Kitap Seslendirerek Ek Kazanç Elde Etmek

Kitap Seslendirme İşi Yapmak

Boş durmayı sevmeyenler, çalışmaktan zevk alanlar ve ek kazanç elde etmek isteyenler için harikulade bir fikirden bahsetmek istiyoruz. Bu fikir kitap seslendirmek. Düzgün bir diksiyon ve ses tonu ile yapabileceğiniz bu iş ile siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Seslendireceğiniz kitaplar ile zaman zaman yazarları engelli dostlarımız ile buluşturmanın hazzını yaşarken bir yandan da kazanç elde edebilirsiniz. Kitap seslendirme hakkında bilmemiz gereken önemli bilgiler nelerdir?

 • Hatasız ve belirli bir hızda okumak için genel hayatınızda da okumayı seven ve bolca okuyan biri olmak size çok avantaj sağlayacaktır.
 • Kitap seslendirme de duygu geçişi oldukça önemlidir. Sizin okuyuşunuzdan kitabın anlatmak istedikleri ve mevcudiyetindeki duygular dinleyiciye geçmelidir. Evde kitap okur gibi düz yahut çok tiyatral ve abartılı bir okuma da olmamalı, dinleyeni etkileyen bir orta yol bulunmalıdır.
 • İnternet üzerinden sesli kitap dinlemeyi sevenlerin de sayısı oldukça fazla. Bu sebeple kitap seslendirme en popüler zamanını yaşıyor. Bu da elbette çok daha fazla iş fırsatı demektir.
 • Ana dil seviyesinde bildiğiniz bir yabancı diliniz var ise kitap seslendirmelerini yabancı dilde de yapabilirsiniz.
 • Bu iş size daha sonrasında seslendirme işine girmeniz için de referans olabilir. Kitap seslendirmek kendinizi geliştirmeniz açısından da faydalı olacaktır.
 • Kitap okurken kayıtta nefes sesinizi ayarlamak, sayfa seslerinin duyulmaması gibi küçük ancak önemli ayrıntılar yer almaktadır. Titiz davranarak bu kurallara kolayca uyabilirsiniz.

E-Kitap Meraklıları

Kitaplar oldukça farklı ve faydalı dünyalardır. İyi kaleme alınmış bir kitap adeta yazarı ile sohbet etmeye benzer. Kitap meraklılarının yanı sıra yeni dünya düzenine dayanarak internet üzerinden de kitap dinleme furyası muazzam bir rağbet görmektedir. Oldukça farklı ve zevkli bir ek iş kolu olan kitap seslendirme, son zamanlarda çok daha fazla talep görüyor. Kitap seslendirme, e-kitap meraklılarının da fazla olduğu internet dünyasında oldukça iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Küçük bir araştırma ile bu ek iş kolu hakkında çok daha detaylı bilgilere ve gerekli adreslere ulaşabilirsiniz. Özellikle engelsiz toplum projelerinde sıkça kullanılan kitap seslendirme muhtelif amaçlarla eğitim kurumlarında da karşımıza çıkabiliyor. Bu işi gönüllü vatandaşlarımızın yaptığı gibi, belirli adreslerde, muhtelif amaçlara yönelik para karşılığı yapanlarda epey fazla. Yavaş yavaş bir sektör halini almış olan bu iş ileride hayatımızda çok daha fazla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Kitap Seslendirerek Para Kazanmak

Önümüzdeki zamanlarda e- kitap okuma yahut kitap seslendirme çok daha rağbet gören bir iş olacağı kanaatinde olan uzmanlar, bu işi yapan kişilerinde kendini geliştirmeye çok daha açık ve sosyokültürel açıdan çok daha sağlıklı bireyler olduklarını düşünmekteler. Eğer siz de kitapları seviyor, kazanç sağlamanın yanı sıra insanlara faydanızında dokunmasını istiyor ve ek iş yapmak arzusunda iseniz kitap seslendirme hakkında araştırmaya gidebilir ve bu işi ciddiyetle düşünebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumlar(20)

 1. Cevap yaz
  Deniz yorumu:

  Merhabalar, kitap seslendirmek isterim, kitap okumayı seviyorum ve bu işi yapmak isterim. Şimdiden teşekkürler.

  • Cevap yaz
   Merve yorumu:

   Okul öncesi mezunuyum.Kizima her gece masal okuyorm ses tonum ve okumam çok beğeniliyor kitap seslendirirme olayını araştırdım acaba napmam lazım

 2. Cevap yaz
  eda yorumu:

  kitap okumayı seviyorum yeni mezunum ufak bir kazançta olabilir benim için teşekkür ederim

  • Cevap yaz
   Emine yıldız yorumu:

   Sıkça kitap okurum sesime de güveniyorum bu iş için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

   • Cevap yaz
    Selin yorumu:

    Bir çok arkadaşım gibi okumaktan zevk alıyorum. Nereye başvuru yapmamız gerekli yönlendirme yok..
    Yardımcı olacak birileri lazım 🙏🙏

   • Cevap yaz
    Ayla Gayretli yorumu:

    Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim, sesime güveniyorum. Kitap seslendirmek istiyorum.

