Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb Engelli Kredisi

Günümüz iş hayatı üzerinde engelli vatandaşlarımızın da devletimiz sayesinde girişimcilik ruhu aşılanması açısından çeşitli kurum ve kuruluşların destekleri ile iş hayatına uyum sağlamaları aşılanıyor. Engelli vatandaşlarımız devlet destekleri ile birlikte herhangi bir işe ya da kuruluşa bağlı kalmadan Ziraat Bankası Devlet Destekli Kredisi sayesinde girişimciliğe adım atabiliyorlar.

Engelli vatandaşlarımızın iş hayatı içerisindeki yaşadıkları zorlukları düşünen KOSGEB, tüm engelli vatandaşlara bir takım iş projelerindeki başarılarının devamlılığını sağlamak adına tam destek veriyor. Verilen bazı destekler sayesinde engelli vatandaşlarımız,  ülke sınırları içerisinde onlarca proje geliştirilerek ticaret ve uluslararası platformlarda ülkemizin isimlerini sergilemeyi başarıyor. Verilen bu tarz destekler ile birlikte hem engelli vatandaşımız girişimcilik ruhu kazanarak değişim gösteren gelirler elde ediyor hem de ülkemizin ismi dünyaya yayılıyor.

Engelli Kredisi ve Banka Şartları

Ülke sınırlarımız içerisindeki bazı bankaların engelli vatandaşlara sağlamak üzere olduğu desteklerini bir takım kamu kurumlarındaki insanlar aracılığı ile engelli vatandaşlara sağlandığı gözlemleniyor. Bu desteklerden öne gelmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından sağlanmış olan Engelsiz Destek isimli kredi olduğu belirtiliyor.

Oluşturulan Ziraat Bankası Engelsiz Destek Kredisi 60 ay süresince geri ödeme şartı ile bu krediyi almak isteyen kişilere kendilerine özel bir iş kurmaları için imkânlarını sürdürüyor. Bu imkânlar göz önüne alındığında kredilerin içeriklerine göz atacak olursak, engelli vatandaşlarımızı kapsıyor olan bireysel emeklilik gibi hizmetlerin de ekstra avantajlar sunarak, bireyin yararlanmasını sağlayan bir takım imkânlar olduğunu belirtebiliriz.

Bu imkânlardan yararlanmak isteyen engelli vatandaşlarımızın uygulaması gereken temel durumlar meydana geliyor. Bu temel durumlardan bir tanesi de Engelsiz Kredi alabilmek için yapılması gereken başvuruların şahsen yapılma zorunluluğu olduğu belirtiliyor. Engelli vatandaşlarımıza sunulan bu imkânların sağladığı girişimcilik destek programlarına da katılabilmeleri devletimiz tarafından sağlandığı görülüyor.

Devletimizin engelli vatandaşlar üzerinde sağlamış olduğu bu kredi türü, kendi iş yerlerini kurabilmeleri açısından iki farklı durum içerisinde izlenmesi gereken bir yol oluşturduğu belirtiliyor. İzlenmesi gereken yollardan bir tanesi KOSGEB içerisinden alınan kredi olup, diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından sağlanmış olan kredi türü olarak beliriyor. Her iki kredi türünden de yararlanabilen engelli vatandaşlarımız kendilerine ait iş yerleri açabilme konusunda özgür kılınıyor.

KOSGEB Avantajları

Oluşturulmuş olan kredi türlerinden KOSGEB’in engelli vatandaşlara sunmuş olduğu bazı avantajların olduğunu belirtiyor. Bu avantajlar içerisinde hibe ve de faizsiz kredi imkânı sunduğunu vatandaşlar ile paylaştığı biliniyor. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Engelsiz Kredi paketi içerisinde ise düşük faizler ile birlikte engelli vatandaşlarımızın kredilerini geri ödemelerine yardımcı olmak adına uzun süre ödemeli kredi türünü oluşturduklarını belirtiyor.

Bu kredi türlerinden yararlanmak için yapılması gereken özel bir durum oluşturulması gerekmiyor. Yararlanılmak istenen kredi türleri için ilgili birime giderek başvuru yapılması yeterli bulunuyor. Başvurusunu gerçekleştirmiş olan vatandaşlarımıza tam destek sağlanarak iş hayatına adım atması konusunda eğitim ve çalışmalar yapılarak kredilerin tamamlandığı gözleniyor.

KOSGEB’den Kredi Almak İsteyen Engelli Vatandaşlar

Günümüz insanlar üzerinde oldukça yaygınlaşmış olan girişimcilik ruhu için hibe ve faizsiz kredi imkânları gibi bir takım çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların içerisinde KOSGEB’in sağlamış olduğu engelli vatandaşlarımız için sağlam olduğu düşünülen bir kredi türü meydana getirildi. Bu vatandaşlar için aynı zamanda hibe ya da kredi de %10 ve de engelli vatandaşlarımızın bulunduğu ortamlara göre değişiklik gösteren destekler meydana getirildiği bildiriliyor.

Verilen bu desteklerin bazıları geri ödemesiz olup, bazıları ise uzun vadeli ödeme olarak belirleniyor ve de engelli vatandaşlarımızı zor durumlarda bırakmamak için çalışmaların devamlılığı sürdürülmeye devam ediliyor. Yatırımın Önünde Engel Yok

Ülke sınırlarımız içerisinde engelli vatandaşlara sunulmuş olan bu destekler ve krediler için kişilerin izlemesi gereken yollardan biri de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması gerektiği belirtiliyor. Alınan bu eğitim sonrasında ise İş Alanı Projeleri ve de Girişimcilik Destek Programından yararlanmalarını sağlayarak, kurmak isteyecekleri iş yerleri için harcamalarına %10 daha fazla avantaj sağladığı düşünülen bir ödeme imkânı sağlanıyor.

Hepimizin bildiği üzere ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızı iş hayatına kazandırmak adına verilen bu kredilerin kişileri ayakta kalmaları konusunda motive ederek yüksek seviyelerdeki projelere imza atmalarına olanak sağlandığı görülüyor.kobi vadisi

Yorumunuz