Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb ve Hibe Destek

KOSGEB girişimcilere destek veren, istihdam sağlanması adına çalışan bir kurumdur. Peki bu desteği hangi şartlarda ve nasıl alabilirsiniz? Girişimcilik desteğinden yararlanmak için KOSGEB’e kayıt olmak ve KOSGEB’in desteklediği faaliyetlerden birini iş olarak seçmeniz gerekmektedir. KOSGEB’in size vereceği aşağı yukarı yetmiş saatlik bir eğitim olacaktır. Evvela bu eğitimi almanız gerekiyor. Bu eğitimler, kuracağınız işte daha başarılı olmanız için verilmekte ve zorunludur. Günde dört ile altı saat arasında olabilmekte, hemen hemen iki günde bir olmaktadır. Kobilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışan KOSGEB, eğitimleri tamamladıktan sonra size bir sertifika verecektir. Tüm eğitimler ve sertifikalar ücretsizdir.

Akabinde işletmenizi kurmak için yapacağınız harcamaların tüm faturalarını ve evraklarını titizlikle saklamanız gerekecektir. İş planınıza ait  projenizi kurul karşısında sunum yapmak için hazırlamalısınız. Sunum esnasında çok fazla vaktiniz olmayacaktır. İş planınızın yapısı ile alakalı sorularda gelecektir size. Daha sonra kurum iş planınızı onaylayacak yahut geri çevirecektir.Onaylar ise KOSGEB’te ve elbette hayallerinizde bir adım daha ilerlemiş olacaksınız. Kuracağınız işe uygun olarak otuz bin, elli bin yahut otuz bin hibe artı yetmiş bin geri ödemeli kredili olmak üzere toplam yüz bin tl olmak üzere muhtelif rakamlarda kredi yahut hibe destek alabilirsiniz. KOSGEB bayanlarımıza ve özürlü statüsünde girişimcilere çok daha öncelik tanımakta.

Ekonomik özgürlüğünü kazanmak ve kendi işinizi kurmak için KOSGEB fevkalade bir kapı aralayabilir sizin için de. Bugün binlerce insan KOSGEB ile kendi ayaklarının üzerinde durmaktadır. KOSGEB sayesinde iş kuranlar hem kendileri kazanmakta, hem ülkemiz kazanmakta, istihdam sağlanmaktadır. Aklınıza takılan soruları KOSGEB Müdürlüklerini ziyaret ederek, uzman kişiler ile görüşerek cevaplandırabilirsiniz.

Unutmayınız ki projeniz kabul olsa dahi işinizi kurarken ilk ödemeleri siz yapıyorsunuz. Daha sonra hak edişlerinizi, geri ödemelerinizi KOSGEB size ödemekte. KOSGEB çok geniş bir faaliyet alanı içerir. Devletin girişimcilere büyük bir desteğidir bu kurum. Başarı da KOSGEB’in etkisi oldukça yüksektir. Girişimciliği anlatmak, sevdirmek ve ilgili kişileri cesaretlendirmek için KOSGEB vazifelerini yerine fevkalade getirmektedir. Daha fazla kurumsal olma anlayışı başta olmak üzere, hep birlikte büyümenin ve gelişmenin açısından oldukça olumlu katkıları bulunmakta bu kurumun. İster maharetleri ile evine katkı sağlamak isteyen bir ev hanımı olun, ister büyük düşünen bir kobi. Küçük ve orta ölçekli girişimcilerin kapasitelerini  geliştirmek ve kazanmalarını sağlamak amacı ile görev yapan KOSGEB, bir çok sektörü desteklemekte, girişimci adaylarına ve kobilere destek sağlamaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kurulan ve faaliyetlerine devam eden KOSGEB, muhtelif destek programları ile de hizmet vermektedir. Devlet tarafından verilen destek kredileri ve hibeler, girişimci ruhunu yaygınlaştırmak ve yeni işletmelerin açılmasına teşvikte bulunmak için verilmekte hem insanımızın, hem ülkemizin kalkınması için çalışılmaktadır.


Kosgeb hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara, kobivadisi editörleri tarafından günlük olarak düzenli bir şekilde eklenen KOSGEB makalelerine göz atabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz