Yatırımcı Arıyorum

Kobilere Verilen Destekler

Kosgeb Tarafından Kobi Destekleri

Bugün bir çok iş kurmak isteyen girişimcilerimiz yahut işini büyütmek isteyen kobilerimiz mevcut. Ancak bir çoğu nakit yetersizliklerden dolayı planlarını ertelemekte. Bu girişimci ve kobilerimiz kadar ülke istihdamını da etkilemekte. Bu gidişe son veren ve önümüzü açan destek kredileri ve destek programları ile artık girişimcilerimize rahat nefes aldırıyor. Sadece girişimcilerimiz veya büyümek isteyen kobilerimizin değil, aslına bakarsanız ülkemizin de sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında çok büyük rol oynayan bu destek programları, rekabet düzeyi ile birlikte belirli oranda kaliteyi de arttırmakta.

Örneğin ağırlıklı olarak kobilere hizmet ve destek veren bir kurum olan KOSGEB, iş kuracakların yahut işini büyütmek isteyenlerin modern işletmecilik düzeyinden yararlanmalarını sağlayan ve bu yolda maddi destekte bulunan adeta bir can simididir. Girişimciler ve kobileri kazanmaları, büyümeleri, ayakta kalmaları için destekleyen bu devlet kurumu, ayrıca çok farklı başlıklarda, oldukça donanımlı eğitimlerde vermektedir. Lojistik eğitimden, tedarik etmeye kadar muhtelif bir çok faydalı başlıklarda eğitimler sunmaktadır. Ticaret kültürü, iş bilinci ve finansal konularda verilen bu eğitimler kısa süreli olup katılması zorunludur. KOSGEB ayrıca, laboratuvar hizmetleri, kalite geliştirme hizmetleri, danışmalık, gümrük birliği ile ilgili hizmetler ve bunun gibi bir çok alanda da yardımlar sunmakta. KOSGEB size maddi desteğini, siz kendi ödemelerinizi ve harcamalarınızı kendiniz karşıladıktan sonra, istediği evrakları ve faturaları eksiksiz sunabildiğiniz taktirde size geri ödeme yaparak gösteriyor.

Kobiler İçin Destek Programları

Diyelim ki KOSGEB şartları size uymadı yahut siz başka bir yol tercih ediyorsunuz. Bunun yanı sıra ülkemizin en büyük ve en güvenilir bankaları da, son derece uygun geri ödemeleri olan, girişimcilere özel hazırlanmış krediler sunmakta. Bu kredilerden en uygun olanını, çalıştığınız yahut farklı bir bankadan alabilir, bireysel bankacılık danışmanınız ile size en uygun ödeme planını çıkararak hayalini kurduğunuz işinize kavuşabilirsiniz.

Bankalar haricinde bir çok vakıf ta girişimcilerimize, özellikle inovatif fikirleri olan girişimcilerimize destek vermekten büyük mutluluk duyuyor. Ekonomimizin ayaklarından biri olan kobilerimizin kazanması ve büyümesi ülkemizin de kalkınması anlamına gelmektedir. Ülkemizde artık bir çok kurum ve vakıf üretime fevkalade önem veriyor. Üretmenin bizi ayakta tutacağını, ülke olarak kalkındıracağının bilincinde olan bu kurum ve vakıflar haricinde yine bu mantıkta olan nice bireysel yatırımcılar ve hatta melek yatırımcılar bulunmakta. KOBİGEL Destek Programı

Melek yatırımcı son zamanlarda sıkça duyulan ancak kısa sürede bir çok girişimciye büyük destekler vermiş, bugün ayakta duran bir çok işletmeye destek olmuş finansal kurtarıcılardır. Unutmamak gerekir ki günümüzde artık üretmek ve gelecek vaat eden fikirler çok önemli. Siz üretmeye, yenilikleri ihtiyaçlarla birleştirmeye gönül verin. İşin finansal kısmı bir şekilde sizin de azminizle beraber desteklenecektir. Hizmet sektöründe olduğunuzu ve çalıştığınız kadar kazanabileceğinizi unutmamanız gerekir. Ufak bir bütçe ile mevcutta olmayan ve muazzam fikirlerle örülmüş bir işi kurarak büyük paralara satan firmalar, isimler size kılavuz olabilir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz