Yatırımcı Arıyorum

Kendi İşini Kurmak İsteyenler

Yeni İş Kurmak

Ülke sınırlarımız içerisindeki bazı kişilerde meydana gelen birtakım düşünceler meydana geldiği gözlemleniyor. Bu düşüncelerin bazıları “hangi sektörde çalışsam istediğim geliri elde edemiyorum” gibi seçenekler meydana geliyor. Genel anlamda bakacak olduğumuz herkes kendi işini kurmak ve patron olmak istiyor. Değişik sektörlerin içerisinde devamlılık gösteren bazı kişilerin iç bünyelerinde yaratmış oldukları herhangi bir esaretin ya da baskının onlar için yaratıcılıklarına engel olduğunu düşünüyor. Bu durum sonrasında ise kişiler kendi işini kurmak istediklerini belirtiyor.

Öncelikle kişilerin kendi işlerini kurabilmeleri için çok büyük sermayelere gerek duyulmadığı belirtiliyor. İş hayatı içerisine yer edinmek isteyen herhangi bir kişi bu durum karşısında yavaşça büyümesi uygun görülüyor. Kendi işini kurmak genel anlamda sermaye ile meydana getirileceği düşünülürken, sermaye olmadan da birçok iş sahibi olan girişimcinin olduğu belirtiliyor. Bu durum genel olarak bakıldığında kişilerin hayal güçleri ile oluşum kazandığı nitelendiriliyor.

Genel anlamda bakacak olduğumuzda kişilerin büyük çapta yatırım yapabilme düşüncelerinin altında risksiz birtakım girişimlerin oluşmaması için ortaya koyulan para olduğu belirtiliyor. Kısaca para ile risk azaltılma durumu olarak da adlandırılabiliyor ve de herhangi bir kişinin yüz milyon dolar yatırım yapıp zarar edebileceği de nadir durumlar içerinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

Meydana gelen girişimlerin büyük çaplı yatırımlara oranda belli başlı avantajları oluşuyor.

Bu durum içerisinde oluşan avantajlar ise;

  • İlk olmak
  • Daha az sermaye gerektiği
  • Bilinir olmak gibi seçenekler örneklendirilebiliyor.

Az bir sermaye ile sıfırdan bir iş kurabilmek oldukça kolay bir yol fakat kişilerin bu durum içerisinde oldukça gayret göstermeleri gerekiyor. Oluşabilen bu duruma örnek verecek olursak “Amazon” gibi dünyada tanınmış bir şirketin oluşturduğu e-ticaret girişim yıllarında çok az bir reklam yaparak da ürünler satabildiği belirtiliyor. O zaman ki devir ve de imkanlar sayesinde fazla bir rakip de olmadığı belirtiliyor.

İş Kurabilmek İçin Yaratıcı Olmak

Ülke sınırlarımız içerisinde defalarca denenmiş bir iş fikri üzerinden de gelir elde edilebiliyor. Fakat bu seçeneği değerlendirecek kişilerin oldukça büyük sermayesi olması gerektiği belirtiliyor. Çünkü kişilerce belirlenen bu tarz iş sektörlerinde daha az risk oranı olduğundan, daha fazla yatırımcının ilgisini çekiyor ve de daha fazla rekabet gerçekleşiyor. O açıdan kişilerin kendilerine ait iş kurabilmeleri için yaratıcı olmak zorunda olmaları gerektiği vurgulanıyor.

Türkiye’de daha önce yapılan işleri bir kez daha yaparak gelir elde eden birçok insanın olduğu gözlemleniyor. Fakat bu durum daha az gelir elde edilmesine olanak sağlıyor. Kişilerin kendi işini kurmak için hayal güçlerini zorlamaları gerektiğine önemle dikkat etmesi gerekiyor. Hayal gücünün yanında yaratıcı olmaları, piyasa araştırmaları yapmaları ve de gözlem yeteneklerini geliştirmeleri gerektiği söyleniyor.

İş Kurabilmek İçin Çok Çalışmak

Oluşturulan bir iş fikri üzerinde kişilerin istenilen seviyeye ulaşabilmeleri için bolca çalışmaları gerekiyor. Şöyle ki, günde on beş saat gibi çalışma süresinden bahsedilmiyor. Az çalışmak ve verimli çalışabilmek gibi düşüncelerden bahsediliyor. Kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Bu durumlar genel anlam planlama içeriyor. Öncelikle kişilerin kendi işlerini kurdukları takdirde belirlenmiş çalışma planlarına göre hareket etmeleri öneriliyor.

Genel olarak ülke sınırlarımızın içerisindeki bilinir iş adamları ya da herhangi bilinir olan kişilerin ortak noktaları hayata karşı ukala, kıskanç ya da kibir ile oluşabilen düşüncelerden uzak olmaları olarak belirtiliyor. Çünkü belirtmek gerekir ise herhangi bir iş kurup başarılı olmak isteyen kişilerin yolu, çizgileri kendi becerileri ile doğru orantıda etkileşim gösterdiği gözlemleniyor. Sıfırdan İş Kurarken Atılacak Temel Adımlar

İş Kurabilmek İçin Prensip Sahibi Olmak

Öncelikle belirtmek gerekir ise meydana getirilen bu seçenek kişinin iç bünyesinde var olması gereken bir düşünce biçimi olarak belirtiliyor. Örnek verecek olursak “her gün saat 13:00 da şu işi yapacağım” gibi düşünceler bu duruma eş değerdir. Bu tarz oluşabilecek düşünceler kişilerin zinde kalabilmelerini ve de odak noktalarını arttırmalarına olanak sağlayacağı belirtiliyor.

Kişilerce meydana getirilen prensip seçenekleri daha az hata yapabilmelerine, daha az yanılmalarına ya da daha az bocalama gibi durumların oluşumuna etki ettiği belirtiliyor. Bu duruma örnek verecek olursak, kişilerin çevrelerindeki her türlü insan karşısında kendisine uymadığı bir durum karşısında vereceği “hayır” cevabı bir prensiptir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz