Yatırımcı Arıyorum

Kış Aylarında Evden Çalışarak Para Kazanmak

Evden Para Kazanmak

Günler çok çabuk gelip geçiyor. Sonbahara girmemize 1 ay kaldı. Yaz ayını iyi değerlendirmek güzel de ya kış ayında gelecek yüksek faturalar nasıl ödenecek? İşte bu nedenden dolayı artık tek işte çalışmak yetmiyor.

Her geçen gün pahalılaşan hayat şartları insanları evden çalışarak, ek iş yapmak zorunluluğu yarattı. Evde iş yaparak, evden çalışarak para kazanmak mümkün. Hem evin ekonomisine katkıda bulunup üretmek hem de boş vakitleri değerlendirmek için bir kaç öneri.

Evde Resim Çerçevesi Yapmak

El sanatlarına karşı yeteneğiniz varsa, bunu değerlendirmek için pek çok iş yapabilirsiniz. Bir çalışma masası, çerçeve yapımında kullanılacak alet ve malzemeleri temin ederek, evde resim çerçevesi yaparak, becerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Çalışmalarınızı belediyenin stantlarında satabilir, internet sitelerinden satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ya da arkadaş çevreniz aracılığı ile ürünleri satış imkânı da bulabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

En az lise mezunusunuz. İnsanlarla iletişiminiz güçlü ve organizasyon yeteneğiniz de var. Evinizde bir internet bağlantısı ve bir telefon bağlantısı ile sanal asistanlık yapabilirsiniz. Randevuları ayarlama, gelen maillere yanıt verme ve mailleri alma gibi işler sanal asistanlar tarafından yapılıyor. İlerleyen teknoloji ile birlikte, artık pek çok firma ya da işveren, işlerini sanal asistanlar yardımı ile yürütüyor. Bazı iş sahipleri lise mezunu asistan istese de, bazı firma veya kişiler 4 yıllık üniversite mezunları ile çalışmayı tercih ediyor. Yüksek hızda bir internet, bir telefon, yazıcı ve faks makineniz ile uygun çalışma ortamı yarattığınız takdirde, sanal asistanlık yapıp, en düşük 1000 – 1500 TL. kazanabilirsiniz. Sanal Asistanlık İşi Yapmak

Evde Örgü ve Dikiş İşleri

Ev kadınlarının en çok tercih ettiği işler genelde el emeği ürünlerden oluşuyor. Belediyelerin ve halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara katılan kadınlar, evin işleri, çocukların bakım ve eğitiminden arta kalan zamanları değerlendirerek dikiş- nakış ve örgü işleri yapıp evin geçimine katkıda bulunuyor. Bu kursları bitirip usta öğretici olarak görev almakta mümkün. Yine de evden çalışmak isterseniz evinizin bir odasını çalışma yerine çevirebilirsiniz. Sipariş üzerine çalışabileceğiniz gibi, internet sitelerinden de satış yapabilirsiniz. Ya da sosyal medyayı kullanarak sipariş alıp satış yapabilirsiniz.

Evinizin Bir Odasını Kiraya Verin

Sadece yaz turizminin değil, kış turizminin de revaçta olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Eğer turistik bir yerde ikamet ediyorsanız ve kullanmadığınız bir odanız var ise bu odayı, düzenleyerek günübirlik ya da iki üç günlük kiraya verebilir ve bundan kazanç elde edebilirsiniz. Olumlu değerlendirmeler aldığınızda misafir sayınız artacak ve iyi kazanç elde edebileceksiniz. Belki günün birinde bu işinizi büyüterek pansiyon işletmeye kadar cesaret kazanabilirsiniz.

Makale ve Blog Yazarak Para Kazanmak

Yazı yazmayı ve üretmeyi seviyor iseniz, makale, içerik ve blog yazarlığı tam da size göre. Pek çok firma ve işletme, web sayfalarında ürünlerinin tanıtımlarının yapılması için içerik ve tanıtım yazarlarına ihtiyaç duymaktadır. Usta kalemlerden çıkan ürün tanıtımları sayesinde satışlar da artmaktadır. Bu sebeple internet ortamında pek çok içerik üreten site bulunmaktadır. Günlük 300 ile 1000 kelime arası birkaç makale yazarak ay sonunda yeterli bir kazanç elde edebilirsiniz. Yazkazan.com, makaleyaz.com, içerik.net ve içerik.com gibi sitelerde kendi yazdığınız yazıları satabilir ya da istenilen konuda yazıyı yazarak kazanç elde etme imkânı bulabilirsiniz. Blog Yazarlığı Yapmak

Sanal Ders Verme

Bir ders tahtası, bir internet bağlantısı ve paylaşılacak bilgi. Bu üç unsuru bir araya getirerek ve mesleki tecrübenizi de konuşturarak, evden sanal ders verebilirsiniz. Artık ders vermek için aynı mekânda olmak gerekmiyor. Teknolojinin evimize ve hayatımıza girmesi ile her işimizi teknik yönden yapmaya başladık. Sanal ders verme özellikle öğretmenlerin ve evden çalışmak durumunda kalan meslek erbaplarının, ek kazanç sağlamak için yaptığı bir uygulama. Sanal ders uygulamalarında dil öğrenmek isteyenlerin ağırlıklı olduğunu belirtmeliyiz. En az bir dili uzmanlık derecesinde biliyorsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Evden E- Kitap Yazma ve Çeviri Yapma

Bir kitap projeniz var ya da uzmanlık derecesinde bir yabancı dil bilginiz mevcut. Bunları kullanarak para kazanmak, internet aracılığı ile evden mümkün. Basılı kitap çıkartmaya kalksanız maliyeti çok yüksek ve satıştan kazanç elde edememe durumunuz var, ünlü bir yazar değilseniz tabi.

Hiçbir yayın evine bağlı kalmadan, tüm yayın hakları ve kazancın büyük bölümü size ait olmak kaydıyla bir e-kitap yazabilir ya da yabancı diliniz çeviri için yeterli ise çeviri yapabilirsiniz. E-kitap yayınlayacaksanız iyi bir araştırma yapıp, güvenilir yerlerden satışınızı gerçekleştirmeye özen gösterebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz