Kendi İşinizi Kurmak İçin Sağlam Nedenler

Artık kendi işinizi kurmak ve kendi kurduğunuz yolda, kendiniz için mücadele vermek istiyorsunuz. Veya genç bir girişimcisiniz ve hayata geçirmek istediğiniz hayalleriniz var. Her iki türlü de oldukça haklısınız. Çünkü inanın kendi işinizi kurmak için çok sağlam nedenleriniz var.

Kendiniz için çalışacaksınız: İlk olarak verdiğim çaba ve uğraş kendim için olsun diyenlerin sayısı oldukça fazla. Sabahları kendi işimi açmak için uyanmak istiyorum diyenlerde keza hiçte az değil. Gençlerin ise verdiği cevaplar genellikle çok daha heyecan yüklü olmuş.Oldukça haklı sebeplerden biri kendi için çalışmak. Evet, işinizin patronu siz olacak ve kendiniz için çalışacaksınız.

Zamanın hükmü size geçecek: Plan ve programlarınızı siz ayarlayacağınız için zamanın hükmü de size geçecek. Yani elbette belirli ve düzenli olmak şartı ile neyin ne zaman olacağına siz karar verebileceksiniz.

Sizin iş yeriniz sizin kurallarınız! İsterseniz sabahlara kadar çalışabilir, özel bir gününüz var ise erken ayrılma lüksüne sahip olabilirsiniz. Hesap vermek durumunda olduğunuz tek kişi yine şahsınızdır. Ancak önemli bir husus, bu özel günler ne kadar az olur ve siz çalışmaya ne kadar hevesli olur iseniz başarınız o denli büyük olacaktır. Özellikle ilk yıllar oldukça yoğun ve aslında azimle çalışmak, sizi muhtelif zorluklardan ve zor dönemeçlerden koruyacaktır. Bu da unutmamakta hayati önem olduğunun da altını tekrar çizmek isteriz.

Arzu ettiğiniz yahut hayal ettiğiniz çalışma ortamını oluşturabilirsiniz: Hayallerinizdeki mağazayı, mekanı yahut ofisi oluşturmanız için işte size fırsat! Kendinizi nasıl rahat ve mutlu hissediyor iseniz çalışma ortamınızı ona göre dekore edebilirsiniz.

Sevdiğiniz işi yapma lüksüne sahipsiniz: Ülkemizde pek az kişinin sahip olduğu bir lükse sahip olabilirsiniz. Sevdiğiniz işi yapabilmek son derece ayrıcalıklı bir durum olup, hayatınıza ve yaşam kalitenize de büyük artılar getirecektir.

Yeni bir çevre edinme fırsatı: İşinizi kurma aşamasında ve kurduktan sonra nice yeni insanlarla tanışacak ve yeni çevreler edineceksiniz. Bu da hayatınızda yepyeni bir pencere açmanıza vesile olacaktır.

Yarattığınız imkanlar manevi bir haz verecek: Ayrıca yarattığınız imkanlar neticesinde kendinize olan güveniniz tazelenecek ve kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz. Evvela ülke istihdamına büyük bir katkınız olacak. Akabinde yanınızda çalışan kişilere sağladığınız iş imkanları ve destekler gerçek anlamda kişisel anlamda tekemmül etmenizi sağlayacaktır. İşiniz itibari ile belki kaç kişiye faydanız ve yararınız dokunacak.

Bilgi birikimi: Bulunduğunuz sektör ve pazar hakkında çok daha geniş bir bilgi birikiminiz olacak ve zamanla işinizde uzmanlaşma şansını da yakalamış olacaksınız.

Daha fazla özgürlük ve daha fazla kazanç: İş sizin işiniz ve bu yüzden sizin çizdiğiniz sınırlar içerisinde mevcut bir özgürlüğünüz var. Yanı sıra çalışmalarınızın emeğinin tam karşılığını alabileceğiniz bir işe sahipsiniz. Belirlenmiş rakamlar üzerinden maaş almak yerine çalıştığınız, emek verdiğiniz ve kazandığınız kadar sizin.

Yeni değerler oluşturmak: Kendi işinizi kurduğunuzda zihniniz hep ileriye dönük planlar ile meşgul olur iken, yeni görüşler, yeni fikirler ile aydınlanan bir geleceğe de sahip olacaksınız. Ekonomik fırsatları değerlendirme gayreti içerisinde iken bireysel gelişiminize de katkı sağlar iken ayrıca yeni ve kıymetli değerler biriktirdiğinizi de fark edeceksiniz. Üstelik bir de kendi adınıza bir marka yarattığınızda tüm emeklerinizi taçlandırma şerefine de nail olabilirsiniz.

Finansal güce ulaşmak: Bankalar ve factoringler ile olan hukukunuz başarılı bir iş kurumu ile de adeta revize edilir ve işlerinizin çok daha kolay halledildiğine tanıklık edersiniz. Bunun için elbette bir iş kurmak kadar, bankalara olan sadakatiniz de büyük önem taşımaktadır.

Tecrübe edinmek: Aslında en önemlisi de budur. Hayal edemeyeceğiniz bir tecrübe içerisinde bulursunuz kendinizi. Bu tecrübe de siz farkında olmasanız da size muazzam değerler katacaktır. Neyin nasıl yapışması gerektiğini ve benzeri bir çok önemli olguyu birebir yaşayarak öğrenme fırsatı yakalama şansına erişeceksiniz.

Teşvik eden bir örnek olabilirsiniz: Sizi görüp, takip edip, gıpta eden ve hatta örnek alanlar olacaktır. Aslında gördüğünüz gibi sorumluluğunuz sadece kendinize ve ailenize karşı değildir. Bu durum bile çok özel ve herkese nasip olmayan bir durum olup, iş kurmanıza vesile olabilecek fevkalade bir sebeptir. Başarılarınız karşısında duyacağınız övünç ve hissedeceğiniz duyguların kelimeler ile tarifi oldukça zor. Yaşayacak ve göreceksiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Kendi İşinizi Kurmak İçin Sağlam Nedenler

okuma süresi: 3 dk
0