 3. Cevap yaz
  Nur yorumu:

  Merhaba öğrenciyim ve kitap okumayı seviyorum. Kitap seslendirme işini yapmak isterim

 4. Cevap yaz
  Onur yorumu:

  Merhaba, konu hakkında ilgiliyim. İnstagram adresim : onurozer_10

 5. Cevap yaz
  merve yorumu:

  Merhaba, kitap seslendirmek isterim özellikle 3-6 yaş arasında ki çocuklar için hikaye kitaplarını okul öncesi öğretmenliği mezunuyum

 6. Cevap yaz
  Gulizar yorumu:

  Merhaba, çok kitap okuyan biri olarak kitap seslendirmeni olmak istiyorum. Ana dil düzeyinde yabancı dil mevcuttur.

  • Cevap yaz
   Duygu Savaş yorumu:

   Merhaba, kitap seslendirmek isterim diksiyonum ve ses tonum uygun.Keyifle bu işi yapacağıma inanıyorum.

 7. Cevap yaz
  Fırat Arslan yorumu:

  22 yaşındayım. Bareton ses rengim var. Seslendirme için gayet uygun olduğunu düşündüğüm bir sesim var. Kitap seslendirmeyi çok istiyorum.

 8. Cevap yaz
  Arzu Derin Demir yorumu:

  Merhaba ses tonumun iyi olduğu söylenir kitap okumayı da seviyorum bu isi uygun görülürse keyifle yapabileceğime inanıyorum şimdiden teşekkur ederim..

 9. Cevap yaz
  Varol UÇAR yorumu:

  Merhabalar, profesyonel seslendirmenlik yapmaktayım. Konuyu sadece bilgi olsun böyle bir sektör var diyerek açtıysanız teşekkürler. Aktif halde seslendirme konusunda birlikte çalışabileceğimiz bir platformunuz veya platform varsa belirtirseniz çok sevinirim iyi günler…

 10. Cevap yaz
  şengül yorumu:

  Merhaba ses tonumun iyi olduğu söylenir kitap okumayı da seviyorum engelli bir birey olarak keyifle yapabileceğime inanıyorum şimdiden teşekkur ederim..

 11. Cevap yaz
  Dilek yorumu:

  Merhaba Kitap seslendirmek istiyorum ses tonuma ve diksiyonuma güveniyorum ,keyifle bu işi yapacağımı düşünüyorum ..

 12. Cevap yaz
  Esra yorumu:

  Merhaba, kitap seslendirmek istiyorum getemde gonullu okuyucu olarak kaydım bulunmaktadır. Ancak profosyonel olarak devam etmek istiyorum.

 13. Cevap yaz
  Neşe Dündar yorumu:

  İyi günler!
  Eski bir Adliye çalışanıyım. Adliyede çalıştığım yıllarda, Amirlerim düzgün Türkçe kullandığıma dair olumlu görüşlerini bildirmişlerdi. Ayrıca 1997 – 1999 yılları arasında Lebib Yalkın Yayımları ve Basım İşleri A.Ş.’nde düzeltmenlik yaptım. Çocukluk yıllarım, TRT’de yayınlanan Okul Radyosu, Arkası Yarın ve Radyo Tiyatrosu gibi programları dinlemekle geçti. Evde herhangi bir yazıyı okurken bile vurgulayarak okumaya özen gösteriyorum. Uygun bulunduğu takdirde kitap seslendirmek isterim. Bu işi zevkle yapacağıma inanıyorum. Teşekkür ederim.

 14. Cevap yaz
  Gökçe Taş yorumu:

  Merhaba!
  Kitap seslendirmeyi çok istiyorum. 2.5 sene oyunculuk ve özel bir tiyatroda sahne amirliği yaptım. Fonetik ve vokal eğitimleri aldım. Türkçe’yi ve okunuşunu doğru yapabileceğime dair kendime güveniyorum. Hikaye anlatmayı ve okumayı çok seviyorum. Yönlendirilebilirsem çok sevinirim, teşekkürler.

 15. Cevap yaz
  nazlı güneş yorumu:

  merhabalar, lise öğrencisiyim kitap okumaktan çok hoşlanıyorum kitap seslendirmek istiyorum

Yorumunuz

kitap seslendirerek ek kazanç elde etmek
Kitap Seslendirerek Ek Kazanç Elde Etmek
El Yapımı Çanta Yaparak Para Kazanmak
El Yapımı Çanta Yaparak Para Kazanmak
Evde Amigurumi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Amigurumi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satmak
Evde Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satmak
Tam Zamanlı Çalışanlar İçin Ek Gelir Fikirleri
Tam Zamanlı Çalışanlar İçin Ek Gelir Fikirleri
Maket Bıçağı Montajı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Maket Bıçağı Montajı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Eldiven Kesimi Yaparak Para Kazanmak
Evde Eldiven Kesimi Yaparak Para Kazanmak
Şiir Okuyarak Ek Gelir Elde Etmek
Şiir Okuyarak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Mandal Montajı Yaparak Ek Gelir Sağlamak
Evde Mandal Montajı Yaparak Ek Gelir Sağlamak