanmamış iş fikirlerini hayata geçirebilmenin sonuçları genel anlamda hüsran ile sonuçlanabildiği belirtiliyor.

İş Kurmak Neden Cazip Geliyor?

Herhangi bir girişimcinin ya da herhangi bir kişinin ne istediğini bilmemesi durumunda ve de çevrelerindeki kişilerin düşünceleri ile hareket etmeleri doğrultusunda kendi iş fikirlerini oluşturmalarına ve de hayata geçirmelerine şiddetle olumlu bir geri dönüş olmayacağı belirtiliyor. Kişilerin bu tarz durumlarda yapmaları gereken kendi özelliklerini, el becerilerini, piyasa bilgilerini ortaya koyarak titizlik ile karar vermesi öneriliyor.

Genel olarak bakıldığında kişilerin kendi işini kurmak adı altında oluşan durumlarda daha az bir zaman harcayarak çalışmak ya da daha fazla uyumak gibi belirtiler sergilenmediği nitelendiriliyor. Meydana gelen bu durum karşısında kişilerin yapmaları gereken yöntemler ve de aksi halini düşünmeleri gerekir ise daha az uyumak ve de daha fazla çalışmaları gerekiyor. Bu durum ile birlikte kişilerin akıllarında oluşan personel izlenimi zaman içerisinde kaybolarak kişilerin vergileri, kişilerin elektrik giderleri, kişilerin işçi sigortaları gibi meydana gelen seçenekler hayatlarının bir bölümüne yer edeceği belirtiliyor. Bu durum kendilerine ya da ailelerine daha az zaman ayıracağı anlamına gelebilir fakat her insan kendi işinin patronu olmak ister. O açıdan düşünecek olursak, kişilerin oluşturduğu her bir hayalin peşinden gitmeleri ön görülüyor.

İş Kurarken Beklentilerimi Hangi Yönde İlerletmeliyim?

Kişilerin planlanmış iş fikri üzerinde soracağı en gerekli sorulardan bir tanesi olarak belirtiliyor. Eğer ki kişiler çevrelerinde konuşulan konulara göre hareket ederek iş hayatına girmek istiyor ise yapması gereken tam anlamıyla içerisinde bulunduğu durumu birkaç kez düşünmesi öneriliyor. Çünkü kendi işimi kurmak istiyorum düşüncesi altında kurulan hayallerin beklenilen beklentilerin tam anlamıyla ters bir oranda gerçekleşeceği gözlemleniyor. Kişilerin bu tarz durumlarda yapması gereken iş kurmak isteme zamanları içerisindeki rahatlığından feragat ederek verdiği ve de karşılığında hangi kazanımları elde edeceğini titizlik ile belirlemesi gerekiyor. Meydana gelen bu durumun aksi düşünülecek olduğunda ise durum tam tersi ilerleyebilir ve de kişilerin girişimleri sonrası daha da borca girerek, oldukça küçük ve konforsuz bir yaşam sürebilirler.

Ülke sınırlarımız içerisindeki ya da dünyadaki her insan paradan çok rahat olabilmeyi düşündüğü gözlemleniyor. Elde edilecek paranın ne zaman geleceğini ve de iş için alınabilecek risklerin birçoğunu düzenli hal içerisinde olması gerektiği gibi düşüncelerin oluştuğu gözlemleniyor. Dışarıdan bakıldığında bu durum tam anlamı ile memur zihniyetinde olsa dahi bir sıkıntı olarak görülmüyor. Fakat kişilerin meydana getirebilecekleri iş fikirleri üzerinde ve de iş kariyerleri içerisinde memur zihniyeti ile hareket etmek istediklerinde yapmaları gereken daha fazla yükselmek ve de istikrarlı çalışmanın daha fazla önem içerdiği belirtiliyor.

Kendi İşimi Kurabilmek İçin Yeterli Paraya Sahip Değilim

Meydana gelebilecek bu tarz düşünceler için kişilerin kendi iç bünyelerinde barındırmış oldukları özellikler genel olarak maddiyat olmayabiliyor. Genç girişimcilerin iç bünyelerinde barınan boş vakitler, sağlıkları, zekâları ve de cesaretleri sayesinde bu tarz maddiyat konuları aşılabilir. Kişileri içlerinde bulunan bu tarz özellikler ile kendi yollarını çizebilir.

Kişilerin kendi işlerini kurabilmeleri için yapmaları gereken çalıştıkları sektör içinde harcamalarını daha dikkatli ve de az tüketim ile sermaye oluşturabilirler ya da az sermaye ile daha az risk içeren büyük gelirler elde edebilecekleri yatırımlar yapabilirler. Bu durumda ise gözlem yeteneklerini kullanarak çevrelerinde ya da piyasa içerisinde meydana gelen olumsuz durumları avantaja çevirerek kendilerine sermaye yaratabilirler.

Bayilik ile İş Kurmak

Dışarıdan gözüktüğü gibi bayilik, franchise çalışma sistemi çoğu zaman beklenenin çok üzerinde bir yatırım ile iş modeli olarak karşınıza çıkabilir. Fakat Türkiye genelinde yaklaşık 2000 farklı markanın bayilik verdiğini ele alırsak, hepsinin birbirinden farklı finans destekleri mevcuttur. Özetle; yeni bir yatırım yapmaya 100.000 TL ile de başlanır, aynı zamanda x firma sizden bu ücreti almadan da gerekli desteği sağlayarak özel ödeme koşulları ile de baiylik alma aşamanızda size destek olabilir. Elbette bu firmalara ulaşmak için, kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bunun için tek yapmanız gereken; Türkiye’nin en büyük bayilik arama motoru olan: Kobi Vadisi bayilik veren firmalar sayfasını ziyaret ederek bütçenize en uygun firmalara ulaşabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz