Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb İle Faizsiz Kredi Almanın Yolları Nelerdir?

Kosgeb’den Faizsiz Kredi Almak

Günümüz iş hayatı üzerinde kendi işinin sahibi olmak isteyen binlerce kişinin olduğu gözlemleniyor. Bu gözlemler sonucunda kişilerin çeşitli kurum ya da kuruluş üzerinden başvurular yaptıkları görülüyor. Türkiye’de binlerce kişi kosgeb adlı kuruluşa başvurular yaparak kazanç kapılarını açmak istiyor. Fakat sadece başvurular yapmak yetersiz kalıyor. Kişinin bir gelir kapısı oluşturabilmesi için düşünebilmesi, istemesi ve de oluşturacağı planlara göre hareket etmesi gerekiyor. Her iş sektöründe olduğu gibi bu tarz etkenlerin de maddi boyutları meydana geliyor.

Genel olarak bir kişinin hayatını incelersek, yeterli sermayesi olmaması durumunda aklındaki planlanmış işin gerçek hayata uyarlanması zaman alabiliyor. Bu gibi durumlarda çeşitli faktörler gelişme gösteriyor. Günümüz girişimcilerinin kişisel işlerini hayata geçirebilmesi ve de ülke ekonomisine katkıda bulunabilmesi için devlet tarafından desteklenen kredilere ihtiyaç duyarak, kendi içerisindeki oluşturmuş iş çeşidini hayata geçiyor. Genç girişimcilerin yapmış olduğu iş sektöründeki bazı projelerin devlet tarafından yapılmış olan yardımlara halk dilinde hibe deniyor. Bu hibeler sonucunda ise kosgeb devreye giriyor.

Kosgeb Girişimcilere Hangi Etkileri Sağlıyor?

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 1990 yılında kurulumu devlet tarafından tamamlanmış ve günümüzde devamlılığını korumaya devam ediyor. Genel olarak ülkemizde meydana gelen sosyal ihtiyaçlar ya da ekonomin bir miktar karşılanabilme gibi durumlarının küçük ya da orta büyüklükteki işletmelerin etkileri ile ülkemiz sanayi paylarının arttırılması amaçlanarak kurulması uygun görülmüştür.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın bu gibi ölçeklerdeki işletmelerin rekabetlerini arttırması ve de güçlenmelerini sağlamak amacı ile hizmetlerine devam etmektedir. Kosgeb’in girişimciler üzerinde birçok hizmeti var. Bu hizmetlerden başka bir örneği ise ülkemiz KOBİ’lerin ihracat düzeyi üzerinde fazlalaşma durumlarını belirleyip, fazlalaşma sağlayarak kurumsallaşmalarını ön görüyor. Bu kurumsallaşmalar ile Ar-ge gibi konular üzerinde de çeşitli kontroller ile kendilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyorlar.

Kişiler Hangi Durumlarda Kosgeb Desteği Alabiliyor?

Günümüz iş dünyası üzerinde ya da halk arasında konuşulan konulardan bir tanesi de kişinin açmak isteği iş sektörleri olduğu gözlemler arasında yer alıyor. Bir takım kişiler iş kurmak istiyor ve de bu durum kredi çekme gibi faktörlere dönüşerek iş hayatına atılım gerçekleşiyor. Kişinin kredi çekerken dikkat etmesi gereken durumlardan biri ise destektir. Ülke ekonomisi üzerinde kredi çekmek isteyen bir kişinin düşündüğü yollardan biri de kosgeb kredi desteği olduğu görülüyor. Zihinlerinde kurmayı planladıkları işleri her kişi gerçeğe yansıtamıyor. Çünkü kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için kişi üzerinde mevcut olması gereken faktörler meydana geliyor.

Herhangi bir kurum ya da kuruluş üzerinden uygun görülmüş olan iş kurma danışmanlıkları adlı eğitimini ya da uygulamalı olarak kişiye aktarılmış olan eğitim desteği alan kişiler faydalanabiliyor. Bir diğer faktör ise çeşitli kurumlarca belirlenmiş üniversite sınırları içerisinde gerçekleşen Genç Girişimci Geliştirme Programı’na katılım sağlayıp mezun olanlar ve sertifikalarını alan kişiler faydalanabiliyor. Kosgeb kredi desteği almak için gerekli son durum ise İŞGEM bünyesi içerisinde bulunan girişimciler içerisinde son bir yıl içerisinde herhangi bir işletme sahibi olan kişilerin kosgeb desteğinden faydalanacağı önemle belirtiliyor.

Not: KOSGEB tarafından talep edilen iş planı projesi hakkında destek almak istiyorsanız, Kobi Vadisi olarak size profesyonel hizmet vermekteyiz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: KOSGEB İş Planı sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kosgeb Hangi Görevleri Yapıyor?

Ülkemiz üzerinde zaman ilerledikçe genç girişimcilerin oldukça fazlalaştığı gözlemleniyor. Girişimciler kendi bünyelerinde geliştirmiş oldukları projeleri hayata geçirmek istiyor ve de bu gibi durumlarda sermaye devreye girerek bazı kişiler üretmiş oldukları projeleri hayata geçiremiyor. Bu gibi durumlarda Kosgeb devreye giriyor.

  • Ülkemiz içerisindeki teknoloji düzeyini yükseklere taşımak adı altında ve mevcut olan teknolojik bilgilere erişim sağlayarak yeni bilgiler üretmeyi sağlıyor ve de üretilen teknolojik bilgilerin yaygınlaştırılmasına olanak sağlıyor.
  • Birçok Üniversite ya da Araştırma Merkezlerindeki imkânları belirleyerek bu imkânlardan girişimcilerin yararlanmasını ve de teknolojiye dayalı bilgilerin geliştirilmesini sağlıyor.
  • İşletmeler üzerindeki yatırımları, üretimleri, yönetim ve de planlanma konuları üzerinde beceri yönden güçlendirilmelerine imkân sağlıyor.
  • Günümüz birçok işletmenin pazarlama gibi sorunlarına çözüm üreterek, işletmelerin ülke sınırları dışarısındaki pazarlar üzerinde rekabet edilebilir olmasına olanak sağlıyor.
  • Genç girişimcilere girişimcilik kültürünü geliştirme ve de yaygınlaştırma gibi konular üzerinden tedbirlerini almaları için çalışmalar yapıp, yerli ya da yabancı sermayelerinin katkılarıyla gerçekleştirilmesi uygun görülen birçok yatırımın oluşturulması üzerinde çeşitli çalışmalar ile desteğini sağlıyor.

Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz