Yatırımcı Arıyorum

KOBİ’ler Web Site Trafiğini Nasıl Artırabilir?

Kobi’lere Ait Web Sitelerinin Trafiğini Arttırmak

Küçük ve orta ölçekli her şirketin, içinde bulunduğu sektöre, konuma veya başlangıç aşamasında olup olmadığına bakmaksızın web sitelerindeki trafiği artırmaya gayret etmesi gerekir. Çünkü pazar hedeflerine ulaşılmasında web sitesi etkili bir rol oynamaktadır. Web sitesi trafiğini artırma da gelen pazarlama stratejisi kullanmak etkili yollardan biridir.

Bu yazıda yeni başlayanlarda dahil olmak üzere Kobilerin gelen pazarlamayı nasıl kullanacağına dair bilgiler mevcuttur:

Gelen Pazarlama Nedir?

Gelen pazarlama kısaca; potansiyel müşterilerin kendileri ve işleri üzerinde olumlu etkiler yaratarak ilk hamleyi yapmaya teşvik eden pazarlama stratejisidir. Ve değerli deneyimler oluşturma süreci olarak tanımlanabilir. Bunu nasıl yapılacağına gelince, şirketin web sitesine ve bloğuna, potansiyel müşteriler ve mevcut müşteriler için kendilerini ve işlerini geliştirecek yararlı içerikler yayınlayarak yapılabilir. Hedef kitle sayfaya bir kez geldiğinde, onlarla e-posta ve sohbet gibi konuşma araçlarını kullanarak etkileşime girilir ve sürekli değerli oldukları hissettirilebilir. Bu çalışma sonucunda, empatik bir danışman ve uzman olarak hareket etmeye devam ederek onları memnun etme şansı yakalanabilir.

Gelen pazarlama, geleneksel giden pazarlamanın aksine, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için mücadele etmeye gerek yoktur. Çünkü oluşturulan içeriklerle ideal müşterilerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışılmaktadır ve bu şekilde nitelikli potansiyel müşterileri çekebilir. Aynı zamanda müşteri sadakati de oluşturulabilir. Web Sitesine Zarar Veren Seo Çalışmaları

Gelen Trafiği Kullanmak İçin Adımlar

Gelen pazarlama kavramıyla ilgili temel bir anlayışa sahip olduktan sonra pazarlamadaki acil, olumlu değişiklikleri görmek ve web sitesine gelen trafiği artırmak için faydalanabilecek taktiklerden bazılarına göz atabiliriz:

  • İçeriğin kral olduğunu bilinmelidir: İçeriğin kral olduğu sözü denenmiş, doğru bir cümledir ve geçerliliğini hala sürdürmektedir. Tabi ki kaliteli içerik sunmak şartı ile bu kural geçerlidir. İdeal müşterilerinizin aradığı ürün ya da hizmetle ilgili bir bloglama başlamak web sitesindeki trafiği artırmanın harika bir yoludur. Her gün ya da haftada üç ila dört defa yayınlanacak olan içerik etkili olabilir.
  • Sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanılmalıdır: Sosyal medyayı kullanarak kendinizi ve içeriğinizi tanıtmak web sitesi trafiğini artırmanın diğer bir yoludur. Blog içeriğinizi, izleyiciler tarafından takip edilmesi ve siteye çekmek için, yayına girer girmez sosyal medya takipçilerinizle düzenli olarak paylaşmayı prensip haline getirmelisiniz. İstatistiklere göre paylaşılan fotoğraflar diğer paylaşımlara göre ortalama olarak yüzde 53 daha fazla beğenilmektedir. Buradan yola çıkarak paylaşımların fotoğraflı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Yüksek arama hacmine sahip anahtar kelime öbekleri kullanılmalıdır: Blogların aramalarda daha fazla kişiye ulaşması için çok hedefli arama terimleri kullanılmalıdır ve bunlar genellikle üç veya daha fazla kelimedir. Uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri ile ilgili en iyi şey, özellikleri nedeniyle yalnızca çok hedefli trafik yönlendirmelerine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda başka daha kısa arama terimlerinden çok daha az rekabetçi olmalarıdır. Bu terimleri anahtar kelime öbeklerini kullanarak blog oluşturulduğunda web sitesi trafiği hızla artacaktır
  • Tüm internet kanallarının hareketleri takip edilmeli ve test edilmelidir: Tüm açılış sayfaları, içerik teklifleri, e-postalar, web sayfası gibi aktiviteler yakından takip edilirse, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı daha doğru bir şekilde ölçülebilir. Bir A / B testi yapmak, pazarlamayı geliştirmeye ve daha fazla trafik kazanmak için web sitesini iyileştirmeye yardımcı olacak her işlemin faydasını gözlemleme şansı verir.
  • Basit ve pratik web sitesi tasarımıyla müşteri deneyimini geliştirilmelidir: Sitenin hak ettiği trafiği oluşturmamasının ana nedenlerinden biri çok zor veya karmaşık olması olabilir. Daha kullanışlı ve pratik web sitesi tasarımı sunmak kullanıcıların harika deneyimleri paylaşma olasılıklarının daha yüksektir ve doğrudan siteye daha fazla trafik yönlendirilmesine neden olur.

Tüm bu adımlar, gelen pazarlamanın KOBİ’nizin web sitesi trafiğini arttırmasına ve hatta tüm önemli müşterileri yakalamaya başlamasına yardımcı olabileceği yollardan sadece birkaçıdır. Gelen pazarlamanın sağladığı olumlu etkilerle sadece web sitesi trafiği artmakla kalmayıp, aynı zamanda markayla etkileşime geçecek sadık müşteriler kazanılmasına da faydası olacaktır. Web Sayfanızda Kullandığınız Kelimeler Başarınızı Nasıl Etkiler?

Kobi’lerde Aktif Pazarlama Stratejisi

Müşterilerle iletişime geçmenin en etkin yollarından biri olan içerik oluşturma son dönemlerin en aktif pazarlama stratejilerinden biridir. Günümüzde her firma ya da bireysel web sitesi hedef kitlesinin ilgisini çekmek için blog sayfalar oluşturmakta ve sürekli güncellemektedir. Çünkü içerik kraldır ve pazarlamadaki gücü aşikardır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz