Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb Başvurusu Hakkında

Kosgeb Desteği Almak

Küçük veya orta ölçekli bir iş kurmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsunuz. Bunun için de KOSGEB hibelerinden yahut kredilerinden yararlanmak istiyorsunuz. Girişimcilere ödenek olanağı sağlayan ve önemli bir devlet desteği olan KOSGEB, işinizi kurma yolunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak bilinmesi gereken, harcamalarınızı evvela sizin yaptığınız, gerekli ve istenen evrak ve faturaları eksiksiz teslim ettikten sonra yaptığınız harcamaları geri aldığınızdır.

Kosgeb’den Hibe Destekleri

KOSGEB hibelerinden yararlanabilmek yahut kredi alabilmeniz için KOSGEB’ in düzenlediği belirli saatlerdeki eğitimlere katılmanız zorunludur. Bu eğitimler genellikle müsait olabileceğiniz zaman dilimlerinde olup ücretsizdir. Sektörlere göre eğitim saatleri değişiklik gösterse de çok uzun saatler almamaktadır. Burada amaç, en önemli konuları ile sizleri bilgilendirmek, KOSGEB hakkında bilgi ve fikir sahibi olmanızı sağlamaktır. Sektörlere göre eğitim saatlerini, günleri ile beraber, en güncel hali ile www.kosgeb.gov.tr adresinden bulabilirsiniz.

Elbette öncelikle aklınızda bir iş planınız ve elinizde bir sunumunuz olması şart. İş planınızın da KOSGEB’ in destekleyeceği bir kol ve plan olması da kaçınılmaz. KOSGEB’ in hangi işleri desteklediği yönünden bilgileri de yine web adresinden ayrıntılı olarak alabilirsiniz. Evvela yapacağınız faaliyetlerle ilgili kısa ve anlaşılır bilgiler vermeniz gerekmektedir. Sunumunuz değerlendirmelerde fevkalade önemli olup sonucu belirlemede büyük etkisi olacaktır. Sizden istenen diğer belgeler ile de KOSGEB’ e başvurmalı ve sunumunuzu gerçekleştirmelisiniz. Sunumunuz heyet tarafından değerlendirilmeye alınacak ve müspet veya menfi çıkan sonuç size bildirilecektir. Sonuç olumlu olduğu taktirde veri tabanına kaydınız yapılacaktır. Büyük işler içindir bu destekler ben alamam gibi doğruluğu olmayan düşüncelere girmeyiniz. Bir büfe, terzi dükkanı yahut nikah şekeri yapımı gibi basit görünen işlerde dahi KOSGEB desteği almanız mümnkündür.

Not: KOSGEB tarafından talep edilen iş planı projesi hakkında destek almak istiyorsanız, Kobi Vadisi olarak size profesyonel hizmet vermekteyiz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: KOSGEB İş Planı sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kosgeb Sitesine Kayıt Olmak

Veri tabanı kaydınızdan sonra size e- kobi sistemine giriş yapabileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifresi verilecektir. Bu şifre ile mevcut bir takım belgeleri ve beyannamenizi doldurmanız gerekiyor. Akabinde size sunulacak süreci dikkatle takip etmeniz ve sizden istenen belgeleri zamanında teslim etmeniz gerekmektedir. Bu takibi kolay bir süreç olmakla beraber, son bulduğunda desteklerden yararlanmaya hak kazanmış olacaksınız. Tahmininizden daha hızlı ilerleyen bir süreç olmakla beraber, yeni kuracağınız iş yaşamınızda çok büyük destek olacaktır. Otuz bin ile yetmiş bin tl arası hibe kredi alabileceğiniz gibi, elli bin ile yüz bin tl arası geri ödemeli, faizsiz kredi alma şansınızda mevcuttur. Örneğin işletme kurma giderlerine bağlı iki bin tl lik destek olsun, kurulum aşamalarında karşınıza çıkacak makine, teçhizat gibi harcamalara verilecek on sekiz bin tl lik destek olsun hangi girişimciye iyi gelmez ki?

Kendi işini kurma gayreti gösteren küçük veya orta ölçekli girişimcilerimize devletimiz artık elinden gelen desteği vermek için KOSGEB aracılığı ile titizlikle çalışmaktadır. Yeterli miktarda sermaye oluşturamadığınız taktirde işinizi kurmakta ve hayallerinizi hayata geçirmek hususunda KOSGEB size yardımcı olacaktır. Aslında girişimcilerimizin fikirleri ve devletimizin desteği buluştuğunda, girişimci kadar ülke istihdamı da kazanmaktadır.

Kosgeb’in Girişimcilere Verdiği Destek

KOSGEB’ in genel hedefi ve amacı daha çok iş yeri açılmasına teşvik etmek ve istihdamı kuvvetlendirmektir. Asıl olan işinize karar verir iken size ihtiyaç olan işi ve lokasyonu denk getirebilmektir. Kobilere verilen desteklerden bazıları ise işbirliğine bağlı güç birliği desteği, kobi proje destek programları, AR-GE hizmetleri, laboratuvar hizmetleri bulunmaktadır. Bir çok hususta girişimcisini yalnız bırakmayan KOSGEB, kendi ayakları üzerinde durmak arzusunda olan ve bu arzularını gerçekleştiren nice ev hanımlarının da hayallerini gerçek kılmıştır. KOSGEB kobiler ve girişimciler arasında rekabeti de sıcak tutarken kalite ve standartların da yükselmesinde büyük rol oynamaktadır.

Ayrıca rekabetleri de uluslar arası platforma taşıma hususunda da büyük önem arz eden KOSGEB, özellikle kobi çevrelerinde proje ve kalite bilincinin oluşmasında da büyük etki sağlamaktadır. AR-GE konularında da tam destek sağlarken, ülke genelinde inovatif fikirlerin hayata geçirilmesinde rolü büyüktür. KOSGEB ile kurulan işletmelerin başarılı hikayeleri ve sürdürülebilir olmaları diğer yeni girişimcilere de şevk vermektedir. Başarılı olan her girişimcimiz ülkemiz adına da çok büyük bir kazanç olmaktadır. KOSGEB’in ise beklentisi ülkeyi güçlendirecek ve istihdam sağlayacak adımlarla ilerleyecek, azimle çalışacak kişiler ve iş sahalarıdır.

İstekle çalışacak ve geleceğe bakan herkese, şartların el verdiğince KOSGEB’ in kapıları açıktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments