Kitap Seslendirerek Ek Kazanç Elde Etmek

Kitap Seslendirme İşi Yapmak

Boş durmayı sevmeyenler, çalışmaktan zevk alanlar ve ek kazanç elde etmek isteyenler için harikulade bir fikirden bahsetmek istiyoruz. Bu fikir kitap seslendirmek. Düzgün bir diksiyon ve ses tonu ile yapabileceğiniz bu iş ile siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Seslendireceğiniz kitaplar ile zaman zaman yazarları engelli dostlarımız ile buluşturmanın hazzını yaşarken bir yandan da kazanç elde edebilirsiniz. Kitap seslendirme hakkında bilmemiz gereken önemli bilgiler nelerdir?

 • Hatasız ve belirli bir hızda okumak için genel hayatınızda da okumayı seven ve bolca okuyan biri olmak size çok avantaj sağlayacaktır.
 • Kitap seslendirme de duygu geçişi oldukça önemlidir. Sizin okuyuşunuzdan kitabın anlatmak istedikleri ve mevcudiyetindeki duygular dinleyiciye geçmelidir. Evde kitap okur gibi düz yahut çok tiyatral ve abartılı bir okuma da olmamalı, dinleyeni etkileyen bir orta yol bulunmalıdır.
 • İnternet üzerinden sesli kitap dinlemeyi sevenlerin de sayısı oldukça fazla. Bu sebeple kitap seslendirme en popüler zamanını yaşıyor. Bu da elbette çok daha fazla iş fırsatı demektir.
 • Ana dil seviyesinde bildiğiniz bir yabancı diliniz var ise kitap seslendirmelerini yabancı dilde de yapabilirsiniz.
 • Bu iş size daha sonrasında seslendirme işine girmeniz için de referans olabilir. Kitap seslendirmek kendinizi geliştirmeniz açısından da faydalı olacaktır.
 • Kitap okurken kayıtta nefes sesinizi ayarlamak, sayfa seslerinin duyulmaması gibi küçük ancak önemli ayrıntılar yer almaktadır. Titiz davranarak bu kurallara kolayca uyabilirsiniz.

E-Kitap Meraklıları

Kitaplar oldukça farklı ve faydalı dünyalardır. İyi kaleme alınmış bir kitap adeta yazarı ile sohbet etmeye benzer. Kitap meraklılarının yanı sıra yeni dünya düzenine dayanarak internet üzerinden de kitap dinleme furyası muazzam bir rağbet görmektedir. Oldukça farklı ve zevkli bir ek iş kolu olan kitap seslendirme, son zamanlarda çok daha fazla talep görüyor. Kitap seslendirme, e-kitap meraklılarının da fazla olduğu internet dünyasında oldukça iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Küçük bir araştırma ile bu ek iş kolu hakkında çok daha detaylı bilgilere ve gerekli adreslere ulaşabilirsiniz. Özellikle engelsiz toplum projelerinde sıkça kullanılan kitap seslendirme muhtelif amaçlarla eğitim kurumlarında da karşımıza çıkabiliyor. Bu işi gönüllü vatandaşlarımızın yaptığı gibi, belirli adreslerde, muhtelif amaçlara yönelik para karşılığı yapanlarda epey fazla. Yavaş yavaş bir sektör halini almış olan bu iş ileride hayatımızda çok daha fazla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Kitap Seslendirerek Para Kazanmak

Önümüzdeki zamanlarda e- kitap okuma yahut kitap seslendirme çok daha rağbet gören bir iş olacağı kanaatinde olan uzmanlar, bu işi yapan kişilerinde kendini geliştirmeye çok daha açık ve sosyokültürel açıdan çok daha sağlıklı bireyler olduklarını düşünmekteler. Eğer siz de kitapları seviyor, kazanç sağlamanın yanı sıra insanlara faydanızında dokunmasını istiyor ve ek iş yapmak arzusunda iseniz kitap seslendirme hakkında araştırmaya gidebilir ve bu işi ciddiyetle düşünebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumlar(11)

 1. Cevap yaz
  Deniz yorumu:

  Merhabalar, kitap seslendirmek isterim, kitap okumayı seviyorum ve bu işi yapmak isterim. Şimdiden teşekkürler.

 2. Cevap yaz
  eda yorumu:

  kitap okumayı seviyorum yeni mezunum ufak bir kazançta olabilir benim için teşekkür ederim

 3. Cevap yaz
  Nur yorumu:

  Merhaba öğrenciyim ve kitap okumayı seviyorum. Kitap seslendirme işini yapmak isterim

 4. Cevap yaz
  Onur yorumu:

  Merhaba, konu hakkında ilgiliyim. İnstagram adresim : onurozer_10

 5. Cevap yaz
  merve yorumu:

  Merhaba, kitap seslendirmek isterim özellikle 3-6 yaş arasında ki çocuklar için hikaye kitaplarını okul öncesi öğretmenliği mezunuyum

 6. Cevap yaz
  Gulizar yorumu:

  Merhaba, çok kitap okuyan biri olarak kitap seslendirmeni olmak istiyorum. Ana dil düzeyinde yabancı dil mevcuttur.

 7. Cevap yaz
  Fırat Arslan yorumu:

  22 yaşındayım. Bareton ses rengim var. Seslendirme için gayet uygun olduğunu düşündüğüm bir sesim var. Kitap seslendirmeyi çok istiyorum.

 8. Cevap yaz
  Arzu Derin Demir yorumu:

  Merhaba ses tonumun iyi olduğu söylenir kitap okumayı da seviyorum bu isi uygun görülürse keyifle yapabileceğime inanıyorum şimdiden teşekkur ederim..

 9. Cevap yaz
  Varol UÇAR yorumu:

  Merhabalar, profesyonel seslendirmenlik yapmaktayım. Konuyu sadece bilgi olsun böyle bir sektör var diyerek açtıysanız teşekkürler. Aktif halde seslendirme konusunda birlikte çalışabileceğimiz bir platformunuz veya platform varsa belirtirseniz çok sevinirim iyi günler…

 10. Cevap yaz
  şengül yorumu:

  Merhaba ses tonumun iyi olduğu söylenir kitap okumayı da seviyorum engelli bir birey olarak keyifle yapabileceğime inanıyorum şimdiden teşekkur ederim..

 11. Cevap yaz
  Dilek yorumu:

  Merhaba Kitap seslendirmek istiyorum ses tonuma ve diksiyonuma güveniyorum ,keyifle bu işi yapacağımı düşünüyorum ..

Yorumunuz

kitap seslendirerek ek kazanç elde etmek
Kitap Seslendirerek Ek Kazanç Elde Etmek
E-spor'da Para Kazanma Taktikleri
E-spor’da Para Kazanma Taktikleri
Evden Yapılabilecek Ek Gelir Yöntemleri
Evden Yapılabilecek Ek Gelir Yöntemleri
E-Ticaret Sitesi Kurmak ve Geliştirmek
E-Ticaret Sitesi Kurmak ve Geliştirmek
Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İşler
Düşük Sermaye İle Yapılabilecek İşler – 23 farklı iş fikri
İnternetten Yapılabilecek Ek Gelir İşler
İnternetten Yapılabilecek Ek Gelir İşler
yeni iş imkanları
Yeni İş İmkanları
Düşük Bütçeli İş Önerileri
Düşük Bütçeli İş Önerileri
Kış Aylarında Evden Çalışarak Para Kazanmak
Kış Aylarında Evden Çalışarak Para Kazanmak