Yatırımcı Arıyorum

Kredi Nasıl Çekilir?

Bireysel krediler, ticari krediler, konut veya taşıt kredileri gibi farklı kapsam ve çok boyutlu kombinasyonlarda tasarlanan krediler, zor durumların kurtarıcısı mıdır?

Yoksa, durumun sürdürücüsü ve yineleyicisi midir?

Kredi kullanmak mantıklı mı yoksa elzem mi? Kredi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Özellikle Türkiye’de krediler, her günün gündemin temel konuları arasındadır. Girişimciler, yatırımcılar, KOBİ’ler veya sıradan vatandaşlar…

Ülke olarak duygudaş olduğumuz ender konulardandır. 18 yaşına gelen pek çok vatandaşın kullandığı ve ortalama 65 yaşına kadar devam eden kredi çekme geleneği, ekonomiye kâr mı, zarar mıdır?

Banka Kredisi Çekmek

Hangi kredi ne işe yarar ve nasıl çekilir konusunu temel alarak, çalışan nüfusun düzenli gelir teminatıyla bankalardan borç alması olarak değerlendirilebilir. Kredi, taksitli ödeme usulü ve faiz eklentisiyle kullanılan, bankacılık ürünleridir. Tüketici kredi paketleri; ev almak, araba almak, gayrimenkul edinmek veya düğün yapmak için kullanılabilir.

İhtiyaç kredileri, genellikle düşük miktarlarda verilen ve kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını çözümleyen kredi paketleridir. Konut kredileriyse, ev almak için onca toplu parayı bir araya getirmenin zor olduğu ülkede, cazip bir ev sahipliği fırsatıdır.

Bireysel veya ticari taşıt almanın, hızlı ve cazip yolu krediler, aynı teknikte tasarlanan taksitli geri ödeme şeklinde sunulan banka ürünleridir. Krediler ihtiyaç dahilinde kullanıldığı gibi ihtiyaç yokken de kullanılabilir.

Yatırımcıların etkili desteği olan krediler, nakit parayı sabit yatırıma bağlamak istemeyenler için ekstra caziptir. Arsa, tarla, arazi, iş hanı, tekne, ticari yapı veya standart bir otomobil alımında nakitten ziyade krediyle satın almak, genel durum değerlendirmesinde avantaj sağlar.

İtina ile Kredi Çekilir

Kredi kullanmak özellikle yeni girişimciler için özenle değerlendirilmesi gereken bir unsurdur. Seçilen paketin genel hatları, aylık ve yıllık faiz oranları, toplam geri ödeme ve aylık geri ödeme opsiyonları incelenerek, şayet avantaj sağlıyor ise kullanılmalıdır. İhtiyaç durumundaki kişiler için zaten tüm faktörler, değerlendirmeden geçilir.

Kredinin mutlaka kullanılacağı durumlarda, hangi bankadan ve hangi oranlarda kullanıldığının çok bir önemi yoktur. Kobi kredileri, girişimcilik kredileri, taşıt kredileri kullanılırken, doğru ürün seçimi daha avantajlı olmanıza katkı sağlar.

Bazen araç satın almak için ihtiyaç kredisi kullanmak, daha mantıklıdır. Dolayısıyla kredi analizinde itina, faiz ve vade değerlendirmesinde kapsam, mutlaka olmalıdır.

Kredi Hangi Bankadan Çekilmelidir?

Kamu çalışanı iseniz veya hali- durumu yerindeyseniz, tüm bankalar sizinle çalışmak isteyecektir. Kamu bankaları, özel banka kuruluşlarına nazaran prosedür sunan kuruluşlardır. Ancak maaş bordrosu, gelir ve kira belgeleri, tapular ve çeşitli teminatlar ile kolay şekilde kredi kullanımı sağlanabilir.

Özel bankalar ve katılım bankalarında sunulan ekstra seçenekli kredilerin her biri, vade sürelerine ve faiz oranlarına göre kullanılmalıdır. Tüm kuruluşlardan daha avantajlı olansa, KOSGEB sistemidir.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme sistemi olarak faaliyet gösteren kuruluş, sıfır faizli kredi destekleriyle en avantajlı seçenektir. KOSGEB sistemine kayıt olan ve niteliklere uygun olan girişimciler ile Kobi’lere, faizsiz ve ilk yıl geri ödemesiz kredi olanakları sağlanıyor.

Ne Kadar Kredi Çekilebilir?

Belki 5 bin TL, belki 1 milyon TL… Kredi talebiniz, ödeme performansınız, kullanım amacınız ve kapsamınıza göre kredi kullanabilirsiniz. Ticari kredilerde neredeyse limit sınırlaması yoktur. Kredi kullanacak şirketin hacim ve kapasitesine göre ileri miktarlarda kredi olanağı sağlanabiliyor.

Bireysel kredi taleplerinde kredi türü, kullanım miktarını belirleyen temel unsurlar arasındadır. Tüm kredi kullanımlarında geri ödeme potansiyeli değerlendirilerek başvuru yapılmalıdır. Zorlanmadan, yorulmadan ve risk oluşturmadan ödeme yapılabilecek miktarlarda kullanılmalıdır. Bireysel Krediler Hakkında

Bankaların yaptığı değerlendirmeyi, öncelikle kendiniz yaparak kredi borçluluk durum analizine göre kullanmanız gereklidir. Kredi, ödeyebileceğiniz miktarda çekilmelidir.

Yatırımcı ve Girişimci Kredileri

Fikrinizi hayata geçirmek, buluşunuza sermaye desteği almak ve ticari girişiminize kaynak sağlamak için, size özek kredileri kullanabilirsiniz. Yatırımcılara özel kredi paketleri, genç girişimci kredileri, kadın girişimci kredileri gibi çok özel tasarımlarla sunulan kredi programları, iş kurmada destek sağlar.

İş geliştirme kredilerinin yanı sıra gayrinakdi kredi seçenekleri gibi sektörlere özel destekler bulunuyor. Ekipman ve donanımlar için sağlanan nakit krediler, teminat kredileri, kuracağınız iş veya geliştirmek istediğiniz proje için harika birer destek paketi oluşturabilir.

Bankacılık sektörünün en gelişmiş olduğu ülkelerden biri olarak, devlet destekli bankalar ve özel banka kuruluşlarının sağladığı fırsatları inceleyerek, yatırımlarınıza gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Kredisi Yerine Yatırımcı Bulmak

Şayet ihtiyacınız olan parayı, yeni bir iş kurmak için planlıyorsanız banka kredilerine ihtiyaç duymadan da sorununuzu giderebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken; Kobi Vadisi desteği ile yatırımcı bul sayfasını ziyaret edin, yeni kuracağınız iş hakkında tüm detayları belirtin, ilan verme adımlarını tamamlayın ardından yeni yatırımcılar size ulaşsın.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz