Yatırımcı Arıyorum

Kredi Ödeme Güvence Sigortası Nedir?

Kredi çekerek ev alabilir, araba sahibi olabilir ya da işinizi genişletebilirsiniz. Bu konuda bankalar size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ancak hayat her zaman beklediğimiz yönde gitmeyebilir. Çalışarak rahat bir yaşam sunmaya çalıştığımız ailelerimiz içinse bu kredileri ödemek çok zor olabilir. Sizde bu kredilerin başınıza bir şey geldiğinde ailenizin başına bir dert olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken işlem, kredi ödeme güvencesi sigortası almak olacaktır. Bu işlemi tüm bankalar müşterilerine sunuyorlar. Aynı sigorta kredi kartı içinde geçerlidir. Kullandığınız kredi kartınız ya da çektiğiniz krediniz için bu sigortaya cüzi bir rakam ödeyerek sahip olabilirsiniz. Tabi bu sayede güvence altına alacağınız detayları ve ödeyeceğiniz miktarı da öğrenmelisiniz.

Kredi Ödeme Sigortası Neden Tercih Edilmelidir?

Maalesef ülkemizde sigorta konusu çok fazla su istimal edildiği için insanların bu tip sigortaları tercih etmesi çok sık rastlanmıyor. Ancak yüz binlerce kredi çeken ya da yüksek limitte kredi kartı kullanan insanlar kendilerini güvence altına almalıdır. İşte bu sigorta sizin vefat etmeniz halinde ya da geçirdiğiniz kaza sonucunda çalışamaz duruma geldiğinizde sizin adınızı kredinizi sigortada belirten detaylara göre 6 ay ile 18 boyunca sizin adınıza ödeyecektir. Eğer ödeme miktarından daha az bir ödemeniz kalmışsa artan miktar ailenize ödenecektir. Bu da her anlamda avantajlı bir işlem yapacağınız anlamına geliyor.

Kredi Ödeme Sigortası Fiyatı

Bu sigorta için net bir ödeme miktarı bulunmuyor. Çekeceğiniz kredi miktarına, ödeme sürenize göre farklı ödemeler talep edilecektir. Bu sigorta tüm kredi çeşitlerinde kullanılabiliyor. Taşıt, ihtiyaç ve konut kredilerinde tercih edilerek hepsinin güvence altına alınmasına yardımcı oluyorlar. Bu sistem tüm bankalar tarafından müşterilerine sunuluyor. Ancak genelde bana bir şey olmaz mantığı ve sigorta bedelini ödemek istemediğinizden dolayı bu tercih çok sık yapılmıyor. Sigorta süresi kredinin vadesi ile aynı seviyededir. 48 ay bir kredi çekerseniz ve sigorta anlaşması imzalarsanız sigortanızın süresi de bu borç süresi tamamlanana kadar devam edecektir. Bu bedeli kredi içerisine ekleyerek ödeme yapma hakkınız olduğunu da unutmayın. Yakında bir kredi çekecekseniz bu sigortayı tercih etmeyi unutmamalısınız.

Kredi Ödeme Sigortası Almak

Kredi veya Kredi kartı aldığınız banka ile görüşerek gerekli başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından banka yetkilileri tarafından gerekli ücretlendirme ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka yetkiliniz ile görüşme yaparken, sigorta içeriğinin tam olarak neleri ve ne kadar güvence altına aldığını mutlaka danışınız. Veya sigorta poliçesi / sözleşme içeriğini sizde detaylı olarak incelemeden işlem yapmamanızı öneririz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz