Komisyonculuk Yaparak Para Kazanmak

Yüklü oranlar da sermayeler yatırarak riskler alınan bir iş değildir komisyonculuk. “Kazanmam gerek, kendi işimin patronu olmak istiyorum“ diyenlerin yapılması tavsiye edilen iş alanlarından sadece biri halindedir. Ürün yada hizmet üretimden alıcıya giden yolda birçok aşama kateder. Alıcının eline ulaşıncaya kadar toptancıdan perakende satış ve satış elemanın elinden gibi bir çok yoldan geçer.

Komisyon Nedir?

Kar payı, ulaşım ücreti ve tanıtım ücretleri eklenerek bir ürün yada hizmetin fiyatı belirlenmektedir. Oluşturulan fiyat da toptancı, üreticinin ve firmaların ürün hangi kademelerden geçmiş ise hepsinin ürün ya da hizmet üzerin de bir kar oranı vardır. İş alanın da bu bütün aşamalar da satışa sunulmuş üründen sağlanan kar’a “komisyon“ diyebiliriz.

Komisyoncunun Çalışma Şekli

Ürünün yada hizmetin mağazalar da veya dükkanlar da satılması yerine çalışma arkadaşları oluşturup satış ortakları durumuna getirilerek belirli komisyon verilir, alıcılarla iletişime geçilerek satışın gerçekleştirilmesi talep edilir. Komisyonculuk satıcı ve alıcıyı buluşturarak fiyat oranlarının arttırılması piyasa analizi yaparak ürünün sunumunu gerçekleştirmektedir.

Aslında insanın en büyük sermayesi aklı, bilgisi ve yetenekleridir. Maddi olanaklar tabi ki önemli bir unsur ama ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız maddi imkanlar yetersiz durumda kalıyor. Her hangi bir iş alanını da üretici ve tüketiciyi buluşturarak satışın gerçekleştiğin de komisyonu alır. İş yeri açmaya, personel ücreti ve sigorta bedeli ödenmez sadece aklınızı ve kabiliyetlerinizi kullanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Komisyoncu Nasıl Çalışır?

Bir alan belirleniyor müşteri ve satıcı arasında iletişim kuruluyor pazar yaratılıyor ve satış gerçekleşerek kar payını alıyor. Alıcı ve satıcı arasında ilişkileri takip altına alıp ilişki trafiğini yönetmek ve çözümler bulmakla yükümlüdür. Satışın gerçekleşmesi komisyonculuk yapanlar için para akışı kazanç kaynağı anlamına gelmektedir. Bir nevi bir komisyoncu kendini düşünerek alıcının ürünü yada hizmeti alıcının alması için çabalamalı satışı gerçekleştirerek üzerine düşen payı almalıdır.  Bazı komisyoncular nadir durumda olsa da sabit ücret düzeyinde de çalışabilirler.

Komisyoncunun Görevi

Komisyoncuların görevlerinden olan alıcıyı bulup talep ettiği ürün ya da hizmeti satın alması için müşteriye getirmesi gereklidir.  Komisyoncu yaptığı işi tamamlamadan ödeme ücretini kazanmış olmaz. Günümüz de en çok pazarlama, emlak, gayrimenkul ve artık internet pazarlama alanların da yoğun olarak yapılmaktadır.  Komisyonculuk yapanlar ticaret süresinin kısalmasını sağlarken alış veriş ve satışın hızlanmasını hedeflemektedirler. Komisyonculuk işini internet üzerinden de olmak üzere kolaylıkla kabiliyeti olan herkesin yapabileceği meslekler arasında yer alıyor.

Komisyonculuk Güven Gerektirir

Riske atılmış büyük oranlar da sermaye yok, iş yeri açılarak masraflarını karşılamak zorundalığı olmayan işlerden komisyonculuk. Yapılması gerek iletişimi güçlü, hitabet yeteneğine sahip, pratik zeka ve güven aşılaması gibi becerilere sahip olan herkesin meslek dalı olabilir.kobi vadisi

Yorumunuz

komisyonculuk yaparak para kazanmak
Komisyonculuk Yaparak Para Kazanmak
ejderha nefesi satışı yapmak
Ejderha Nefesi Satışı Yapmak
Tarımsal İşletme Açmak - İş Fikri
Tarımsal İşletme Açmak – İş Fikri
Market Ürünlerinin Online Satışını Yapmak
Market Ürünlerinin Online Satışını Yapmak
sor salonu açmak
Spor Salonu Açmak
Apartman ve Site Yönetim İşi Kurmak
Apartman ve Site Yönetim İşi Kurmak
Kurye Servisi İşi Kurmak
Kurye Servisi İşi Kurmak
Temizlik Ürünleri Üretimi Yapmak
Temizlik Ürünleri Üretimi Yapmak
Ar-Ge Merkezi Kurmak
Ar-Ge Merkezi Kurmak